Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Anyám összeházasodott egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyám összeházasodott egy férfival akinek több millió Ft adóssága van. Ez az adósság különvagyonnak számít és anyámnak nem lesz hozzá semmi köze, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

És még egy kérdés: van egy lakásunk, aminek a fele az enyém, a másik fele pedig anyukámé. (Apámtól örököltük.) Ha esetleg anyukám meghal, akkor a mostani férje is fog belőle örökölni??


Szerintetek is nagyon nagy hibát követett el anyám? :(


2014. nov. 6. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha az anyukád szereti azt a férfit, akkor nem hiszem, hogy hibát követett volna el, nagyon sok embernek van adóssága, nem lehet az a kritérium a párkeresésnél, hogy valakinek ne legyen hitele. Az adósságot a házasság előtt halmozta fel, így szerintem nem nektek kell fizetni, akkor sem, ha történik valami az új férjjel, bár az adósságokat szinte minden esetben rendeznie kell valakinek, gondolom más rokona is van. Az örökölt házatokhoz semmi köze nincs, ahogy írtad, különvagyonnak számít.
2014. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 omba ***** válasza:
91%

Az adósság külön "vagyon" - mert a házasság előtt keletkezett.

Az öröklés mostanában változott, de szerintem nem örököl a férj, ha van egyenesági (te) leszármazott.

Gondolom, anyukád nem az adóssága miatt szerette meg azt az embert... fogadd el, hogy ő így döntött.

2014. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szeretik egymást, aminek nagyon örülök. Velük élek, és amúgy rendes a férfi. Csak kicsit félek, hogy mondjuk rajtunk hajták be az ő adósságát, vagy hogy valahogy az ő tulajdonába kerül a lakásunk :\
2014. nov. 6. 18:44
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hoyg az örökségtől el lehet állni, nem kapsz semmit, de fizetni se kell.
2014. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

A tartozás a férj külön dolga, hiszen házasság előzz keletkezett.


A ház fele a tied marad nyilván, hiszen az a tied.


A férj is fog örökölni most már az új törvények szerint, ugyanúgy, mint a gyerekek, de ez csak az anyukád részére vonatkozik, ami most a tied, az is marad.


"Markánsan megváltozik a hatályos Ptk.-hoz képest a túlélő házastárs törvényes öröklési joga. Ha az örökhagyó házastársa leszármazók mellett örököl, akkor az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon haszonélvezeti jogot, míg a hagyaték többi részéből egy gyermekrésznyi állagot örököl."

2014. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos ha véletlenül arra kerülne sor, akkor a végrehajtó bejön, és bármit lefoglalhat pl. az ingóságokból.
2014. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Igen, hát érdekes az a különvagyon, ami negatív előjelű !!

Anyád feltehetően nem észokok, hanem érzelmek alapján választott. Hogy aztán ez majd a későbbiekben hibának bizonyul-*e vagy sem, az kiderül. Annyi biztos, hogy az adósságot valakinek ki kell fizetnie és a házasfeleknél az egyik fél hibája, meggondolatlansága végül is közös kötelezettséggé, felelősséggé alakul. Úgyhogy végül is a te gyanúpered tulajdonképpen logikus és az, hogy egyébként most a családi élet zavartalan, bizony a jövőre nézve még nem biztosíték.

2014. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem annyi, hogy ha én lennék az anyád helyében, én nem házasodtam volna össze az illetővel, csak együtt élnék vele. nem kockáztatnám a gyerekem pénzét, ennyi.
2014. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, nem tudom, kik pontoztak le, de illett volna előtte tájékozódni!


"Az öröklésről – akár teljesen, akár csak részlegesen – lemondani még az örökhagyó életében lehet, a lemondó örökös és az örökhagyó által kötött kétoldalú szerződéssel. Az öröklésről csak a törvényes örökös mondhat le. (Ptk. 603. § (1) bekezdés). Ezzel szemben az örökség visszautasítására csak az örökség megnyílta, vagyis az örökhagyó halála után van lehetőség, és azt az örökös egyoldalú jognyilatkozatával teheti meg (Ptk. 674. § (1) bekezdés). Az állam, mint törvényes örökös az örökséget nem utasíthatja vissza."


[link]

2014. nov. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
#9-es: és abban mi jó lenne a kérdezőnek, hogy lemond a már félig tulajdonolt ingatlan másik feléről? Ha a másik fél nem akarja eladni, akkor mehet a bírósági hercehurca a kényszerértékesítésért.
2014. nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!