Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinek -né képzős a neve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek -né képzős a neve, annak mi a keresztneve, amit beír az igénylőlapokon és hogyan szólítják meg levelekben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy Kovács Jánosné és ennyi, nincs hozzá a születési neve pluszban.


A Jánosné a keresztneve azoknak a nőknek az okmányaikban, meg a szerződéseken, mint másnak mondjuk a Klaudia?


Az emailekben pl. úgy írnak nekik, hogy Kedves Jánosné? Vagy mindig odaírják a keresztnevüket a levelekbe aláírásként, akkor is, ha az ugye nem a hivatalos nevük?


2016. máj. 7. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám nevében válaszolok. Igen, az ilyen esetekben a Jánosné a keresztnév, az okmányokban, hivatalos papírokon egyáltalán nincs rajta a keresztneve, kizárólag ott, ahol van leánykori név rész, oda van írva a teljes leánykori neve. A leveleknél, ha nagyon hivatalos, akkor csak a Kovács Jánosnét szokta odaírni, de ha olyan levelet ír, hogy utána valószínűleg beszélgetni fog az illetővel, akkor oda szokta írni zárójelbe a keresztnevét is, tehát pl. Üdvözlettel, Kovács Jánosné (Klaudia).
2016. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Jánosné nem keresztnév, hanem utónév, de valóban ezt kell írni a hivatalos iratokba. Engem még soha nem szólított meg senki úgy, hogy "Kedves Jánosné". Ha tudja a keresztnevemet, akkor azt írja, ha nem, vagy valami hivatalos mail jön, akkor a teljes nevemet írja.

(Talán párszor mégis kaptam olyan mailt, ami úgy kezdődött, hogy Kedves "Jánosné", de ezek pl. reklámok, amik adatbázisból veszik automatikusan a nevet. Olyan hülye élő emberrel még nem találkoztam, aki akár szóban, akár írásban "Jánosnénak" szólított volna.)

2016. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha zavar, hogy nincs keresztneved, miert nem tartottad meg a sajatodat?
2016. máj. 7. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Sehol nem írtam olyat, hogy bármi zavarna, másrészt természetesen van keresztnevem.
2016. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a munkahelyen a név mellett ott van a születési név is. Mégis képes valaki úgy levelet írni, hogy kedves kiss Istvánné. Engem néha bosszant, mert azbegy dolog hogy így vette fel a nevét de nem így szolitjuk hanem Marikának pl. Bár jogos a felvetés hogy miért így vette fel akkor, de azért mégis.
2016. máj. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, konkrétan a kérdésre nem tudok válaszolni, de ahogy olvastam egy vicces sulis sztorim ugrott be rögtön.

3.-4.-es lehettem, amikor kaptunk egy új énektanárnőt, akit valamilyen Sándornénak hívtak. Mivel az első néhány napban még nem sikerült megjegyezni a nevét, ezért sokan Sanyinéninek hívtuk :D persze a háta mögött, mert kicsik voltunk és alattomosak.

2016. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Haha, utolsó:))tök alap, hogy Sanyinak hívtuk az ofőt gimiben, hát Sándorné volt a neve:)))
2016. máj. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!