Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Névfelvétel, jogilag hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, jogilag hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az én nevem dr. Kiss Jeti, a jövendőbeli férjem neve Nagy Béla, felvehetem-e dr. Nagy Bélánéként a nevemet? És mi van, ha a férjemnek van doktorija, akkor is felvehetem dr. Nagy Bélánéként? Hogy lehet így megkülönböztetni, hogy ki a doktor?

Illetve nálunk az a helyzet áll fent, hogy mindkettőnknek van valamilyen doktori fokozata, akkor lehetnék dr. Nagyné dr. Kiss Jeti? Esetleg dr. Nagy Béláné dr. Kiss Jeti? Nem szeretném egyébként felvenni a párom doktoriját, de valahogy a Nagyné dr. Kiss Jeti furcsán hangzik, és komolyan gondolkozom, hogy megváltoztatom a nevem dr. Nagy Jetire, mert ez sehogy sem hangzik jól.. :( Volt valaki hasonló helyzetben? Ti hogyan oldottátok meg?


2013. okt. 11. 23:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Doktori címet csak úgy lehet felvenni,hogy egyértelműen kiderüljön ki a doktor.

Tehát

Nagyné Kis Bea lehetsz. dr Nagy-Kis Bea már nem.

2013. okt. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert Béci nem doktor. Te Nagy Béláné dr. lehetsz. De ilyenkor inkább úgy szokták, hogy Nagyné dr. Kiss Jeti és akkor egyértelmű, hogy férjezett, meg az is, hogy dr. De dr. Nagy Jeti is lehetsz. Kötőjellel nem tudom, hogy működik, de az anyakönyvvezető egyből vázolja neked a lehetőségeidet, ha megkérdezed tőle.
2013. okt. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

A dr. Nagy Béláné az szerintem a Nagy Béla doktorija, de nézd meg az önkormányzati anyakönyvi honlapon vagy az MTA Nyelvtudományi Intézetének honlapján, én nem tudom, hol van, de ez a két illetékes irány van névviselés szempontjából.

Én is azt a két verziót ismerem, amit Te is írtál, ha mindkét doktorit meg akarod jeleníteni a nevedben. De egyiket sem kötelező, nem kell viselni a doktorikat a névben.

2013. okt. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ki kell derüljön ki a dr.


Itt pontosan leírják


[link]

2013. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Továbbra is a férjem nevének a felvétele tűnik üdvözítő megoldásnak, mert az én vezetéknevem nevem, dr. Kiss Jetiével ellentétben, nagyon hosszú (8 betű), és így minden más megoldás hosszú és rosszul hangzik. Pedig egyébként azt tartottam volna a legjobbnak, ha a párom is felveszi az enyémet és én is az övét, kötőjelesen, de ez nem fog összejönni sajnos. :(
2013. okt. 12. 09:16
 6/17 anonim ***** válasza:

Dr. Nagy Jetiként felveheted ha a doktori cím a tied...

Sőt kötőjeles esetén is, de a férjed nem lehet dr abban az esetben, ha ő neki nincs doktorija


Tehát lehetsz Dr. Kiss-Nagy Jeti

És Dr. Nagy-Kiss Jeti is, a férjet, ha nincs doktorija ugyanígy Dr. Nélkül


Ha mindkettőtöknek van, akkor mindketten lehettek így...


Olvasd el részletesen a ppt-t amit linkeltem, mindenre van példa

2013. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A 8 betűs vezetéknevet nem nevezném nagyon hosszúnak (az enyém 9 betűs)

Sok ismerősömnek 7-9 betűs a vezetékneve, de vannak 13-14 betűsek is.

Van olyan ismerősöm akinek a neve 7 betűs, a férje neve annyi, ráadásul még a keresztneve is 7 betűs. Ő XXné YY ZZ változatban vette fel a férje nevét.

2013. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem is qrvagosszú a férjezett nevem, de tetszik. Én V Nagy Béláné Kiss Jeti lettem és az aláírásom VNné.
2013. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

kérdeznék:

a férjem Nagy Pista, én most Nagyné Kiss Pircsi vagyok.

ha a férjem jövőre ledoktorál, lehetek-e dr. Nagyné Kiss Pircsi?

2013. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

lehetsz

olvasd el a ppt-t

2013. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!