Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötéskor külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéskor külföldi állampolgárral - csak az azonosításhoz kell az útlevél, vagy a vízumot is ellenőrzik benne?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 15:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha van egy anno teljesen legalisan kiallitott vizumod, es mondjuk tart majus 5-eig, de te majus 10-en meg az orszagban vagy, akkor az mar "visa violation", es illegalis tartozkodas, ami egy buntetendo dolog az illegalis tartozkodas hosszatol fuggoen (valahol 10 napert meg csak penzbuntetes jar, valahol 15 napert mar mondjuk 3 honapos kitiltas). Ez a "normalis" korulmenyekre vonatkozik. A bevandorlasban gyakorolt jogok es a nemzetkozi jog teljesen mas teszta (a bekefenntartos pelda is ide tartozik, nem lehet a kettot egy lapon ertelmezni), nem ugyanaz a ket dolog.
2019. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Meton ***** válasza:

Ha az autóddal áthajtasz a piroson, az is büntetendő, de csak akkor ha rendőr látja. Valószínűleg a vízumnál is van egy ügymenet, amit követni kell. Gondolom, először kap egy figyelmezetést, hogy pótolni kell, amire időt is kap. Nem tudom, mennyit, de nekem így tűnik logikusnak. Úgyanígy az útlevélre is igaz, hogy ha elveszik, akkor nem kell hazautazni, van lehetőség a pótlására. Igazából útlevélnél nélkül haza sem utazhat, de mindegy.

A menekült státusz soha nem végleges. Idővel megszűnik és akkor kiutasítják az országból. Itt például számíthat, ha közben megházasodik. Amúgy régebben sok külföldi maradt nálunk, úgy tudom, idővel automatikusan megkapja a letelepedési engedélyt. Igazolni kell, hogy folyamatosan Magyarországon tartózkodott és persze nem követett el bűncselekmányt. Nem tudom, 3, vagy 5 év kell hozzá?

Még azt tudom elképzelni, hogy amíg van érvényes vízum, addig megházasodik. Utána viszont már nem kell vízum, mivel házastárs. Házasságot nem szakítanak szét.

2019. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A mi esetünk kicsit bonyolultabb az átlagnál :-) de ha a végére járunk megírom tanulságként.
2019. ápr. 7. 11:33
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hát én akkor se értem, miért nem "szakemberhez" fordulsz. Van vmi titkolni valód? Az anyakönyvvezető csak jobban tudja. Ez az oldal - sztem - nem feltétlenül a hiteles válaszokról híres...
2019. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!