Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Akire alaptalanul féltékeny a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akire alaptalanul féltékeny a párja az hogy kezeli ezt?

Figyelt kérdés
Bármilyen vélemény érdekel.
2019. nov. 20. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy darabig próbáltam ápolgatni a lelkét, aztán szakítottam. (kár hogy nem előbb)
2019. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Én elég sok mindennel próbálkoztam, építettem az önbizalmát, bizonygattam, hogy mennyire szeretem, ezt ki is mutattam, hibásan tettem de eltávolodtam az ellenkező nemű barátaimtól és ismerőseimtől, csak hogy nyugi legyen, ezerszer próbáltam beszélni vele, próbáltam rávenni, hogy menjen pszichológushoz (az ő féltékenysége egyértelműen a kisebbségi komplexusaiból eredt), nagyon sok mindent türelmesen tűrtem neki, de végül betelt a pohár, rájöttem, hogy akármennyire szeretem, ez tönretesz és így nem tudok élni, szóval szakítottam. Azóta a féltékenység egy olyan dolog, aminek a legkisebb szikráját sem tűröm el senkitől.
2019. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a második válaszolóval. Aki olyanokat vár el, hogy megnézhesse a fb beszélgetéseidet, a telefonodban kutakodik, stb. az nem normális! Az ilyennel azonnal szakítani kell!
2019. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg az a normális, hogy a párod előtt nem titkolsz el meg jelszavazol le semmit. Az meg az ő oldala, hogy megnézi vagy sem. Érdekes, hogy soha egy vitánk nem volt a féltékenység miatt: összeköltöztünk, rövid időn belül egymás ujjlenyomata rögzítve a telefonunkba, a gép meg maradt szabadon a másik előtt. Az az ember, aki a telefonjával meg a beszélgetéseivel bujkál a másik elől, beteg. Nem, belenézni sem szép, de annyira bízok a páromban, hogy tudjam, csak nyomós okkal tenné, illetve bármi más "intim" dolgot nyugodtan megláthat, sem a képeim, sem az irományaim miatt nem röhögne ki, de főleg nem olvasgatna a privát dolgaimban (egy beszélgetés számomra nem az, a műveim már igen) kedvtelésből. Mindent tudhat rólam, és én ezt őszintén nem bánom: ami egyszer az internetre felkerül, az amúgy is az interneten marad és már nem is számít privátnak. Akkor miért a páromtól titkolnám? Ha titkolózni akarok, leszek szingli vagy írom naplóba...


Egyébként ennek ellenére volt atomféltékeny párom korábban, ő konkrétan 5 perc késés után hisztizett velem, baxtam is ki azonnal. De akivel együtt élek és akin látom, hogy szeretni akar és nem birtokolni, annak ezt szívesen engedem. Nekem nyugodt a lelkiismeretem és tudom, hogy úgysem talál semmit, amit félreérthet. Így megvan a szabadságom, anélkül mehetek bárhova és csinálhatok bármit, hogy aggódna. Ha nagyon aggódik, a bizonyíték adott, könyörögni sem kell érte.

2019. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
#4 Én nem gondolom azt, hogy a barátaimmal való beszélgetés olyan dolognak számítana, ami a páromra tartozik. Te nem tartod privát dolognak, én annak tartom. Hatalmasat csalódnék a barátnőimben, ha megtudnám, hogy a párjuk is hozzáfér ahhoz, amit én csak nekik szánok, csak nekik írok. Mi sem titkolózunk a párommal, nem bújkálunk, ismerjük egymás kódját mindenhez, elöl hagyunk mindent, de bízunk a másikban, hogy az ezzel nem él vissza. Bármit megkérdezhet, de ha kérdés nélkül kutakodik és nyomozgat, az nálam visszaélésnek minősül.
2019. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

#4

Ezt mindig megkérdezem ilyenkor, de valahogy soha nem kaptam választ...

Attól, hogy én együtt vagyok a párommal és szeretem és bízok benne, miért kellene minden létező ismerősömnek bíznia benne és bensőséges kapcsolatot ápolni vele?

Csak mert én spec nem vagyok valamiféle retardált Gollam és nem saját magammal chatelgetek, vagyis a beszélgetés rajtam kívül más emberhez is köthető. Miért ne lehetne annak a másik embernek privát szférája a párom előtt?

