Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Magyar külföldivel való...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyar külföldivel való házassága hogyan működik? Tapasztalatok valaki, hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
főleg ha nem Magyarországon szeretnének megesküdni
2014. nov. 28. 02:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

-születési anyakönyvi kivonat

-útlevél

- családi állapotot igazoló papír


Ezeket le kell fordíttatni,(útlevelet nem:)), aposztilla pecséttel ellátni, és már mehettek is az önkormányzathoz.

Aposztilla pecsétet a külügymin. csinálja.

2014. nov. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Apostille lesz az, nem apostilla..... Nem mimdenutt kell. Az adott orszagban kel utanakerdezni, ott adnak pontos felvilagositast. Altalaban szuletesi anyakonyvi kivonat, utlevel/szemelyi es csaladi allapot igazolas az alap. Amennyiben forditas szukseges, az hiteles forditas kell hogy legyen. Apostille Magyarorszagon a kuligyminiszteriumban kerheto, kulfoldon a magyar kulkepviseleten. Alapszabaly, hogy a hazassag akkor johet letre, ha a hazasulandok allampolgarsaga szerinti orszagban nem utkozik torvenybe. Pl hiaba torvenyes a homoszexualisok hazassagkotese Hollandiaban, magyar allampolgar megsem kothet ilyen hazassagot.
2014. nov. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat és igaz hogy ezek a papírok 200e ft között vannak mert valahogy ezt nehéz elhinni
2014. nov. 28. 10:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyakonyvi kivonat 2000 korul van, a csaladi allapot igazolas ingyenes. Az Apostille Magyarorszagon a kulugyminiszteriumnal kerve 5500/dokumentum volt ket eve. Kulfoldon, a magyarorszagi kulkepviseletnel tobb us kehet, az adott orszag honlapjan kell utana nezni. A hiteles forditas draga nagyon, nekem 85 euro volt a csaladi allapot igazolasanak forditasa.
2014. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Én ázsiában házasodtam, amik nekem kellettek:

-anyakönyvi kivonat,

-hajadonsági nyilatkozat, az a fajta amire kell illetékbélyeg, nem a kerületi iroda által kiadott

-erkölcsi bizonyitvány, ami csak három hónapig érvényes. Ne tévesszen majd meg, mikor igényled, hogy lehet olyat is igényelni, ami "külföldön használandó", neked nem az kell, csak a sima.


Mindent lefordittatni az OFI-nál, országos forditó iroda, Budapesten a Hősök teréhez közel van az Andrássy-n,csak ezt fogadják el.

Utána a leforditott iratokat külügyminiszériumhoz kell vinni a konzuli osztályra, ők hitelesitik, kb. egy nap ügyintézési idő.

Ha visszakaptad ezeket, a nagykövetségre viszed, amelyik országban szeretnél házasodni, vagy konzuli irodába, ha Magyarországon nincs követség. Ők felülhitelesitik az iratokat.


Minden lépésnek iratonként kb. 5000 ft költsége van, mármint a hitelesitéseknek. Ha van bármilyen kérdésed, irj nyugodtan.


És persze útlevél is kell. Ha olyan országban házasodsz, aminek nincs követsége Magyarországon, egy látogatói vizumot igényelj, különben nem tudják "átváltani" tartózkodásira, hanem haza kell jönnöd megigényelni, mivel Nagykövetség hiján a konzulátus nem tud vizumot igényelni neked, ha már az adott országban tartózkodsz. Remélem érhető voltam. :)

2014. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Előző vagyok. Azt hozzátenném, hogy az erkölcsi majd a házasság utánra kell a tartózkodói igényléskor.
2014. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segített :) olvastam én utána az interneten csak nem akartam elhinni hogy ez tényleg ennyire bonyolult.
2014. nov. 28. 12:38
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Annyira nem bonyolult, két-három hét alatt el lehet intézni mindent. Tényleg az OFI a legnagyobb érvágás, főleg a hajadonsági nyilatkozat forditása a drága, mert az nem alap okmány, mint az anyakönyvi és az erkölcsi. Ezért azt hiszem betünként számolják az árat, hiába 5 soros az egész, nekem azt hiszem 20 000 forint körül volt, a másik kettő pedig csak 5-6000, mivel alap iratok.
2014. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
De hozzátenném, hogy nekem azért volt ilyen drága, mert a legdrágább nyelvre fordittattam, azaz kinaira... az angol,német nem ilyen drága, attól függ melyik országba készülsz :)
2014. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem enm kellett erkolcs bizonyitvany es a sima okmanyirodai csaladi allapot igazolas is megfelelt. Forditas pedig attol elfogadott, aki az adott allam hivatalos forditoi kozott szerepel. Az ofi a magyarra leforditando iratoknal elfogadott, de kulfoldrol eleg mokas lene, ha eloszor haza kellene utazni es ott fordittatni. Mellesleg sokat segitene, ha leirnad, hol akarsz hazasodni.
2014. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!