Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak hatranyai, ha olyannal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak hatranyai, ha olyannal hazasodsz ossze, aki mar volt hazas?

Figyelt kérdés

A parom elvalt, osszehazasoni keszulunk. Nincs gyerek az elozo hazassagabol, a volt nejevel sem tartjak a kapcsolatot.

Az ok, hogy nagy lakzit nem csinalhatunk, ha neki mar volt egy, nem is vagyom nagy eskuvore. Ezen kivul mire szamithatok? Valakinek van ebben tapasztalata?


2016. jún. 20. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne csinálhatnátok nagy lagzit? Ezt nem értem. Annak nincs köze a hivatalos esküvőhöz, az a ti saját külön bulitok.

Amúgy én úgy tudom, hogy a templomi esküvővel lehetnek bajok, ha minden igaz, az az, ami egyszer lehet az életben. Aki biztosan tudja, javítson. Nekem ez rémlik.

2016. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Katolikus esküvő egyszer lehet az ember életében ha az előzőt nem érvénytelenítették. De ez már egyház jogi kérdés. Református bármennyi lehet, mert ott nem két embert kötnek össze hanem a polgári szertartást áldják meg. A többit nem ismerem sajnos. Illetve azt is lehet, hogyha előzőleg református esküvő volt, akkor a következő simán lehet katolikus és fordítva. Bár mondjuk azért itt megkérdőjelezném a hívőséget, de az is lehetséges ugyebár, hogy a másik fél a vallásos és számára fontos.


Egyébként általában azt mondják, hogy elvált nőnek nem illik nagy lagzit csapni habos babos ruhával, vőlegényre nincs ilyen "szabály". Szóval ha csak az tart vissza titeket a nagy lagzitól, mert jajj mit szólnak, akkor azzal ne törődjetek, de ha alapból nem is vágytok rá, akkor meg nincs probléma.

2016. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

En a no vagyok, meg nem voltam ferjnel ugyan, de 28 vagyok, szerintem mar nekem sem dukal a feher habos-babos ruha :-))

En reformatus vagyok, o ortodox- emiatt a kulonbseg miatt sem szeretnek templomi eskuvot. Nekunk is megvannak a magunk ertelmetlen formalitasai, nekik is, nem latom ertelmet. Keresztyen vagyok, de szerintem Isten megaldhatja a hazassagunkat papok nelkul is.

Errefele a meghivottak penzt szoktak adni, ha neki mar volt eskuvoje, a meghivottai lerottak ott a "tartozasaikat", ezert mondtam, hogy nagy lakzit amugy sem csinalhatunk.

2016. jún. 20. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első házasság volt, a férjemnek második.Én felvettem a fehér ruhát, pedig idősebb voltam,mint Te.

A férjemnek csak a szűk családja volt jelen, az én részemről több vendég volt.

De ahogy ti szeretnétek,úgy legyen.

Én másban látom a hátrányát.Az egyik kolléganőm mondta, hogy soha nem lehetsz első,mindig ott lesz az ex árnyéka.Sajnos igaza lett :( Sokkal kevesebbet kapok,mint az első asszony.A férjem pár hónappal az esküvő után meg is mondta, neki ilyen nő kellett,akitől sokat kap,de ő soha többé nem hajlandó annyit adni,mint az első feleségének.Ő nagyot csalódott,úgy érzi,átverte.Én szenvedek ebben a kapcsolatban.

Úgy ismerkedtünk meg,hogy már 2 éve elváltak,azt hittem tiszta lappal kezdett.

Remélem, a te párod korrekt.Sok boldogságot!

2016. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi sem elso hazasok voltunk.

De a mult le van yarva tisyta lap uj kapcsolat uj elet kozossen

Soah semmi hatrany nem volt belole

2016. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kellene, hogy az hátrány legyen, hogy te a 2. feleség vagy. Én ugyan nő vagyok, de én is elváltam. Utána sokáig nagyon szerettem valakit, tényleg mindent megtettem volna érte. Szerintem biztosan nem érezte volna hátrányát, hogy én voltam már házas. Persze tudott a múltamról, mert az is hozzámtartozik, ezért nem titkolhatom el vagy törölhetem ki, de biztosan mindent próbáltam volna megadni a következő szerelmemnek. Aki nem így tesz, az szerintem még nincs túl a korábbi párján (és ezt hiszem ez nem csak házasságban van így)...
2016. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Ezen amúgy én is gondolkodtam, hogy mi van a "tartozásokkal", hogy ha még egyszer házasodnék. Bár az első lagzim is elég szűk körű volt, a másodiknál vagy nem rendeznék semmit, csak aláírnánk ketten és a tanúk (mert nem szeretem a nagy felhajtást), vagy ha a leendő férjem szeretné (mert neki ez lenne az első esküvő vagy egyéb ok miatt), akkor benne lennék ismét egy kisebb lagziban, de egyértelműen az én felemről nem várnék semmilyen ajándékot/pénzt "tartozás" gyanánt.

Szerintem csak ez lehet gond, bár mondom én amúgy sem szeretem a nagy felhajtást, csak az a kevés ember legyen ott, aki igazán tiszta szívből örül nekünk és tőlük nem várnék semmit, szerintem még kibírnánk, hogy mi vendégeljük meg őket (akár egy otthon, családban szervezett lagzi keretében).

Szerintem, ha nincs gyerek, akkor nincs kötelék. Olyan mintha egy élettársa, vagy egy hosszabb kapcsolata lett volna előtted. Csak jogilag más, de mivel már lezárták ez téged nem érint különösebben.

Előnyei is lehetnek, mert ő már tud bizonyos dolgokat, hogy mit hol kell intézni mire érdemes figyelni, lehet ő is már valamit másképp csinálna mint első alkalommal.

2016. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, remelem, azert megjelent meg a szerelem az eletedbe :-)

Az az igazsag, hogy en sem szeretem a felhajtast, legszivesebben en is alairnek egy papirt mondjuk ket tanuval, meghivottak nelkul, igazan nem erdekelnek a "tartozasok", annakidejen jo szivvel adtam mindenkinek, szivesen lemondok roluk egy kis nyugalomert cserebe :-)) De a paromnak nem tetszik az otlet, igy a szuk csalad es nehany kozelebbi barat lesz a vendegunk.

2016. jún. 22. 06:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi kedves Kérdező! :) De sajnos azzal az illetővel nem jött össze (még mindig bánt) és azóta sincs más. De nektek sok boldogságot kívánok! :)

Akkor ezek szerint nálatok fordítva van. :) Ez is rendben van, a ti döntésetek, a lényeg, hogy boldogok legyetek azon a napon! ;)

2016. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!