Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A pénz lehet a boldogság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pénz lehet a boldogság akadálya?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem kapok munkát, hiába keresek, a leendő férjem pedig most nem dolgozhat (tanul, plussz betegség miatt nem is szeretne).

Én visszafogtam a kiadásaim a minimumra, mindenhová gyalog járunk, spórolósan étkezünk.

Itt az oldalon mindenki mondja, hogy örüljön, akinél van áram, melegvíz, és nem éhezik hetek óta. De olyan esetben lehet a boldogság akadálya a pénz, ha nincs rendes váltóruhám (3 kötöttruhát cserélgetek egész télen), és gondot okoz megvenni az alapokat (testápolás, hajápolás)?


2014. nov. 17. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
A boldogság nem azonos a megelégedettséggel.
2014. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet ez a boldogság akadálya, nyilván a te elvárásaidtól is függ, mert ha neked tök jó, hogy 3 váltás ruhád van, akkor akár még boldogok is lehettek. De mondjuk egy olyan nő, akinek alap a fitness terem, szépségszalon, vásárolgatás és a havi egy wellnesss-hétvége, biztos baromi boldogtalan lenne egy ilyen kapcsolatban.
2014. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg miből éltek? Meddig elég? Segítség nincs?
2014. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az életben felmerülő problémák 95%-át a pénz hiánya okozza, tehát igen, lehet a boldogság akadálya.
2014. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos sokat idegeskednek ha gondom lenne a szamlakra, etelre stb. Ha ideges vagyok, nem vagyok boldog. Viszont aoam pl. kogazdag megis boldogtalan mert maganyos es egy savanyu banyavl el egyutt.
2014. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hosszú munkanélküliséggel van tapasztalatom. A kevés ruhával nem, vannak 10-20 éves remek ruháim, még sok is. Évi 2 sampont pedig meg tudok venni (ha már eritritre és mandulára telik... nem mintha drágább lenne az étkezésem, mint bármikor a múltban, 1-2 hónapot kivéve).


A boldogság... Az komoly dolog. Rengeteg feltétele van. Én speciel egészen elvagyok, bár érzem a jövedelemnélküliség stresszét, de hogyan lehetnék boldog, ha pl. nem motorozom? Az alap, az csak akkor marad el, ha az étel kerülne veszélybe. Konyhabútor nélkül is feltűnően morc lennék, nem drága darab, de sok méter és ha már van egy házunk, legalább ott legyen bútor, másutt ócska mindenféle van, ágyam sincs, bár az nem is fontos.

Úgyhogy vannak ilyen dolgok, amik kellenek ahhoz, hogy ne legyünk boldogtalanok, ezek egyénenként igen eltérőek lehetnek. Én akkor sem vagyok boldog, ha nem jutok el pár évente a tengerhez, hiányzik, no. Pedig én sosem voltam gazdag. Nézzétek meg a tiniket, akik a legújabb okostelefon nélkül szerencsétlenek, mondjuk ők elég súlyos esetek...

Boldogság? Az sokkal magasabban van.

2014. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A létbizonytalanság a legtöbb embert kikezdi, márpedig te abban élsz. Kétlem, hogy így boldogan telnének a napjaitok, amikor szinte mindent meg kell vonnotok magatoktól.
2014. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a pénz szabadságot ad,de boldogságot nem lehet pénzért venni.
2014. nov. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom olvasd el Ronda B.:A titok c.könyvét,nagyon hasznos lehet neked,sokat segíthet az általad felállított akadályaid leküzdésében, hidd el teljesen másképp látod majd az élet nehézségeit!
2014. nov. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A boldogságra nem lelhetünk rá önmagunkon kívül, mert bennünk van. Akármilyen banálisnak vagy közhelyszerűnek hat, a boldogság inkább egy elmeállapot, önmagunk és a külvilág észlelésének és megközelítésének módja. Ha tehát már holnap, holnapután, sőt egész életedben boldog akarsz lenni, akkor dönts úgy, hogy megváltoztatod a gondolkodásodat és azonnali cselekvésbe fogsz!
2014. nov. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!