Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha megváltoztattam házasságköt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megváltoztattam házasságkötéskor a nevem azt vissza lehet vonni?

Figyelt kérdés
Elég hülyén fogalmaztam..szóval felvettem a férjem nevét az enyém mellé, de most így belegondolva jobban szeretném a lánykori nevemet viselni. Lehetséges ez? Az igazolványaimat még nem cseréltem le.
2014. jan. 7. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Csak nevvaltozatats kérvényezésével. Eselyes, hogy eloszor el kell intézned minimum a személyit es a lakcím kartyat a férjezett nevedre
2014. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg engedélyezik a névváltoztatást, főleg ha a lánykori nevedre akarsz váltani. Elvileg át sem kell iratni ez esetben a személyidben a nevedet, mert a személyi+házassági anyakönyvi is ugyanúgy érvényes, használható, de azért inkább kérdezz rá.
2014. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Jó nagy butaságot csináltál...

Szóval, most írsz egy kervnyt... 20 E ft illeték lesz..

Aztán lecseréled az irataidat.

Minimum a személyit lakcímkártyát meg kell csináltatni, ez csak 2000 ft lesz..ha megérkezik a határozat a visszaválozásról, akkor újra... Ekkor megint 2000 ft

Aztán majd jön a bonyodalom, mert ugye vissza csináltatod, tehát elvileg nem kellene iratokat változtatnod, de mégis később is lesz olyan hely, ahol a köztes férjezett neved lesz (félig fut át a hivatali infó) stb...de legyen szerencséd..

/ezt miért enm gondotad meg pár héttel ezelőtt, mielőtt férjhez mentél? Még aznap is változtathattál volna...

2014. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj ha ilyen bonyodalommal jár akkor nem fogom visszaváltoztatni :) Egyszerűen csak azért gondoltam meg magam ,mert így praktikusabb lenne...nagyon hosszú lett a nevem :)
2014. jan. 7. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem olyan bonyolult ez! A teljes névváltoztatási procedúra akkor kell, ha a születési nevedet szeretnéd megváltoztatni. Nem kell indoklás, és 20 ezer forintba sem kerül. Valószínűleg azért olcsóbb, mert nem a minisztérium az illetékes, hanem a helyi anyakönyvi hivatal.


Hivatalos információ, az 1.3 pontnál keresd:

[link]

2014. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
5-nek van igaza. Ez esetben csak házassági név megváltoztatásáról van szó és nem teljes névváltoztatásról.
2014. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!