Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon mennyi "rajzilmcsalád"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon mennyi "rajzilmcsalád" lehet, ahol az "apa-karakter" valójában nem a gyerek (ek) biológiai apja? (Pár példa lentebb)

Figyelt kérdés

Sok híres rajzfilmcsalád van, amit sokan még meg is tapsolunk, kedveljük őket, "családi korkép"-nek tekintjük.


Így vagyok ezzel én is, kedvelem őket, de nézzük csak meg közelebbről az "apát" és a "gyerekeket"...


1.Példa: Mézga Család.


Kétségbe vonnám, hogy mindkét gyereknek ő lenne az apja, de legalábbis Aladárnak biztosan nem. Nézzük csak meg: Aladár intelligens, műszaki zseni, IQ hányadosa messze magasabb, mint a családtagjai, különösen a szüleié. Ez igaz MZ/X-re is, aki mint Aladár leszármazottja mutatkozik be, a Mézga vezetéknevet viselve (törve x-el), ami viszont nem jelenti azt, hogy Gézával is vérrokonság lenne.


Figyeljétek meg: "Aladár 1957-ben született (február 29-én) és 1956 júniusában-júliusában fogant", ami előrevetítheti, hogy Aladár valódi apja Huffnágel Pisti, aki október 23 után disszidált, amikor Paula már bizonyíthatóan állapotos volt, az ő fiával. Huffnágel apaszerepre alkalmatlan bűnöző, így lehet, hogy ezért is (a másik ok az osztályidegen családi háttere "13 gazdag nagybácsi") disszidált.


Kriszta már más eset, az ő értelmi szintje a szüleiét idézi, habár nála is benne van a pakliban Huffnágel, mint vér szerinti apa, csupán Paula "génjei" voltak az erősebbek az ő esetében. 1954 körül született, a Ratkó-korszakban, ami jelentheti azt, hogy bár Gézáék már házasságban éltek, Paula még összejárt Huffnágellel (elvileg fiatalon jól nézett ki), Géza meg volt olyan pipogya, hogy ezt ne vegye észre. Akkoriban tilos az abortusz, így Kriszta megszületett és Géza csont nélkül el is hitte, hogy az ő gyereke.


Géza és Paula viszonya is ezt támaasztja alá. A mindenért őrjöngő feleség és a pipogya sub férj viszonya eléggé árulkodó.


2.Példa: Simpson család


Homérről kiderül a harmadik évad végén, hogy nemzőképtelen, felmerülhet a kérdés, hogy vajon előtte nem-e volt az. Még inkább, hogy a gyerekei közül egyedül Bart hasonlít rá jellemben, Lisa nagyon nem, Maggie is jóval intelligensebb, mint Homer.

Házasságuk is elkapkodott Marge-al, az egész Bart születése miatt lett hamar megtartva.

Viszont Marge jelleméből nem igazán következik a megcsalás, így itt marad a kérdőjel. Honnan lett mindhárom gyerek "kajak" szőke, mikor dédszülőkig egyetlen rokonuk sem szőke (még a nagynénik, Homér féltestvére stb. sem)? Lisa és Maggie nem is idézik Homert viselkedésre? És ha mégis akkor vajon ki lehet a két lány vér szerinti apja?



2017. jún. 20. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi idod van, akkor inkabb gyere hozzank, van par folddarabka, amit kapalhatsz :D.
2017. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked aztán nagyon sok időd van. :"D

Egyébként az intelligencia közel sem csak attól függ, hogy anyától-apától mit hoz a gyerek.

Ilyen például, hogy attól függetlenül, hogy valaki tudós, és nagy felfedezéseket tesz, még a gyereke valószínűleg "átlagember" lesz.

Ettől függetlenül lehet igaz, amit leírtál. Ez egyértelműen sosem derül ki.

2017. jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Simpson családban volt egy rész, amiben kiderült, hogy genetikailag csak a férfiak infantilizálódnak a Simpson-ágban, a nők nem. Ez magyarázza a különbséget Homer és Bart illetve Lisa és Maggie között. Nem tudom, melyik volt az, tévében kapcsoltam oda véletlenül.
2017. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó arc vagy kérdező.
2017. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a konteó-elméleteket :).

Sztem ilyesmi hirtelen nem jut az eszembe, csak azok a légfrissjtő-reklámok, ahol kb. az volt a felállás, hogy elefánt anyunak és zsiráf apunak majomgyerekei vannak :D. Nem tudom, mennyi drogot szedhetett az a kreatívos, akinek a fejéből az kipattant...

2017. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A rajzfilmeket nem tudom. De valahol olvastam, hogy a férfiak kb 75%-a más gyerekét neveli, és csak kb a fele tud róla.
2017. jún. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

75% nem sok egy kicsit? Szerintem a férfiak háromnegyede egyáltalán az, aki egyáltalán gyereket nevel, ha a hétvégi apákat leszámolom, még talán ennél is kevesebben vannak.

Ha a gyereket nevelők 75%-ára gondolsz, az más. Sok a patchwork család, sok férfinak van nevelőszülő státusza, tehát nyíltan neveli más gyerekét, de szerintem akkor is túlzó ez az arány.

2017. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7


Szerintem, ha ki van mondva, azzal nincs baj. Azzal viszont, ha a feleség és a szerető titkolják, hazudnak az "apának" (vagyis csak a feleség hazudik, a szerető maximum a szellemi atyja a dolgoknak) és neveli más gyerekét. Aztán van, hogy 20 év után kiderül...

2017. jún. 27. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!