Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti milyen arány mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti milyen arány mellett döntenétek közös ház vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Nekem házasság előtt volt egy felújításra szoruló házam amit együtt újítottunk fel.Most gondolkodunk a CSOK felvételén+hitel+az én ingatlanom eladásából befolyt összeg és így egy közös ingatlant venni.Férjemnek is van egy ingatlana azt nem akarja belerakni az újba.Viszont úgy gondolja az amit megveszünk 50-50%-ba legyen a tulajdonunkba.Csak nekem furcsa ez az arány?
2016. febr. 23. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Egyszerűen nem akar közösködni ami szerintem később hasznossá válhat.
2016. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban nagyon fura! Én nem hagynám! Nem tudom mennyi volt a felújitás költsége, de téged inkabb kb 70-80 % illetne meg. Vagy pedig a férjed irassa rad az ingatlanja egy részét, hogy igazsagos legyen.

Amugy en ezt nem ebbe a kategóriaba irtam volna ki, inkabb törvenyek, jog. Latod az egyes fel se fogta a kerdest.

2016. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fair az 50-50%. Ha esetleg válásra kerül a sor, te többet veszítesz.

Arányosan legyen a tulajdonjog, ki mennyit rakott bele.

Számoljátok ki, hogy a közös felújításba ő mennyit tett bele. A te házad árát vond ki az új ingatlanéból (persze az ő részét ne számítsd bele a felújításból). Ami marad, az mehet fele-fele arányban. És így ami neked abból van, + a te házad értéke a te arányod, azaz neked több járna valamivel.


Legalábbis szerintem így lenne igazságos. Mindketten annyi hányadot kaptok, amennyit beleraktatok.

2016. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves második!Végül is nem a jogi része érdekel,ezért nem oda írtam.Inkább csak,hogy ki mit gondol erről a szituációról.Egyébként én pont úgy gondolom mint te.Illetve mondtam neki akkor ő is adja el az övét is és akkor már lehet 50-50%.De így olyan mintha ő az én házasságom előtti tulajdonomra is rá akarná tenni a kezét. :-)
2016. febr. 23. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudni kéne az összegeket...a házad ára,a felújítás ára,mekkora hitel???

A csok miatt egyébként 50-50 kell hogy legyen,ugye tudod??

2016. febr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jah és a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy is különvagyon marad!

Tehát hiába teszed bele az árát a közösbe,az a rész attól a te különvagyonod marad!

2016. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a felújítás duplájára növelte a házad árát, akkor jogos.
2016. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A bankos hölgy pont tegnap mondta nem kell 50-50%,de csak ketten lehetünk benne tulajdonosok.Kedves utolsó kifejtenéd miért lenne jogos.Csak a könnyű számolás miatt pl a házam 5M ért felújítás után 10M akkor az az 5m amivel többet ér az 50-50% de az eredeti öt az még nem lesz attól feles.Nem?
2016. febr. 24. 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ő finanszírozta a felújítást nagyrészben igen, ha nem, akkor nem 50-50%.
2016. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A felújítás banki hitelből történt,amit közösen fizetünk 5 éve,és még van 15 év.
2016. febr. 24. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!