Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyen esetben hogy legyen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben hogy legyen a férjes nevem? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjemnek és nekem is ugyan az a vezetéknevünk. Nincs rokoni kapcsolat köztünk.

Fodor a vezetéknév. Azt sem szeretném, hogy maradok a lánykori nevemnél. Mert akkor az olyan mintha férjhez sem mentem volna, vagy mintha a tesója lennék.

Eddig amik eszembe jutottak:

Fodor Andrásné Fodor Emese

Fodorné Fodor Emese

Fodor-Fodor Emese (szerintem ez nagyon nem jó, de a vőlegényem ezt javasolta)

Fodor Andrásné Emese

Valakinek valami jó ötlet, hogy hogyan tudnánk ezt megoldani?


2015. dec. 31. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

1. túl hosszú

2. hülyén néz ki a 2 Fodor

3. ez szerintem irtó hülyén néz ki

4. szerintem a Fodor Andrásné a legkevésbé gáz, de kicsit régimódi, már nem nagyon veszik fel így a nők a férjük nevét.


Én maradnék a lánykori nevemnél ebben az esetben, mert szerintem hülyén néz ki a két Fodor, ráadásul az ismeretleneknek úgy tűnik, mintha rokonok lennétek.

2015. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Fodor Andrásné Emese, a sok Fodor semmivel se jobb, mintha nem veszed fel a nevét, sőt.
2015. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem lehet felvenni, hogy Fodor Andrásné Emese.

Szerintem kétszer ne legyen benne a Fodor, tehát a Fodor Emese, vagy a Fodor Andrásné jöhet szóba.

Én a helyedben a Fodor Emesét választanám. Nekem egyébként tetszik a Fodor Andrásné, de nem ajánlom. Én így vettem fel a férjem nevét és sokszor rossz, hogy nem derül ki a keresztnevem, bár személyes bemutatkozáskor hozzá szoktam tenni.

2015. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Akkor visszavonnám, amit írtam, és én is inkább a Fodor Emesére szavazok
2015. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi ez a hülyeség, hogy olyan mintha a testvére lennél?! WTF?


Nekem nem is volt kérdés, hogy a férjem családnevét felveszem-e, hiszen majd a gyerekek megszületésekor ők is a férjem nevét kapják, így azonos családnévvel látszik, hogy egy család vagyunk. Ha valakinek bemutatkozol, hogy Fodor Emese és Fodor András sokkal inkább gondolok arra, hogy férj feleség, mint arra, hogy testvérek :-S


A Fodor Fodor szerintem nevetségesen hangzik.

2016. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

F.-né Fodor Emese?

Szerintem ebben az esetben jó megoldás ha csak rövidítva veszed fel a nevét, a gyerekek meg majd Fodor vezetéknévvel.

2016. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem veheti fel rövidítve, nem lehet "F-né"!!!
2016. jan. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én több helyen is azt olvasom, hogy lehet kötőjellel


[link]


pl.: itt is.

2016. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jesszusom..a két vezetéknév KÖTŐJELLEL való összekapcsolása azt jelenti, hogy pl. "Fodor-Fodor Emese..." A Ptk. szabályozza, hogy a neveket hogyan lehet viselni, mégpedig:


(1) A feleség a házasságkötés után, választása szerint viseli

a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;

b) a férje teljes nevét a házasságra utaló toldással, amelyhez hozzákapcsolhatja a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;

c) a férje családi nevét a házasságra utaló toldással és ehhez a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét hozzákapcsolja; vagy

d) a férje családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét.

2016. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(3) A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként kettőjük családi nevét is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét. Az összekapcsolt házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet.
2016. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!