Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Megengednétek a feleségeteknek?
Ha a nejetek dolgozik, 180 ezer körül hoz haza egy hónapban, és kifizeti mindenből a ráeső részt, (így marad mondjuk 120 ezer), hogy megtartsa a maradékot?
Nem elköltse, hanem meghagyja saját számlán és gyűjtsön, mondjuk.
Ha ti nem dolgoztok, maximum alkalmi állástok van, és ugyanúgy a rátok eső részt fizetitek, és megtartjátok a maradékot, ami kevesebb, mint az övé, persze.
Megengednétek? Nálunk ilyen nincs, inkább megbeszélés van.
Nálunk 30 év alatt volt közös kassza és úgy 15 éve külön teljesen. Mindkettő jól működik. Azért alakult külön kasszára, mert mindkettőnknél van olyan, hogy azonnal kell dönteni, kiadok pénzt, vagy nem. Vásárlás, rezsi, csekkek, stb, épp aki megy az fizeti. Nincs számolgatás, ki mit vett, fizetett. Nagyobb dolgoknál, felújítás, autó, stb, amelyikünk vállalja, az fizeti. Soha nem volt probléma belőle, mert közösnek érzünk mindent, amit megteremtettünk magunknak.
Mi közös kasszán vagyunk a férjemmel, minden kiadást megbeszélünk. És mindent megveszünk, amit szeretnénk (értelmes keretek között).
Anyósomék viszont külön kasszán vannak már 20 éve, és működik. De náluk csak azért, mert ők mindketten egyéni vállalkozók, így nem fix a bevétel/kiadás. Így könnyebben kontrollálják a saját vállalkozásukat. De természetes, hogy kisegítik egymást, ha kell. És amikor anyósom a "saját" pénzéből nyaralni szeretne, akkor természetes, hogy apósom útját is fizeti, hisz nem egyedül akar menni.
De mi mivel alkalmazottként dolgozunk, havi fizetésért, nálunk ez a természetes, hogy közös a kassza. És ha valamelyikünk gyűjtöget is, az is csak közös célért van, nem "saját pénz".
Valószínűleg azért merült fel ez a kérdés, mert azért nem kis pénzről van szó havi szinten és ha ez minden hónapban értendő éveken keresztül, akkor elgondolkodtató, hogy az asszony mire gyűjt. Nem bízik a házasságban? Egyébként meg hiába dugdossa külön számlán a pénzt, mert ha felbomlik a házasság, osztozkodni kell....szóval felesleges. Ha valami útra gyűjt vagy valami cuccra-egy futópadra, laptopra, wellness-re, az más, főleg ha ténlyeg kettőtöknek, vagy neked gyűjt meglepetésre. De hogy tisztán 120 ezret elrak magának....az felettébb furcsa. Hiába ő keres többet, akkor is megkérdőjelezném. Még ha 10-20 ezerről lenne szó, azt mondom, oké, de ez az összeg csak magának, már túl sok. Ebben már azt látom, hogy sajnálja tőled azt a pénzt és mégiscsak úgy gondolja, hogy külön kasszán vagytok, nem vagytok egyenlők. Megnézném, ha egyszer fordulna a kocka, milyen szemmel nézné, ha te raknál el ennyit. Azt a pénzt félre lehet tenni nagyobb beruházásokra, házvásárlásra, gyerekvállalásra, felújításra, nyaralásra, vagy félreteheti nyugdíjra is, de én inkább akkor elnyaralnám, ha már nincs mire költeni egyébként, mert ki tudja? spórol egész életében nyugdíjra, aztán meg ....persze arra is kell spórolni, de nem esze-veszettül minden spórolt pénzt.
Nálunk is közös számla van, férj és feleség vagyunk. Nem szoktunk engedélyt kérni egymástól, de ha már 2-3 ezer forintba kerül valami, akkor meg szoktuk egymásnak említeni, hogy na, ezt vettem. Ha meg 10 ezer vagy affölött, azt már megbeszéljük előtte, hogy most költsünk e rá, vagy se. Ésszel végiggondoljuk, hogy van e rá keret. Ha többletpénz van, egyelőre nálunk a felújításra megy.
Egyrészt ahogyan írták már, házastársak között nincs "megengedem", és a külön kasszának sincs túl sok értelme, bár kinek hogy. Nekem olyan érzésem van tőle, mintha az egyik fél attól tartana, élete párja többet emel le a közösből, mint amit megkeresett, az irigység és önzés pedig számomra nem fér bele egy kapcsolatba.
A fenti helyzetben is arra gondolnék, a maximum alkalmi munkából élő fél egyáltalán nem motivált állást keresni, mert a másik bőven keres annyit, amennyiből ő is vígan elél szabadidejében, és ez nem tetszik a feleségnek. Meg tudom érteni, biztos nem 2 hete tart ez az állapot. Míg alapvetően a jóban-rosszban munkanélküliségre is vonatkozik, azért az kicsit abszurd, mikor a munkanélküli fél akar parancsolgatni arról, mit csináljon a felesége a fizetésével. Munkája persze nem egyik percről a másikra lesz az embernek, a kiszolgáltatottsággal visszaélni pedig elítélendő, de hosszú, láblógatással teli hónapok után tökéletesen megértem a feleséget, ha nem akarja tovább pénzelni a kényelmes férjét.
Mi az, hogy megengedni? Tán a kutyád? Jól van Bolyhoska, megtarthatod a csontot?
Szánalmas...
A 13as hozzá szólásomat kiegészíteném azzal - visszanéztem ma ide és ezért is - hogy a lényeg a lényeg, hogy nem nem engedély kérdése, nem nem közös kassza kérdése, és igen a kötelező dolgokon felül mivel egy házasságról vagy komoly kapcsolatról van szó nem pedig tulajdonjogokról, vagy nevelésekről megbeszélés kérdése végül is az egész.
Deha nagyon fontos konkrétan a kérdésre válaszolni a kérdező felé: igen, "megengedném" neki, hogy így tegyen!
Jól értem a kérdést?!? A férfi kevesebbet keres,alkalmi munkákból, de természetesnek veszi, hogy megtartja belőle, ami marad. Viszont a rendesen dolgozó feleségnek engedélyt kell kérnie ugyanehhez?!? Hol, milyen korban élsz?
Különben én házasságban közös kassza híve vagyok.
Nem szép a közös kassza házasságban de ha nektek így jó...ám legyen.
De ha a férj azt a kevés pénzét félrerakja akkor nehogy már a nőnek ehhez engedély kelljen csak,mert többet keres. Eszem megáll.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!