Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mit gondoltok erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szerintem a megcsalás egy olyan dolog amiről a filmek és a média elhitette velünk hogy rossz. De ha megnézed, a régi időkben normális volt, hogy egy férfinak vagy egy nőnek több partnere is volt párhuzamosan. Szerintem óriási nagy különbségek vannak aközött például, hogy ha valaki szeretőt tart (akihez érzelmek fűzik, elhagyná érte a családját, a családi kasszából költ rá, stb.) vagy ha valaki néha alkalmi szexben éli ki az örömét ésszerű keretek (pl védekezik) között. Rengeteg nyitott házasság van, mert szerintem sokan rájönnek arra, hogy nem életszerű elvárni valakitől, hogy élete végéig (ha a házasságot említed) hűséges maradjon és egyetlen nővel/férfival legyen egész élete során, tehát nyitottak a gondolatra, hogy bizonyos fokú szabadságot adjanak a párjuknak, mert tudják, hogy a végén mindig "hazajön" az illető. Ezzel elkerülhető a dráma, a megcsalás, a veszekedés, a válás, a bizalom megingása, sőt szerintem pont ez alakít ki egy sokkal mélyebb bizalmat két ember között. Aztán persze sokaknál lehet, hogy maga a tény, hogy "megtehetném" elég ahhoz, hogy az illető ne is tegye meg.
2020. jan. 15. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Remélem alkotmanybiro lesz beloled
2020. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Itt meg fognak kövezni téged, és minden veled kicsit is egyetértő hozzászólót, ezt borítékolom. Az én véleményem az, hogy amiről nem tudsz, az nem fáj. Egy kapcsolat bonyolult dolog, annak minőségét pedig nem a megcsalt vagy nem csalt meg kétállású kapcsoló határozza meg. Egy kapcsolat lehet azzal együtt is értékes, hogy megcsalás történt, és annak ellenére is értékltelen, hogy nem történt megcsalás.

Viszont a fórumokon sokan vannak, akik minden ilyen megközelítésen hőzöngenek és inkább élnek egy szürke, savanyú, lendületét vesztett kapcsolatban, ahol legalább megcsalás nem volt.

2020. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező sok megállapításával nem értek egyet, ezért nem is nyilatkozom.
2020. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez mindig szituáció és emberfüggő. Hiába mondja az egyik a nyitott házasság előnyeit, ha a másikat kirázza a hideg tőle.


Azért mondjuk itt is le kellene kőkeményen fektetni a szabályokat.

-csak szex és más semmi,

-nincsenek randevúk, vacsorák vagy egyéb programok

-tiszteletben tartom a férjem , hogy nem beszélem ki a szeretőmmel.

-a szeretőmnek csak nagyon minimális infót mondok magamról, családomról, de legfőképpen semmit sem

-nincs lelkizés

Stb.

2020. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Egyetlen hiba van az egész gondolatmenetedben. Egy párkapcsolat alapja az, hogy tisztelem és szeretem a párom. Emellett pedig egy kapcsolat attól lesz működőképes, hogy az igényeitek egyeznek és mindent megkaptok egymástól.

Na már most ha én tisztelem a párom, odáig vagyok érte, megkapunk egymástól mindent akkor nincsen igényem arra, hogy mással legyek semmilyen formában. Nincsen igényed a "szabadságra", hiszen a párkapcsolatodban minden rendben és nincs kielégítetlen igényed.

Amelyik kapcsolatban ez nem így van annak szimplán csak nincsen értelme, ki kell lépni belőle hiszen sosem lesz működőképes.

2020. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké.
2020. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Szóval ha megcsal, maradjunk benne a kapcsolatban, felesleges változtatni, hisz a többi pasi is előbb-utóbb meg fog csalni.

A megcsalással elkerülhetőek a konfliktusok, viták, már ha a megcsalt fél nem tud róla, hogy a "szerelme" máshol megtalálta a vigaszt.

Majd mikor jól végezte dolgát "hazatalál" addigra te már kimostad az összemaszatolt gatyáit, megfőztél rá, nevelted a gyerekeket, elmentés bevásárolni, hogy legyen kaja az asztalon, majd este a maradék tárad még belédlövi... Milyen szép is a "szerelem" :D

2020. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem csatolunk hozzá exkluzivitást, akkor akár van helye és nem is igazán beszélhetünk megcsalásról.

De mivel a párkapcsolatot és házasságot alapértelmezettként exkluzív kapcsolatként határozzuk meg egyezményesen, így a megcsalásnak nincs helye a kapcsolatban.

2020. jan. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdés ilyen felvetése ezen az oldalon teljesen reménytelen. Itt senki nem csal senkit, aki igen az a világ alja.
2020. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sem monogám az emberek egy része. Nem kellene ennyire erőltetni ezt a dolgot. Békén kellene hagyni egymást a két tábornak.

A férfi részéről a megcsalás okát (ja, középkorú férfiak) abban látom, hogy a feleség túl nagy elvárásokat támaszt. -Ő kezelje a kasszát, holott a negyedét teszi bele. - Sorőrként mindig álljon készenlétben a férj. - Szexben a nő diktáljon, tehát ha neki kedve van a férj ugorjon de ha neki nincs akkor a férfi legyen belátó. -ja és a szex mint zsarolási alap, ha a nő annyira szerencsés, hogy a férfinak nagyobb az igénye. A férfi - ahogy egy jól idomított kutya is - megtanulja, akkor lesz p.na ha az teszi amit a felesége akar. Ugyanakkor valahol érzi, hogy ez megalázó a számára. Ilyenkor van a bosszúból megcsalás.

2020. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!