Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság külföldi állampolgárral?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság külföldi állampolgárral?

Figyelt kérdés
Azokat szeretném elsősorban meginterjúvolni, akik külföldi férjjel/feleséggel rendelkeznek. Hogyan vágtatok bele? Milyen iratokat kellett bemutatnotok? Kellett valamilyen plusz kört futni?
2016. aug. 6. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem írtál konkrét országot ahol élsz, így érdemes az ottani magyar nagykövetséget felhívni, és ezügyben érdeklődni náluk.

Esetleg az ottani polgármesteri hivatalt felhívni.

2016. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen sokban függ attól, hoyg milyenkülföldröl van szó, mert madjnem hogy országonként van eltérés.


Ott, ahol házasságot akarsz kötni (MO vagy "külföld") a polgármesteri hivatalban (vagy annak megfelelö intézményben) kell információkat kérni, a másik ország megnevezesével.

2016. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Valóban csak a lènyeget hagytam le. A házasságkötès Magyarországon lenne a külföldi fél pedig japán állampolgár
2016. aug. 10. 14:22
 4/4 pantha rhei ***** válasza:
100%

Az én feleségem brazil (szóval szintén harmadik ország állampolgára) és Magyarországon kötöttünk házasságot. A legelső tanácsom nekem is az, hogy mielőbb vegyétek fel a kapcsolatot a budapesti japán nagykövetséggel, mert ők fognak tudni pontos felvilágosítást adni (nekik ez rutin ügy), illetőleg a szükséges dokumentumoknál is fontos szerepük lesz majd.


A saját esetünket röviden el tudom mondani, mert nagyon hasonló lesz szerintem japán állampolgárral is.


1. Mi mielőtt elmentünk volna a magyar anyakönyvvezetőhöz a házassági kérelem beadására, már utánajártunk a szükséges papíroknak, ezért előre beszereztük őket:


a) Szükségünk volt a brazil fél születési anyakönyvi kivonatára (ezt le kellett fordíttatni, majd a brazíliai magyar nagykövetségen hitelesítették az iratot, ezután jött Magyarországra).


b) Szükségünk volt egy a brazil állam által kiállított olyan igazolásra, hogy a feleségem a brazil jogszabályok alapján házasságot köthet velem, tehát hogy nincs meglévő házassága (ezt a budapesti brazil nagykövetség állította ki, magyarul).


c) Szükségünk volt a párom útlevelére, de ez ugyebár adott volt.


Ez a két dokumentum összesen 1 hónapon belül meg is volt.



2. Ezt követően mentünk csak el a magyar anyakönyvvezetőhöz, ahol leadtuk a fenti papírokat, illetve tőlem is kérték a születési anyakönyvi kivonatomat + a személyi igazolványt. Ezután elküldték a párom dokumentumait egy hatósági felülvizsgálatra (30 napig tart), ahol a magyar állam átnézte őket és megadta a zöld jelzést a házasságkötésre.


3. Ezután ismét visszamentünk az anyakönyvvezetőhöz egy tolmáccsal (én nem fordíthattam és családtagom sem, de barát igen!), immáron a házasságkötés kérelmezésével. Ettől a fázistól már ugyanaz a történet, mintha két magyar állampolgár házasodna, csak az 1-2. lépés volt a plusz kör. Az anyakönyvvezetőnél meg kellett beszélni a házasságkötés részleteit (feleségem férjezett nevét, születendő gyermekünk vezetéknevét, az esküvő időpontját, stb.). Itt is ugyebár 1 hónapos türelmi idő van, ennek letelte után lehet összeházasodni.


4. Az esküvői szertartás ugyanúgy zajlik, mintha két magyar állampolgár házasodna, kivétel a kötelező tolmács (itt is lehet barát, csak családtag nem).


5. A házasságkötést követően el kellett mennünk a budapesti brazil nagykövetségre, hogy Brazíliában is bejegyezzék a házasságot. (Nem kell tehát a másik országban is összeházasodni, a nagykövetség elintézi a papírmunkát.) A magyar házassági kivonat teljesen megfelelt, nem kellett lefordíttatni portugálra, a nagykövetség elintézte ezt a részt.


6. Feleségemnek rögtön új iratokat, útlevelet kellett intézni a névváltoztatás miatt. Illetve ezután kérelmeztük Magyarországon a tartózkodási kártyát, de az egy teljesen külön eljárás. Ha gondolod, elmondom szívesen ennek a részleteit is.

2016. aug. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!