Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 16 évesen házasodni?! Olvasd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen házasodni?! Olvasd el kérlek az egészet és tanácsolj valamit.!

Figyelt kérdés
2 éve ismerem a párom van egy fél éves kislányunk, de mivel én kiskorú vagyok (16) ezért az anyukám a gyám nekem is és a picinek is. A párom amúgy 19. De anyukám ki nem állhatja :/ egy darabig nálunk lakott külföldön dolgozott boldogok voltunk de anyám egyszer csak kirakta...nem tudott hova menni vissza kellett mennie Magyarországra és fel kellett mondania. Most nincs munkája de szeptember közepén lesz. Csak az a baj hogy nem tudok a picivel hozzá költözni mivel anyukám a gyám. A házasság lenne a legegyszerűbb megoldás. Csak nem tudom hogy mi kell hozzá és mennyi ideig tart mire eldől hogy házasodhatunk-e?! Milyen papír kell hozzá illetve mennyibe kerül stb...nagyon szeretnék egy normális családban élni és a legjobbakat a lányomnak nem akarok még 2 évig anyámnál lenni az úgy nem család, nem szeretném hogy apa nélkül legyen csak azért mert anyám bunkó...persze most mondhatjátok hogy fiatalok vagyunk stb....gyereknek gyerek....nem érdekel csak segítsetek tanácsokat szeretnék sűrgősen :/

2015. aug. 25. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha annyira szar a helyzst otthon es a parod tuti eltud titeket tartani a picivel egyutt akkor az egyetlen megoldas az ha nagykorusittatod magad. Utanna elmeletileg hazasodhattok. De szerintem jobb volna leulno es nyugodt korulmenyek kozott megbeszelnetek anyukaddal,hogy mit szeretnetek. Marmint,hogy egyutt legyetek a szulok es a picike.

Nem akarlak megbantani De miert nem vetetted el! Meg te is gyerek vagy es nagyon nem olyan egyszeru az elet mint te azg hiszed. Ne mard el magad mellol anyukadek mert ha barmj balul utne ki egyedul maradsz egy babaval 16 evesen! Legyen eszed!!!

18/L

2015. aug. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A gyámhatóságnál tudnak tanácsot adni. Sőt, ha jól tudom, engedélyezhetik is a házasságot indokolt esetben.

A történet egyébként nem kerek nekem, ha anyád eddig eltartott titeket és elfogadta, hogy 14 évesen teherbe estél és szültél, nem hiszem, hogy egy normális, dolgos apa-jelöltet minden előzmény nélkül csak úgy kirak a lakásból, hogy megpróbálja eltávolítani tőletek. Ha nem szeretne téged és a kicsit, az lenne az érdeke, hogy házasodjatok és minél messzebb legyetek tőle. Tehát a véleményem az, talán el kellene gondolkozni, miért is olyan "bunkó" az anyád, mert még az is lehet, hogy igaza van. Róla csak annyit tudunk, hogy nem tetszik neki a kapcsolatod, rólad pedig annyit, hogy gyerekfejjel szültél egy szintén önállótlan fiúnak.

2015. aug. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Szosztár mángé kulipintyó mócsigó...
2015. aug. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Költőnő? ***** válasza:
100%

azért ezt jól gondold meg, mert utána nem lesz visszaút. Alig éltetek még együtt és két év sem 20 év. Anyád miért utálja amúgy? Lássuk be tényleg nem sok felelősségérzetre és átgondoltságra vall egy 15-16 éves lánynak gyereket csinálni. Ezt nem bántásképp mondom, csak érdemesnek gondolom tisztázni. Mert ha a pasiddal mégsem jön be a házasságos témád és mivel nagykorú vagy és anyád már nem felel érted és mondjuk nem fogad vissza; mit csinálsz?

Hová mégy x évesen érettségi, szakma nélkül?

2015. aug. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekész:)


Tanácsot akarsz? Maradjál szépen a fenekeden anyukádnál, mert ő az egyetlen, akire számíthatsz, ő az egyetlen, aki el tud tartani benneteket. Nem, a 19 éves kis barátod, aki gyereket csinált egy 14 éves kislánynak, ő nem. Az, h lesz munkája, majd, semmit nem jelent. Mi van, ha nem lesz? Mi van, ha pár hónap után kirúgják?

