Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A fővárosiak vagy a vidékiek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fővárosiak vagy a vidékiek hajlamosabbak arra, hogy ne házasodjanak meg?

Figyelt kérdés

(A vidéket értelmezhetjük faluként, de értelmezhetjük úgy is, hogy minden, ami nem az 5 legnagyobb város, vagy úgy is, hogy minden, ami nem Bp.)


Szerintetek vidéken vagy városon él több magányos ember? És miért? Miben különböznek egymástól, miben más a világlátásuk, a lehetőségeik, az életük?


2014. aug. 4. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Mindkettőben éltem, ha ennyire muszáj általánosítani akkor a városiakat mondanám magányosabbaknak.

Vidéken, falun nagyon gáz egyedül maradni, válni,áhhh. Ennyi pletykás rosszindulatút ritka egy helyen látni, mint a faluban. A városiak kevésbé foglalkoznak egymással. Falunk meg a szokások, csámcsognak mindenen, mindenkit figyelnek. Legalábbis nekem ez volt az érzésem.

2014. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
1: Városban, világvárosban főleg azért is jó élni, mert nyitottabbak az emberek a sokszínűségre: mulattatja őket a különcség is, érdemszámba megy.
2014. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Laktam városon, és élek falun.

Városban magányosabb voltam. Itt segítőkészebbek az emberek.

Nincs koldus, megbeszélt napon érte jönnek amit nekik szánunk.

Nem megyünk el egy földön fekvő mellett, mert azt hisszük részeg.

Tavaly két házasságkötés volt egész évben. Itt sem rohannak már házasodni az emberek. Együtt élnek, és kész.

Vagy külön költöznek, ha nem működik a kapcsolat.

Vidéken rosszabbak a lehetőségek. Ritkában járnak a buszok, és ha ismerőst látunk gyalogolni az út szélén, azt elvisszük ameddig tudjuk.

Kevés a munkalehetőség, ezért csak egy ígéretre adunk hitelbe tojást, krumplit.

De itt is, mint mindenütt vannak magányos emberek. Főleg nyugdíjasok, öregek. Őket nyugdíjas klubba tereltük, ahol énekelnek, (júúúúj) varrnak, vagy éppen beszélgetnek.

2014. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Én falun nőttem fel és alig vártam, hogy végre kiszabaduljak onnan. Mindenki ismer mindenkit, mindent tudnak egymásról, rettentő rosszindulatú egynémelyik, főleg az idősek, nulla lehetőség bármire, szörnyű.

Mióta városban élek, sokkal boldogabb vagyok. Falun sokkal magányosabb voltam, volt néhány közeli barátnőm és kész. Itt rengeteg barátom van, igazán jók és felületesebbek is, de sose vagyok egyedül, ha nem akarok. Párkeresésnél is, úgymond, sokkal nagyobb a "választék", nem kell annyira megalkudni, könnyebben megtalálod, aki igazán neked való.

Viszont a házasság az szerintem annyira ember függő. Városban inkább azt tapasztalom, hogy szeretnének házasodni, de majd csak ha meglesz hozzá a biztonságos anyagi háttér. Ráérnek vele.

Falun többször láttam már, hogy inkább összeházasodnak gyorsan, nehogy megszólják őket, akkor is ha nincs rá pénz és úgy kell "összekoldulni".

2014. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez szociológia. Minél nagyobb a település, annál kevésbé ismerik egymást az emberek, annál személytelenebb az egész, annál kevesebb a kötöttség.
2014. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy szociológia. :) Csak szerintem nem csupán külső tényezők miatt adódik ez a különbség, illetve nem csupán a város-vidék jellegéből.
2014. aug. 4. 17:51
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez emberfüggő.

A "városiak" talán azért tűnhetnek magányosabbaknak, mert ott nagyobb a "választék". Vidéken meg kevesebb. Na és?

2014. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Na, azért ma már a vidék sem annyira izolált, hogy falubeli csak falubelivel házasodhat, úgyhogy nem mondanám, hogy ez határozza meg a választékot. :)

Én laktam városban is, falun is. A várost sokkal személytelenebbnek éreztem, ott magányosabb voltam. Falun sokkal segítőkészebbek az emberek, itt jobban törődünk egymással.

2014. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ezt így nem lehet megállapítani, hogy a vidékiek vagy a városiak házasodnak inkább.

Ahol többen laknak, ott biztosan több a lehetőség is pl ismerkedésre. Én sem ismertem volna meg soha a férjemet, ha nem lenne internet:)


A férjem pl egész előttem lévő életében a fővárosban élt. Majdnem 22 éves volt amikor hozzám költözött vidéki kisvárosba. (30km-re Pesttől)


Én csak 6 évet éltem a fővárosban, de utáltam. Túl hangos, zajos, sok az ember, mocskos a levegő, sok a kocsi.. nagyon nem szerettem ott élni.


Lehetőségek szempontjából a főváros jobb, élni viszont vidéken jobb:)

2014. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
"kocsi":)) Ez olyan aranyos szó:))
2014. aug. 4. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!