Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet szeretni egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet szeretni egy ilyen embert? Szerintetek tényleg szereti?

Figyelt kérdés

A szüleim nem olyan rég váltak el, de anya pár hónappal utána férjhez ment és mi ketten ideköltöztünk a férjéhez. Előtte ők ugye csak ritkán találkoztak, és minden nap csak neten beszéltek. Szóval kezdjük ott, hogy szerintem eléggé elsiették a dolgot, szerintem nem is ismerték annyira egymást még. Találkozgattak, de havi 1x kb. és csak 2-3 órára, ez alig 1 évig ment így. Hogy lehet ezután egyből összeházasodni és összeköltözni?! Na mindegy.. Szóval az első 2-3 hónapban még szoktam az új várost, új embereket, új sulit, új családot, kicsit fura volt, de megszoktam meg annyira nem ismertem anya férjét sem. De ahogy telik az idő, egyre kevésbé kedvelem. Amit kimondottan utálok benne, azok a dührohamai.. De tényleg minden apróság miatt pl. nem kapcsolod le a villanyt arra a 10 percre ameddig elmész zuhanyozni vagy túl gyorsan engeded le a rolót... ezeken a kis dolgokon is annyira ki tud akadni és kiabál meg csapkod, utána nem szól hozzád és te sem szólhatsz hozzá meg stb. Meg minden kis dologért felordít valami hülye "káromkodást" de az is nagyon röhejes amiket mondani tud.. de tényleg pl. leejt eg kupakot és akkor felordít valamit, mi meg tökre megijedünk hogy úristen mi történt.. Ezt leszámítva sem igazán találnék rá jó tulajdonságokat. Annyira unalmas, hogy az hihetetlen.. és nem csak én gondolom így, 15 évesen, hanem anya is. Elmegyünk kirándulni és akkor ő csak múzeumokba akar menni meg nemtudom hova.. A viccei is szörnyűek, egyáltalán nincs semmi humorérzéke. Meg előtte tényleg nem merünk semmit csinálni, mert mit fog hozzá szólni.. Anya a felesége, házasok.. miért nem meri neki megmondani hogy pl. van egy kaja amit nagyon szörnyen főz, undorító, de anya is inkább elviseli és letuszkolja a torkán, minthogy megmondja finoman, hogy nem túl jó. Oké, hogy nem akarja megbántani, de akkoris.. Meg anya nem mer megenni egy sütit előtte, mert ha azt a férje meglátja akkor mi lesz.. azt mondja majd hogy el fog hízni és neki nem szabad ilyet ennie. Meg nekem se igazából.. Nem lehet azt se megmondani ha vettünk egy ruhát, mert szerinte fölösleges. Őt nem érdekli semmi, amit anyát és engem igen, nem lehet semmi jó programba bevonni (mondjuk én nem is akarom). A nagyszüleim is nagyon utálják, emiatt anya eléggé összeveszett a szüleimmel. 1 éve alig beszélnek, pedig előtte minden nap. meg anya sokszor sírt is emiatt. A nagyszüleim szerint anya férje egy kétszínű, sunyi, hamis ember. Egyszerűen nem tudom megérteni, mit lát benne anya, miért ment hozzá.. Tényleg nem csak azért mondom ezeket, mert nem kedvelem. Próbálok reális lenni, keresek valami jó tulajdonságot, csak nem tudok. Talán hogy alapból jószívű, szóval nem akar a másiknak rosszat meg segít sokszor, de ezen kívül tényleg semmi jót nem tudok benne. Rosszat azt annál inkább.. Nem tudom elhinni, hogy anyának ez így jó. Meg a múltkor a kocsiban mikor ketten voltunk mondott egy olyat, már nem is emlékszem miért, hogy "lehet hogy majd ketten fogunk megöregedni". Ezt sem értettem. miért nem úgy képzeli el, hogy a férjével fog megöregedni, ha szereti?

Bocs ha értelmetlen zagyvaságot írtam, csak jelenleg elég mérges vagyok anya férjére mert miatta nem mehetek valahova, ahova nagyon szeretnék.. pedig anya megengedte meg mindenki, csak ő nem és akkor inkább már anya se mert hogy ő azt akarja hogy a férje is beleszólhasson és nem akarja kirekeszteni. vagy inkább nem mer szembeszállni vele.. Pedig nem az apám, ő ne mondja meg, mit csinálhatok és mit nem. Nem is ismer, de azt hiszi hogy mindent tud rólam.. Ezt is utálom amúgy benne, hogy tényleg mindig mindenbe beleszól.


2014. júl. 30. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz apukádhoz.
2014. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már anyukád is rájött és elsiette a dolgot, de ebből már nagyon nehéz kihátrálni, főleg egy válás után. Stabil kapcsolatot akart, talán számotokra és a saját számára is biztonságot, de egy kicsit elsiette.

Ahogy látom a leírásodból, egyáltalán nem meri felvállalni a valódi énjét. Ez hosszabb távon nem fog menni. Vagy belebetegszik, vagy a végén mégiscsak megteszi, akkor pedig óriási veszekedés lesz belőle. Idő kérdése az egész.

