Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miben más az együttélés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben más az együttélés a házasságtól?

Figyelt kérdés
Olyan sok cikk, vicc van, ami a házasságról szól, nem értem miért. A tartós együttélés, nem ugyanolyan? Változik valami?
2018. júl. 23. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Kb ugyanaz. Sőt ha valaki élettársi kapcsolatban van, majdnem ugyanazok a jogok is illenek rá mintha házas lenne.


A házasság papíron is megvan, és ott van jelként egy karika az ujjaitokon. ÉS happy van mert el lehet mondani, hogy megházasodtál elvettek feleségül, és csilivili hófehér hercegnő ruha és varázshintó miegymás.

2018. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Semmi sem valtozik szinte

annyi h megis erösebb a kötelek

a hetköznapok ugyanolyanok

ha valami komolyabb problema van talan sokkal jobban igyekszik az ember helyrehozni mint egy sima elettarsi kapcsolatban

meg azert egy gyereknek is mas h anyu apu hazas...

nem rossz dolog a hazassag de nem sokat veszit az sem akik nem hazasodnak össze

2018. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Ahogy írták egy szorosabb nehezebben bontható kötelék a házasság de valóban magán az életmódon nem változtat az együttéléshez képest. Az ember nem változik meg tőle csak talán könnyebben beleül. Már nem küzd hogy tényleg működjön hisz ez a legfelső szintje a kapcsolatnak. Persze ez sima élettársi kapcsolatban is megesik.

Az pedig hogy a viccek miért erről szólnak... szerintem egyszerűen olyan korokból maradtak hátra ahol nem volt más csak a házasság. A papírok nélküli együttélés nem olyan régóta divat.

2018. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Számomra semmiben, mert csak a házasságkötés után költözünk össze. :))

De gondolom nem pont erre vonatkozott a kérdés. Teljesen máshogy rendezi a jog a házastársi kapcsolatot, mint az együttélést. Nem beszélve ennek az erkölcsi és lelki oldaláról, hogy két ember nyilvánosan kimondja, hogy együtt lesznek, míg a halál el nem választ. Tudom, lehet jönni a válásokkal, de mi lenne, ha komolyan vennénk a házastársi esküt? :))

2018. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi is csak az esküvő után költöztünk össze, így ezeket a cikkeket személyesnek tudom érezni, csak kíváncsi voltam a nagy többség hogy van ezzel. Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 24. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében annyival másabb, hogy

- a gyereknek nem kell apaságial szórakozni (unokabátámék csak két hónapot mászkáltak, mert az élettársa holland nő)

- bemehetsz a kórházba, és kiadják róla az informácót, ahelyett, hogy elhajtanának, mert "nem rokon sem hozzátartozó" - barátnőm így járt, a párja (5 éve együtt) intenzívre került, és semmilyen információt nem kapott róla

- külföldön élünk, nekünk pl minden sokkal egyszerűbb lenne, elég lenne mindent egyszer végigzongorázni

2018. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A konkrét együttéléshez nem ad hozzá pluszt. Jogi vonzata van, marhára nem mindegy ilyen szempontból, hogy a pasiddal/barátnőddel élsz, vagy a férjeddel/feleségeddel x éve.:)

Illetve vannak akiknek érzelmileg is ad egy pluszt. Nem, a kötözködőknek: ez nem azt jelenti, hogy ettől szeretik egymást jobban, csak egyszerűen jó érzés, hogy a férjeddel/feleségeddel élsz, egymás törvényes hozzátartozói vagytok, nem ugyanazon a szinten vagytok mint bármelyik másik korábbi párkapcsolatotokban, hanem házastársak.

Ez felelősségvállalás a kapcsolatért, egymásért, a párunkért, hiszen nem léphetsz le csak úgy, ha menni akarsz. A válás egész más. Nyoma marad. Jobb esetben az ember jobban meggondolja, hogy mit tesz meg a házasságáért, és nem akárkivel lépi meg ezt. Persze nyilván ez azokra nem vonatkozik aki 3-4x vagy többször is megteszik, összeházasodnak minden jöttmenttel.

2018. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt összeházasodtunk, én azt hittem, hogy nagyon más lesz, mint az együttélés. Őszinte leszek: teljesen ugyanolyan, nem változott semmi (igaz, mi 10 év után házasodtunk).
2018. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!