Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Anyám összeházasodott egy férfival akinek több millió Ft adóssága van. Ez az adósság különvagyonnak számít és anyámnak nem lesz hozzá semmi köze, vagy hogy van ez?
És még egy kérdés: van egy lakásunk, aminek a fele az enyém, a másik fele pedig anyukámé. (Apámtól örököltük.) Ha esetleg anyukám meghal, akkor a mostani férje is fog belőle örökölni??
Szerintetek is nagyon nagy hibát követett el anyám? :(
Az adósság külön "vagyon" - mert a házasság előtt keletkezett.
Az öröklés mostanában változott, de szerintem nem örököl a férj, ha van egyenesági (te) leszármazott.
Gondolom, anyukád nem az adóssága miatt szerette meg azt az embert... fogadd el, hogy ő így döntött.
A tartozás a férj külön dolga, hiszen házasság előzz keletkezett.
A ház fele a tied marad nyilván, hiszen az a tied.
A férj is fog örökölni most már az új törvények szerint, ugyanúgy, mint a gyerekek, de ez csak az anyukád részére vonatkozik, ami most a tied, az is marad.
"Markánsan megváltozik a hatályos Ptk.-hoz képest a túlélő házastárs törvényes öröklési joga. Ha az örökhagyó házastársa leszármazók mellett örököl, akkor az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon haszonélvezeti jogot, míg a hagyaték többi részéből egy gyermekrésznyi állagot örököl."
Igen, hát érdekes az a különvagyon, ami negatív előjelű !!
Anyád feltehetően nem észokok, hanem érzelmek alapján választott. Hogy aztán ez majd a későbbiekben hibának bizonyul-*e vagy sem, az kiderül. Annyi biztos, hogy az adósságot valakinek ki kell fizetnie és a házasfeleknél az egyik fél hibája, meggondolatlansága végül is közös kötelezettséggé, felelősséggé alakul. Úgyhogy végül is a te gyanúpered tulajdonképpen logikus és az, hogy egyébként most a családi élet zavartalan, bizony a jövőre nézve még nem biztosíték.
4-es vagyok, nem tudom, kik pontoztak le, de illett volna előtte tájékozódni!
"Az öröklésről – akár teljesen, akár csak részlegesen – lemondani még az örökhagyó életében lehet, a lemondó örökös és az örökhagyó által kötött kétoldalú szerződéssel. Az öröklésről csak a törvényes örökös mondhat le. (Ptk. 603. § (1) bekezdés). Ezzel szemben az örökség visszautasítására csak az örökség megnyílta, vagyis az örökhagyó halála után van lehetőség, és azt az örökös egyoldalú jognyilatkozatával teheti meg (Ptk. 674. § (1) bekezdés). Az állam, mint törvényes örökös az örökséget nem utasíthatja vissza."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!