2014. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg elég durva! Nem akarom megbàntani anyukádat, de szerintem nem szereti és megbánta hogy hozzáment! Mert ha tényleg szeretné akkor őszinte lenne vele és nem kéne titkolóznotok! Szerintem ha ilyen dührohamai vannak akkor küldjétek el pszichológushoz! Ha az egész család utálja, akkor beszéljétek meg és mondjátok el anyukád férjének!

Meg ez hogy nem mertek megenni előtte egy sütit ez elég rossz! Ha már a családhoz tartozik akkor nem jó hogy rettegtek tőlem! Beszélj erről anyukáddal és hátha tudtok közösen egy döntèst hozni!

Remélem tudtam segíteni.

2014. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Látsz valami jelet arra, hogy anyukád szeretne a helyzeten változtatni?

Ha nem, költözz apudhoz még ha az egész életed más lesz. Te ne őrülj bele, anyád pedig akkor egye meg amit főzött!

2014. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Költözz apukádhoz.

Ha pedig ez nem megoldható, akkor vigyél haza valami erős jellemmel rendelkező fiatalembert, aztán majd segít lejátszani a "meccset" ezzel a taplóval.

2014. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"vigyél haza valami erős jellemmel rendelkező fiatalembert, aztán majd segít lejátszani a "meccset" ezzel a taplóval"


Azt az "erös jellemü" akárkit - teljesen jogosan - úgy kidobhatja onnan, hogy csak néz, ha az ö házában akar "meccset" játszani.


Ez a helyzet kizárólag a kérdezöre, az anyjára meg annnak a férjére tartozik, egy kivülállónak semmi beleszólása sincs.

2014. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyszer "hazahoztam" majdnem egy fiút, de igazából ő követett én nem akartam, hogy jöjjön, sőt le akartam rázni. inkább hazajöttem. Erre anya férje meglátta, azt mondta ha ide mer jönni azt nagyon megbánja és odakészítette a sodrófát az ajtóba ha netán újra idejönne... ez normális dolog?Agyonütné ő a sodrófával..


Amúgy apámhoz nem költöznék. Nagyon szeretem meg minden, de vele nem tudok beszélgetni olyanokról, amikről anyával és amúgy is rengeteg dolog van, amihez nekem anya kell. Tudom, hogy előbb-utóbb muszáj lesz, de egyelőre még nem hiszem, hogy tudnék anya nélkül élni. Apámat imádom, de ő inkább a jófej haver nálam. Ő olyan, mint egy 15 éves gyerek, nagyon vicces, egész nap csak hülyéskedik, jófej nagyon, de nem egy kimondott apatípus. Ezért is vált el tőle anya.. gondolom. mert anya komoly, de egyébként nem értem azt sem, minek vált el. Több mint 20 évig voltak együtt és csak apámmal láttam eddig őszintén nevetni, meg tényleg jókedvűnek. De persze ez az ő dolguk, biztos megvolt az oka..



Egyébként már kiderült, hogy anya szülei nem szeretik a férjét, ekkor majdnem elváltak, nagyon mérges volt anyára meg jóideig állt a bál. De kibékültek, hogy anyám megígérte hogy sz*rik a mamámékra.. ezért is van, hogy anya és a mamám, a saját anyja, nincsenek túl jóban és alig beszélnek. És ez mindkettőjüknek tök rossz. Szóval így a család közösen nem tudja megbeszélni, próbáltuk már, de kivétel nélkül mindenki anya férje ellen van, anya mégsem hagyja el.

2014. júl. 30. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, mert nekem sajnos a vér szerinti apám ilyen, mint a te nevelőapád, ráadásul anyám foggal körömmel ragaszkodik hozzá. Szerintem még akkor se válna el tőle, ha ő robbantaná ki a harmadik világháborút. De talán anyukád nem ilyen reménytelen eset, mint az enyém. Próbálj meg beszélni a nagyszüleiddel és közösen próbáljatok anyukádra hatni. nagyszüleid ezek szerint jól látják a helyzetet és érzik, hogy ez a pali nem anyukádhoz való.
2014. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyu is csinált ilyet válás után... nem volt hosszúéletű a dolog... De szerencsére engem nem akart irányítani.


Nagyon nem helyes, hogy ő "nevel" téged. Egy barátomnál az anyukája összeházasodott egy pasival, akinek szintén vannak ygerekei. Ott az a szabály, hogy mindenki csak a saját gyerekét neveli, a másiktól csak tanácsot lehet kérni. De a másik gyerekének nem tilthat meg dolgokat, nem szidhatja le... Szerintem ennek van értelme.

2014. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen helyzetben nehéz okosnak lenni, csak azt tudom leírni, hogy én mit tennék. Biztos, hogy megkérdezném anyukámat, hogy miért élünk mi ezzel az emberrel? Boldog-e ő ebben a kapcsolatban, és boldog-e annak ellenére is, hogy én szenvedek ettől az embertől? Ha nem boldog, miért nem megyünk el innen? Mi tartja itt, emellett a barom mellett? Attól függően, hogy mit válaszol próbálnám meg valahogy rávenni a változtatásra, és ha semmi eredménye nem lenne, lehet, hogy a nagyszüleimhez költöznék.

Megértem, hogy feldúlt vagy, én is az lennék a helyedben. Remélem, sikerül anyukáddal megbeszélned ezt a problémát.

2014. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!