Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Ti elfogadnátok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti elfogadnátok, ha a párotok sosem akarna a feleségetek lenni, pedig szeret titeket és veletek akar gyereket és megöregedni is?

Figyelt kérdés

Én az első komoly barátom óta azt hallgatom a nagymamámtól, hogy mikor megyek már férjhez, mert szeretne táncolni az esküvőmön, nézegeti a kezemet, hátha van rajta eljegyzési gyűrű (megjegyzem, 17 éves voltam akkor). Szerinte egy nő ne csináljon karriert, mert önző, szívtelen vénlány lesz. Szerinte egy felnőtt nő társadalmilag csak akkor ér valamit, ha férjes asszony és botrányos dolog az élettársi kapcsolat.


Épp ezért szeretném bebizonyítani magamnak/neki(fura, mert már nem él), hogy akkor is lehetek boldog, ha papíron "hajadon" maradok életem végéig, bár van párom, akit szeretek. Talán, egyszer, jogi dolgok miatt összeházasodnánk, de akkor is max. két tanúval és anyakönyvvezetővel jegygyűrűk és névfelvétel nélkül.


2017. aug. 8. 04:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadnám. Olyan viccházasságot meg nem kötnék veled csakhogy a nagyanyádnak bizonyíts.

31/f

2017. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Én nem fogadnám el. Nem ezért mert nem akarsz házasságot (egye fene), hanem mert a halott nagymamád irányítja az életedet.
2017. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért akarnád bizonyítani, mikor egyértelmű benne lévő ésszerűtlenség?


Rossz példa vagyok válaszra, mert minden elfogadok.

2017. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Feleség vagyok. Az én férjem nem fogadta volna el. Neki nem kellett volna olyan nő aki nem akar hozzá tartozni jogilag is, aki nem akar vele az érzelmeken túl hivatalos kapcsolatot, hogy a törvény előtt is egymás hozzátartozói legyünk. Neki ez fontos volt, ahogy egyébként nekem is. Egyikünk sem követi a pár éve nagyon elterjedt divatot, hogy a házasság csak papír. Sokan hangoztatják ezt, csak az vele a baj, hogy nem igaz. Hogy valakinek nem fontos, az megint más.

Ez is egyfajta felelősségvállalás, (úgy mint a gyerek), csak itt a párválasztásodért vállalsz felelősséget,ha elég biztosnak érzed, hogy vele akarod leélni az életed. Ezt ugye sokan nem akarják, mert nehezebb kilépni amikor majd párt akarnak váltani, és el kell válni. Macerás. Ezért bele sem mennek. Mert ugye épeszű ember azért házasodik, ha házasodik, mert teljesen biztos abban, hogy 60 év múlva is a párja az, aki mellett fel akar kelni reggel és nem kell neki más. Nem azért hogy bárkinek bizonyítson, nem gyerek miatt, nem azért mert a barinők is csinálják stb stb...


Ez a te döntésed meg a párodé, vagy a leendő párodé, hogy házasodsz vagy sem. Senki nem állítja, hogy valakinek a csajaként egész életedben, nem lehetsz boldog. Lehetsz az, csak ez másfajta kapcsolat. Mi is lehettünk volna boldogok barát barátnőként, de nekünk úgy éreztük ez kevés lett volna, teljesen természetes volt, hogy együtt tervezzük az életünket, ezért össze is házasodunk. A törvény előtt a pasid soha nem lesz senkid. Egy kórházban, ha megsérül, nem feltétlen fognak beengedni hozzá, mint barátnőt, mert nem vagy a hozzátartozója. (Ismerőseimmel történt ilyen eset, tehát nem lehetetlen, és itt is sokszor olvastam ilyenekről.) Gondolom orvostól függ , hogy betartja-e az ilyesmit. Biztos vannak olyanok is akik nem foglalkoznak vele. Bár én nem kockáztatnék. Ha gyereketek lesz, apasági nyilagkozatot kell kitöltögetni. Számomra ez annyira megalázó lenne...nem akarnék ilyesmit átélni, hogy azt kelljen bizonygatni ki a gyerekem apja...

Viszont, ha még mindig a nagyanyád elvei szerint akarod élni az életed, és egy halott (bocsi) embernek akarsz bizonyítani bármit is, akkor viszont jobb is, ha nem házasodsz, nem vagy elég érett rá.


Az én nagyszüleim mindig okoskodtak, hogy soha senkinek nem fogok kelleni, vénlány maradok stb stb, mindezt a szöveget 22 éves koromig nyomták, de sose érdekelt mit morognak. Mi legalább boldogok vagyunk és nem egy gyerek miatt házasodtunk. Ők nem voltak azok anno. Csak a gyerek miatt házasodtak össze mert besikeredett, meg azért mert nagyinál már nagyon kongott a vénlány jelzés (akkor 39 éves volt), aztán meg egy életen át marták egymást. Ha 3 évvel tovább élnek, még az esküvőmön is ott lettek volna. Már meg sem ismerhették a férjemet, mert jóval előbb elmentek minthogy mi összejöttünk volna, viszont soha eszembe sem jutott azért együtt lenni valakivel, vagy azért házasodni, hogy nekik bizonyítsak. Ezt azért át kellene gondolnod.

2017. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy nem akarsz házasságot, hanem hogy azért nem akarsz házasságot, mert egy rég elhunyt családtag képzelt elvárásai irányítják az életedet.
2017. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy nőnek joga van nem férjhez menni, egy férfinak meg joga van olyan nőt keresni akinek annyira fontos, hogy hozzá akar menni. Senki sem diktálhat a másiknak. Ugyanakkor kedves kérdező biztosan merem állítani, hogy minden pasi találhat nőt aki hozzá akar menni.
2018. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nagyi majd 100 éve született, tényleg számít, hogy mik voltak az akkori szabályok, és te azokhoz akarnád mérni magad, amiket már többszörösen meghaladtunk.

A boldog párkapcsolat és a lepapírozott két külön dolog.

Lehet ma már a nagyi is elfogadná, ha jól megfigyelte volna az elmúlt évtizedeket.

2018. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!