Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Teljes elkeseredettség,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljes elkeseredettség, reménytelenség. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Házzasságban élek már 11 éve.Sajnos nem túl jó a kapcsolatunk.Van egy 5 éves gyermekünk.Sajnos megromlott minden mióta megszületett.(addig sem volt minden rendben,de azóta még rosszabb minden)Alig beszélünk egymással,vagyis a férjem nem igazán hajlik a beszélgetésekre.Ha próbálom megbeszélni vele a problémákat csak annyit mondd hogy szerinte minden rendben van.Nem érzem,hogy nőnek tekintene,szeretne.Csak azt érzem,hogy úgy tekint rám mint a gyermeke anyjára és ennyi.Szexuális életünk is katasztrófa.Már nagyon nehezen bírom.Hiába mondom neki,hogy ez igy nem jó,szerinte ez rendben van.Nem tudom mit tehetnék.Kilépni nem tudok a gyermekem miatt.Egyedül vagyok,nincs senkim aki segíthetne.Mit tennétek a helyembe?Segítsetek,mert már teljesen el vagyok keseredve.
2016. ápr. 10. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Ennek a kapcsolatnak sztem a hagyományos értelemben vége, de kezdhettek egy újabbat.

Ahhoz, hogy mindketten boldogok legyetek, el kell engedni egymást és hagyni, hogy a másik keressen egy neki valót. Mindemellett akár maradhattok házasságban is, csak nyitottban.

Sztem normalizálódna a kapcsolatotok ettől.

2016. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
nem néz rád nőként mivel nem vagy az. csak nő nemű. miért vagy még ezzel az emberrel?
2016. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bence_ ***** válasza:
Te férfiként nézel rá?
2016. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy utolso nagy beszelgetes kellene, benne felvetni a parterapiat. Ha nem erdekli, akkor pontosan lepesrol lepesre vegiggondolni, hogy menjen a valas. Anyagilag, erzelmileg. Mindent megtervezni alaposan elore es lepni. Ne egy boldogtalan anya mellett nojon fel a gyermeked! Ott van o neked, az a legnagyobb boldogsag! Merj cselekedni!
2016. ápr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért gondolja, hogy ez így rendben van? Hogy ennek így kell lennie?


Teljesen eltér a gondolkodásotok arról, milyen apának-anyának lenni.

Szerintem itt a gond.

Lehet hogy szülei révén rossz mintákat látott.


Párterápia esetleg?


Szerintem ő nem fogja fel, hogy az egyáltalán nem normális, hogy te boldogtalan és elkeseredett vagy.

Ha nem is érdekli, akkor tényleg itt a vége, és váljatok el csendben.

2016. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló házasságban éltem én is. Évekig próbáltam megjavítani, de ugyanez volt a helyzet: az én férjem is úgy gondolta, hogy szerinte teljesen rendben van a házasságunk. Mint utóbb kiderült, neki megvolt a "bizsergés" - mással. Én meg lehettem a házicseléd... válni természetesen nem akart, baromira kényelmes volt neki, hogy én biztosítom a stabil hátteret, míg ő éli világát. A párterápiáról hallani sem akart. Azt mondta, ha változást szeretnék, akkor változzak ÉN, tegyek még jobban a kedvére (nem szexuálisan, az intimitás teljesen megszűnt köztünk), és akkor TALÁN ő is hajlandó egy-két dologban engedni...

Az önbecsülésem a béka feneke alatt volt, és EMIATT elhittem, hogy nem tudok kilépni (nulla önbecsüléssel hogy is hinnél el az ember, hogy egyedül is tud boldogulni?).

Hosszú időbe telt, mire képes voltam kilépni, és még hosszabb időbe, amíg képes voltam felépíteni a saját életem. Nehéz volt. De megérte. Megszabadultam egy nárcisztikus alaktól, visszanyertem az önbecsülésem, és lett egy olyan társam, aki minden téren százszor jobb az exemnél: figyelmes, meg lehet vele beszélni a felmerülő problémákat, érdekli, mi van velem, az a célja, hogy én is jól érezzem magam a kapcsolatban, és a szex is szuper. És persze a gyermekemmel is jól kijön.

Én nem bántam meg, hogy kiléptem a pocsék házasságomból, nagyon nem. Nehéz volt, de megérte!

2016. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyermeked miatt miért nem tudsz kilépni ebből a házasságból? A gyermeknek is az a jó, ha az anyukája boldog, nem megkeseredett. Attól még az apa ugyanúgy gyakorolhatja az apai jogait/kötelességeit, hogy nem éltek együtt. Ha ez inkább anyagi jellegű, az megint más, bár ilyenről meg nem írtál. Szerintem az ilyen házasság már eleve halálra van ítélve, mert lehet válságban egy kapcsolat, de azt csakis akkor lehet megjavítani, ha mindkét fél munkálkodik rajta és akarja. Az első férjem is ilyen volt, amikor mondtam neki, hogy szerintem már fal van közöttünk, azt mondja, ő nem érzi. Őt nem érdekli. Ilyenkor szerintem lépni kell.
2016. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os, mintha csak én írtam volna.... Ugyanúgy jártam, mint te, csak nálunk nem volt gyerek az első házasságomban. :-)
2016. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kö9szönöm a válaszokat!

Sajnos anyagi jellegű gondok azok ami miatt nem tudok kilépni :(Teljesen tehetetlennek érzem magam :(

2016. ápr. 12. 13:09
 10/10 Bence_ ***** válasza:

Nulla, sőt mínuszos önbecsüléssel természetes, hogy kilátástalannak látod a helyzeted.

Keress egy pszichológust, életvezetési tanácsadót.

Külső segítséggel össze tudod magad rakni.

Ahogy valtozol úgy fog változni az életed is.

Igen munkával jár de Megéri :)

2016. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!