Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan működik egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik egy olyan gyerekes kapcsolat, ahol nem én vagyok a gyerek anyukája?

Figyelt kérdés

Akik már tapasztaltak ilyet, azoktól kérdezném, hogy mennyivel másabb egy olyan kapcsolatba belemenni, ahol az előző kapcsolatból van már egy gyerek? (ovis kislány).

Vannak nekem a gyerek felé kötelességeim? Mi van ha nem szeret meg? Kell nekem az apukás hétvégeken jelen lennem? Vagy inkább maradjak ki belőle? Annyira nem tudom, hogy ilyenkor mi a teendő, milyen "szabályok" vannak!


2010. júl. 20. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha komoly a kapcsolatod az apjával, jobb lenne, ha kialakulna amolyan baráti viszony a gyerekkel....

Nem kell jelen lenned a papás hétvégéken.

Én a helyedben óvatosan csókolgatnám az apát a kislány előtt....

Kötelességed nincs, míg nem te neveled őt.

2010. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is el kellene döntened,hogy Te mennyire szeretnéd megismerni a gyereket.Az attól is függ,hogy milyen a kapcsolatod az apukával,terveztek.e hosszútávra.Kötelességeid nem Neked vannak,hanem az Apukának.Egy ovis gyerek még őszinte,valószínű,hogy könnyen meg is szeret,de éreznie kell,hogy Te is elfogadod,és családtagnak tekinted.Apukás hétvégeket az Apukával kell megbeszélni,hogy Neki mik az elvárásaik,hogy szeretné.Szabályok természetesen nincsenek,a kapcsolat minőségétől függ,hogy részt veszel-e benne vagy sem.Viszont problémásabb,mint egy független férfi,mert ha kell,ha nem a gyerek mindig ott van az életében,és Ő lesz az első is.
2010. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Neki kell eldöntenie, meg akarja -e ismerni a gyereket?

Ekkora hülyeséget!

Ha komoly a kapcsolat, mese nincs, a kislány az életed része!!!!!!!!!!!!!!!

26/L

2010. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sikerült az idők során nagyon jó kapcsolatot kiépítenem mindkét mostohaszülőmmel, mostohaanyámmal olyan jót, hogy mindent vele beszélek meg először :D Megpróbálok segíteni.

„Vannak nekem a gyerek felé kötelességeim?” Kötelességeid azok nincsenek. Ennek ellenére, mivel gondolom hosszú távú kapcsolatot terveztek az apukával, te vagy az egyik nevelőszülő. Ha sokáig nem neveled, akkor bele is ragadhatsz abba, hogy nincs tekintélyed előtte. Úgyhogy egyfajta középutat javaslok: kicsit legyél vele lazább, megértőbb, de ha hülyeséget csinál, nyugodtan szólj rá! Nem ingerülten, értelmesen magyarázd el neki, hogy ezt meg ezt miért nem szabad. Nagyon nagy, de gyakran elkövetett hiba: „X, szólj a lányodnak, hogy ezt ne csinálja!” Ezt soha se mondd! Te is rá tudsz szólni, ne tereld a felelősséget, mert abból számára az fog lejönni, hogy te félsz tőle.

„Mi van ha nem szeret meg?” Elsőre tuti nem fog. Azt fogja levenni, pláne ha ovis korú, hogy te anyu helyét akarod elfoglalni. Hisztizni fog, durcizni, az apa figyelmét követelni. De ha te ennek ellenére mégis normális maradsz vele (nagy türelemmel, de ez nem azt jelenti, hogy mindent megengedni neki!), akkor egy idő után ő fogja magát hülyének érezni :) Meg kell értetni vele: te nem anyu helyét akarod bitorolni, hanem egy saját helyet szeretnél a családban.

„Kell nekem az apukás hétvégeken jelen lennem? Vagy inkább maradjak ki belőle?” Nem KELL. De elég hülyén nézne ki, ha apukával már 10-15 éve együtt vagytok, a lánnyal meg még nem találkoztál =) Igazából hogy mikor mutat be, szerintem bízd az apára, azt is, hogy mikor vagy te velük. Ez elsődlegesen az ő dolga. De ne félj a kislánytól. Te egy felnőtt, érett nő vagy, nincs tőle félnivalód :)

Nem egyszerű dolog, tudom, de hidd el, megéri! Most még talán távolinak tűnik, de milyen jó lesz, ha 10-15 év múlva lesz egy mostohalányod, akivel belsőséges viszonyban vagytok =)

Huhh ez hosszú lett, de remélem segítettem!

23/F

2010. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző nagyon értelmesen leírta. Én is ilyen szituban vagyok mint te, mármint a kérdező. De úgy érzem nálad ez valami teher vagy kötelesség. Az én párom gyereke az életem része, mert hozzá tartozik. Nem vonhatod ki magad a buliból ha komoly kapcsolatban vagy a férfval. Mi hármasban szoktunk hétvégézni, jobban szereti így a gyerek is meg a párom is. Bár anyuka fúr engem rendesen, de a gyerek élményei nagyon jók vele, ez ellen nem tehet semmit. Szóval próbálj meg jóba lenni a gyerekkel, pesze kötelességeid azok nincsenek.
2010. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*a gyerek élményei nagyon jók velem
2010. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!