Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi változik meg a házassággal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi változik meg a házassággal?

Figyelt kérdés

Van két ember egy kapcsolatban, a házasság nélkül, és házasság után is ugyanaz a kapcsolat marad. Az idő múlásának hatását az intézmény sem tudja tompítani.


A családdal közelebbi kapcsolatba kerülhet az ember a házassággal, de az értelmét még mindig nem látom, jogi és hivatalos hatásokat leszámítva.



2017. júl. 21. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Akik megházasodnak, azok úgy érzik, hogy a kapcsolatukban eljött egy olyan helyzet, amire magasabb pozícióra emelhetik a kapcsolatukat. Ez azt jelenti, hogy teljesen elköteleződnek a másik iránt.

Hisz ha két ember csak úgy együtt van, akkor ha gondok vannak, fogják magukat és szépen elválnak útjaik. Míg ha házasok, akkor nyilván vannak jogi procedúrák. De akik elég stabilnak és jónak érzik a kapcsolatukat, azok ettől sem riadnak vissza.

Tehát ez egyfajta stabilitást, komolyabb elköteleződést jelent a másik, illetve a kapcsolatuk iránt.

Természetesen érezheti ezt úgy az is, aki nem házasodik meg, de aki meg igen, az ezért teszi, mert ő így érzi teljesnek a kapcsolatot a párjával, ekkor érzi a teljes elköteleződést a másik iránt, a teljes stabilitást.

2017. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Amit te leszámítasz, az a dolog lényege.
2017. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy éreztem, hogy ez egy deklarált felelősségvállalás a párom felé (és természetesen fordítva is.) Tudod, egészségben, betegségben, míg a halál el nem választ. Ettől nem szerettük egymást jobban vagy kevésbé, a hétköznapokban sem volt különösebb változás, hiszen évek óta együtt éltünk, közös kasszán, mégis kicsit másképp megy haza az ember ahhoz, akinek ilyen fogadalmat tett..-) És persze vannak ennek jogi, hivatalos vonzatai is.
2017. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Én sem értem miért riasztana vissza bárkit is egy papír attól hogy megcsalja/elhagyja stb a párját.

Ha valakinek a papír jelenti a biztonságot ott már rég bajok vannak.

De bekéne látni hogy attól hogy papír van attól a kicsike ugyanúgy mehet csajozni nem ez fogja vissza tartani.


23L

2017. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha két ember sokáig csak úgy "elvan" egymás mellett az nem jár akkora felelősségvállalással, hiszen ahogy mondták előttem is, ha baj van, le lehet bármikor könnyen lépni.

Illetve nekem az volt még a nagy változás, hogy valahogy érezhetően család lettünk.

2017. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
4-es: ideális esetben a "papír" nem a biztonság nyújtásához kell. Aki nem akar házasodni, általában azok jönnek ezzel.
2017. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Van, akinek a világon semmi, van, aki máshogyan áll a kapcsolathoz onnantól.

Én nem tudom értékelni a papírt, a házassáég pedig mit sem jelent, el lehet válni, de én papír nélkül is együtt maradok a páropmmal halálig, erre elég erős mérget tudnék venni. Tudom, hogy ez ritka, de ez van. Sokkal erősebb a kapcsolatunk, mint egy átlagos házaspáré. Van egy közös házunk, amiben benne van több évünk, egy papír se kötne össze sokkal jobban :D

De nekem ma már mindegy, akár össze is házasodhatnánk, nem változtatna semmit. Régen kicsit irritált volna. Engem ne zárjanak be egy kapcsolatba, én szabad ember vagyok. De mivel soha nem akarok kilépni, szabad akaratból bezárni magam végülis nem számít semmit...


A családdal maximálisan közeli kapcsolatban vagyok így is, a párom anyja saját gyermekének tekint s nekem is anyám helyett anyám.


Szóval csak ilyen jogi izé lenne, ami engem akkor sem érdekel, ha egyesek szerint fontos.

Az ismerőseim a férjemnek nevezik a páromat, ami végülis megfelel az igazságnak, épp csak nincs meg a jogi pár perces flanc.

2017. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%

A nők általában roppantmód elkényelmesednek utána.

Szex a töredékére csökken, stb.

Vagy, ha jön a gyerek, akkor a férfi sokszor egy nagy nulla lesz a szemükben.

Persze nem mindenkinél, vagy nem ilyen gyorsan... embere válogatja.

2017. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintünk a világon semmi, nem véletlenül vagyunk 20 éve nemházasok...
2017. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

"Hisz ha két ember csak úgy együtt van, akkor ha gondok vannak, fogják magukat és szépen elválnak útjaik" - ezt már sokszor olvastam házasságpártiaktól, de azt még egyikük se tudta megmondani, hogy szerinte mennyivel egyszerűbb egy vagyonmegosztás/gyermekelhelyezés/tartási eljárás élettársak, mint házastársak között.

Mert 6 hónap után általában mindenki könnyen elsétál egy kapcsolatból, ha élettársi, ha házastársi, évek után, közös gyerek/ingatlan/vállalkozás/stb mellett meg jogilag tök ugyanaz a szívás.

2017. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!