Nagyon szép elgondolás, h összeházasodtok és boldogan éltek, mert a szemét anyád nem szól majd bele semmibe, de ez nem így működik. A pasid 19 éves, max. egy érettségije van, (ha van),nagy keresete nem lehet. Neked semmid, se szakma, se trettségi, nem értesz semmihez. Mi az istenből akartok megélni és hol? Vagy akkor cuccolsz a pasi szüleihez? Ott ugyanez lesz, kiskorú vagy, a családja fog nektek dirigálni.


Béküljél ki szépen anyukáddal, mert ő jót akar neked és a babádnak önzetlenül, ahogy senki más nem. Nem semmiért rakta ki a pasidat, oka volt, csak azt de elfelejtetted leírni.

2015. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk a hátteret, hogy valóban kinek van igaza.. Anyukádnak ? Vagy neked és a párodnak?

Az álláspontod érthető, nézd, de én sem imádnék egy olyan srácot, aki a 16 éves lányomnak gyereket csinált és hol van munkája, hol nincs. Nyilván, mert 19 évesen még kb ő is "gyerek" ilyen szempontból.

Gondolom iskolába nem jár (?) így esélye sincs, hogy egy normálisabb szakmát elvégezzen, ergó el tudjon titeket tartani értelmesen, ahogy illik. Te megint csak kiestél a suli ritmusából, mondjuk neked azért még van talán némi lehetőséged kezdeni magaddal valamit, hogy anyukád a gyám és ő vigyáz a kislányodra.

Amúgy 16 évesen házasodni iszonyat nagy felelőtlenség. Ha belegondolok abba, hogy én 16 évesen kezdtem felfedezni a világot kb, akkor kezdtem el eljárkálni bulizni, stb.

Neked ez mind kimarad, most forró fejjel gondolkodsz, de kb 10 év múlva majd sokmindent megértessz, hogy mit kellett volna kicsit másképp csinálni. A sok dolog között a házasság legyen az utolsó vagy az, amire egyáltalán nem kell görcsölnöd, hogy "ó, vajon ezt miért is léptem meg akkor?"

Nem tudom, hogy anyukád mennyire jószándékkal áll hozzád, vagy milyen típus, de bízom abban, hogy mindezt azért csinálja, mert próbál téged normális útra terelni, hogy ne végérvényesen b--szd el az életed és amit tud segít benne.

Tehát én azt javaslom, hogy ha már van egy kislányod, állj le az anyukád bunkózásával pl elsőnek és próbálj meg FELNŐTT ÉSSZEL gondolokodni, hogy a te lányod érdekeit veszed alapul vagy azt, hogy TE szeretnél a barátoddal együtt lenni és tulajdonképpen ezért lenne olyan nagyon fontos ez az esküvő (?)

Szóval kb az lenne a megoldás, hogy a fiú szülei ugyanúgy segítenek nektek, mint ahogy anyukád és mindketten szépen leültök a feneketekre és normális felnőtt ésszel kezdtek el gondolkodni elsősorban nem a saját kényelmetek, hanem a gyereketek kényelmét nézve...

2015. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyàmhatósàg engedélyezi, de jól gondold meg, mert azzal ha hozzàmész, nagykorúvà vàlsz, és nincs visszaút.Még most van esélyed, hogy tanulj, szerezz egy szakmàt, édesanyàd melletted àll.Ha férjhez mész, nem fogsz tanulni, és szakma nélkül nehéz lesz boldogulni az életben.Már így sem egyszerű, hogy ilyen fiatalon anya lettél, de ha semmi nem lesz a kezedben, elveszel.
2015. aug. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Könnyű megcsinálni egy gyereket, de el is kell tartani és fel is kell nevelni. Nem tudom, mi a háttér, de egy anya se örülne, ha a lányát, aki még gyerek, és még egy érettségi sincs a kezében, felcsinálná valaki. Jó, a kicsit már nem lehet visszacsinálni, de azért gondolkodj. A gyámhatóság tudhat segíteni, akár valós a problémád anyáddal, akár csak dacos vagy.
2015. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!