Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Direkt csinálja rosszul, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Direkt csinálja rosszul, vagy ennyire nem lehet semmit rábízni?

Figyelt kérdés

A párom látszólag sokmindenbe besegít a háztartásban (kérésre! magától nem), amit persze értékelnem kellene (bár ugyanannyit dolgozunk, így gondolom normális), de az a helyzet, hogy bármit megkérek, hogy csináljon meg, utána vagy újracsinálhatom, vagy bele kell szólnom, hogy nem jó, és akkor megsétrődik és abbahagyja.


Igyekszem nem szekálni, és ami nem olyan fontos azt inkább ráhagyom, de amikor pl. mosogat és azt látom, hogy a nyers húscafatos vágódeszka után ugyanazzal a húsmaradékos szivaccsal öblítés nélkül mossa el a gyerek cumisüvegét, akkor rászólok. De nagyon sok ilyen van, pl. képtelen megérteni, hogy a sötét farmert nem mossuk a fehér alsóneműkkel, és berakja úgy a mosást, ahogy éri, aztán rakhatom be újra. És amikor azt látja, hogy újracsinálom, akkor kiakad, hogy legközelebb be sem rakja, ha nem jó így. Pedig már milliószor elmagyaráztam. Vagy hétvégén takarításnál annyit kértem, hogy a fürdőt, wc-t csinálja meg.

Most nem akarok többet sorolni, ezek csak példák, de rengeteg ilyen van a gyerek körül is. És nem meghallgatja a tanácsot, vagy a korrigálást, hanem megsértődve eldob mindent, és közli, hogy többet nem csinálja, mert úgysem jó. És kezdem azt érezni, hogy direkt csinál mindent felületesen vagy rosszul, hogy inkább hagyjam békén, és csináljak mindent én, mert egyre kevesebb dologra kérhetem meg. Én is hulla vagyok, dolgozom 8 órában, a gyerek maximálisan rám marad hétköznap, meg a bevásárlás, főzés, napi háztartás, ügyintézés is, mert olyan a munkabeosztása, hogy később indul el, és este 11re ér haza. És hétvégén kérem néha, hogy segítsen, mert én sokszor még akkor is dolgozom itthoni munkában, és egyre nehezebben bírom, hogy ennyire nem partner.



2014. nov. 19. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Miota ilyen a ferjed?
2014. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a wc takarításos mondat vége valamiért lemaradt...szóval megcsinálta, és utána minden úszott, és a kinti papucsával végigtrappolt az egész már felmosott lakáson, csöpögtetve a szivacsot, amivel a wc-t mosta ki.
2014. nov. 19. 12:31
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából az elején örültem, hogy milyen házias pasit fogtam ki, mert a kapcsolatunk elején sokat főzött nekem (jól is főzött, de az elmúlt időszakban a munkabeosztása miatt erről is leszokott). De ha főz is, annak is az a vége, hogy úszik a konyha, és takaríthatom fel.

Az ilyen dolgokban meg amikor megismertem, akkor "agglegény" életet élt, és amikor összeköltöztünk, akkor lelkesen beszállt mindenbe, és gondoltam majd "beletanul". De azóta évek teltek el, és még midnig azon a szinten van, és már lelkesedés sincs...

2014. nov. 19. 12:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a hibákat ő észre sem veszi. Megcsinálja, ahogy tudja, meg ahogy gondolja és elégedetten dől hátra. Te pedig jól leteremted, persze részben jogosan, de az is biztos, hogy már nincs miért igyekeznie, mert az összes sikerélménytől megfosztod.

Engedj egy kicsit a maximalizmusodból, ahol lehet.

2014. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Deákné Vászna ***** válasza:
61%
Nálunk évekig én mostam. Mióta a feleségem egyik barátnője azt mondta neki hogy nem jó ahogy én mosok és nem jó ahogy teregetek, azóta én ezeket nem csinálhatom, mert nem értek hozzá. Úgyhogy én nem mindig dőlök be ennek a férjem nem jól csinálja szövegnek.
2014. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem direkt csinálja,egyszerüen nem ért hozzá!Az én férjem is ilyen, ugyhogy nem is bizok már rá igazán semmit sem.
2014. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De mi az, hogy nem ért hozzá? Én sem úgy születtem, hogy mivel nő vagyok, genetikailag tudom, hogy hogy kell pl. berakni egy mosást! Hanem amikor önálló életet kezdtem, folyton hívogattam anyám, hogy mit hogyan, és szépen megtanultam. Azért egy értelmes felnőtt ember tudjon már ennyit megtanulni! Őt nem tanították meg semmire, de én szépen elmagyaráztam neki mindent. Én ebben szimpla lustaságot érzek...könnyebb kijelenteni, hogy férfi vagyok, nem értek hozzá, és akkor mindent megcsinálnak helyette.

Amúgy szerintem nem vagyok maximalista, alapvető higiéniai dolgokat szeretnék betartani. Én is viszonylag trehány voltam régebben, a gyerek rántott össze, azóta figyelek én is jobban mindenre. Szerintem ez egy olyan dolog, hogy aki akar, bele lehet tanulni.

2014. nov. 19. 13:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg, hogy a netről leszedsz neki hasznos tippeket, és akkor rájön, hogy nem te találod ki ezeket az ő szekelására, hanem tényleg így kell helyesen csinálni. Vagy le kell ülni vele és elmagyarázni ugyanúgy ahogy a munkájának is megvan a maga menete és szabályai a takarításnak is, ha a melóhelyen nem végzi megfelelően azt is újra kell csinálni. Esetleg pl azt is ki lehet próbálni, hogy a teregetést bízod rá (azt gondolom nem lehet elrontani :D) mosogatni mondjuk csak poharakat, tányérokat mosson el, azok nem túl bonyolultak, a porszívózást se lehet elrontani asszem :D.

Ha ennek ellenére is játsza a h*lyét, akkor meg én bizony pl.: különválogatnám az ő cuccait és azokkal nem foglalkoznék, megoldja magának ahogy akarja, magam és a gyerek körül rendet tartanék.

2014. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Beteg voltam néhány hónapig, és a férjem csinált mindent. Ez a mosás dolog tipikus: a halvány bézs zoknim kék-piros foltos volt, a bugyik is beszürkültek. Hiába mondtam, hogy külön kéne világost és sötétet mosni. És sok egyéb apróság.

Mondjuk anno anyukám is ezt csinálta gyerekkorunkban, valamiért ezt nehezen veszik be némelyek, pedig nekem is alap.

2014. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csinálj neki egy-egy A4-es papírt a mosogatásról, mosásról. Akár színes rajzokkal. Fóliába csomagolod, és a kezébe nyomod.
2014. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!