Felőlem aztán az általam elküldött üzeneteket olvasgathatná a párom egész nyugodtan, de szvsz ahhoz semmi köze hogy pl. anyukámnak milyen nőgyógyászati problémái vannak, vagy a barátnőmnek milyen konfliktusa volt a családjával.....

2019. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én retroaktív féltékenységgel küszködtem. Egyfolytában az járt a fejemben, hogy a barátnőmet hogyan d.ugta meg a volt barátja. Tudom szánalmasan hangzik, voltak is belőle veszekedések, majd szakítás bár az nem emiatt. Később beszélgettem erről emberekkel, akik azt mondták, hogy én egy rossz ember vagyok, meg nem érdemlem meg a páromat stb. Aztán nagy nehezen sikerült leküzdenem ezt a dolgot. Ezt azért írtam most le, mert a féltékenység nem csupán a bizalmatlanságból adódhat, hanem pszichológiai okai is lehetnek. Azóta igyekszem az exekkel kapcsolatos témákat mellőzni. Ha meg egy lánynak vannak fiúbarátai, nem bánom, csak ha több időt tölt velük mint velem akkor kiakadok, szerintem jogosan.
2019. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

"Ezt mindig megkérdezem ilyenkor, de valahogy soha nem kaptam választ...


Attól, hogy én együtt vagyok a párommal és szeretem és bízok benne, miért kellene minden létező ismerősömnek bíznia benne és bensőséges kapcsolatot ápolni vele?"


Én meg azt szoktam ilyenkor kérdezni, hogy miért olvasná el bárki a párja barátai levelezését? Nyilván egy ellenkező nemű, ismeretlen nevű embert keres. Legalábbis én, ha tennék ilyet azt keresném és nem olvasnám el a barátaival való beszélgetést.

De hát én se szoktam választ kapni.

2019. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem igazán értelek.


"Én meg azt szoktam ilyenkor kérdezni, hogy miért olvasná el bárki a párja barátai levelezését?"

Mert erről volt szó, hogy oké-e elolvasni a párunk levelezéseit.....??


"Nyilván egy ellenkező nemű, ismeretlen nevű embert keres. Legalábbis én, ha tennék ilyet azt keresném és nem olvasnám el a barátaival való beszélgetést."

Ezt nem egészen értem. Kötelező lenne MINDEN EMBERT, akit csak ismerek, bemutatni a páromnak? Vagy mi? Vagy ha nem, akkor megint csak ott tartunk, hogy van-e joga elolvasni, amit más emberek írtak privát beszélgetés során nekem?

2019. nov. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A féltékeny fél vagyok, és az én szemszögemből fogom írni a választ, ha nem haragszol.

Az én párom minden féltékenységemet higgadtan kezelte. Mondta, hogy bármit gondolok, hiszek, bármi fut át a fejemen, mindig mondjam el neki, mert kimondva sok dolog nevetségesebb mintha a fejemben tartanám mint egy mumust.

Viszont már én szégynelem magam emiatt. Szól, hogy kimegy egy baràtjával találkozni, nekem egyből az van a fejemben, hogy vajon barát-e vagy egy nő. Hazajövök korábban munkából és elképzelem ahogy rajtakapom egy nővel otthon. Nevetséges és bűntudatom van ezektől az értelmetlen gondolatoktól, pláne hogy nem ad rá okot.

Megnéztem egyszer a telefonját, mert valóban vannak lány baràtjai akikkel csak írogat és nem találkozik. Rólam írt, meg az éppen akkor aktuális betegségemről, meg hogy mennyire aggódik.


És bárki olvassa ezt és kapcsolatban van ilyen emberrel mint én, küldje pszihológushoz. Őszintén mondom, ez egy kín, és a párom részéről rengeteg türelmet igényel. És had ne említsem azt, hogy meg tudnám utálni a párom, akitől kedvesebb, őszintébb embert nem ismerek, csak mert az agyam folyamatosan ilyen undorító dolgokat játszik le előttem.


Voltam egyszer pszihológusnál, és valami olyasmi bajom van, hogy kiskoromtól kezdve mindenki elhagyott, és most is ezért akarok valami érzelmi tálvolságot tartani a párom és köztem. Tovább kéne járjak a dokihoz...

2019. nov. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!