Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha hozzámegyek egy oroszhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hozzámegyek egy oroszhoz, akkor kettős állampolgár leszek?

Figyelt kérdés
Vagy ha svájcihoz, némethez, akkor is?

2017. nov. 9. 09:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Továbbra sem érted. Valaki által soha nem leszel állampolgár. Egy házasság csak az évek számát rövidíti le, ami után a megfelelő feltételek meglétével (aminek ismét nem lesz köze a házassághoz) jelentkezhetsz az állampolgársági vizsgára. Ott viszont teljesen mindegy milyen a férjed, ha nem mész át, akkor nem mész át. Tehát, "általa" nem leszel állampolgár továbbra sem. Remélem, így már érthető a magyar nyelv útvesztőiből kibogózva, hogy mit jelent az, hogy "általa", "akkor" meg társai :)
2017. nov. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerűsítsünk: a volt férjem ír, kint éltünk, de én nem vagyok kettős állampolgár. Ha kérelmeztem volna, könnyebben megkaptam volna, de nem kérelmeztem. Tovább megyek: a gyerekünk itt született, nem odakint. Neki is kérelmezhetnénk az ír állampolgárságot, mert az apja ír, viszont mivel nem adtunk be kérvényt, a gyerekem magyar.


Nem leszel kettős állampolgár azért, mert hozzá mész. Hanem ez leegyszerűsítheti a kérvényezés esetén az állampolgárság felvételét. De ugyanazon a tortúrán kell átmenned mint annak aki nem ment hozzá egy külföldihez csak mondjuk több éve él kint. Így már érthető?

2017. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Költőnő? ***** válasza:
81%
Nem a válaszolókkal van baj, hanem h sem fogalmazni, sem szövegét értelmezni nem tudsz xd
2017. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na, mégiscsak sikerült teljes értékű válaszokat írnotok, nem csak idebüfögni, hogy “nem” :D De amúgy is teljesen lényegtelen már, mivel már rég utánanéztem a dolognak.
2017. nov. 9. 19:01
 15/15 A kérdező kommentje:
#13 fordítóként (is) dolgozok, napi szinten készítek hivatalos fordításokat, úgyhogy nem hiszem, hogy itt épp az én fogalmazásbeli készségeimmel lennének problémák :) De talán olvasd el újra a kommented, és gondold át, hogy kinek vannak.
2017. nov. 9. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!