Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez közösen szerzett vagyonnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez közösen szerzett vagyonnak számít?

Figyelt kérdés

Van egy hosszútávú befektetésem. Még akkor fektettem be X összeget hosszú távra, amikor még nem is ismertem a mostani férjemet, viszont a házasságunk ideje alatt fogok tudni felvenni egy nagyobb összeget. Ez most közösen szerzett vagyon, aminek pl válás esetén a fele az övé, vagy ez csak az enyém?

Illetve az esetlegesen ebből a pénzből vett lakásra/házra/autóra vagy akármire mi vonatkozik?



2013. júl. 5. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Maga a befektetés külön vagyonod de abból származó jövedelem már közös.
2013. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak következtetni tudok, de úgy gondolom, hogy max. az a rész feleződhet, amit házasság alatt közösen befizettetek!
2013. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Más is émelyeg...?
2013. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem fizettünk be semmit közösen, lekötöttem azt a pénzt, én egyedül, és abból nem lett se elvéve, se hozzárakva
2013. júl. 5. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A pénz a te különvagyonod, mivel házasság előtt szerezted. b) pont vonatkozik rád.


(1) A házastárs különvagyonához tartozik:


a) az a vagyontárgy, amelyet szerződésben a különvagyonának nyilvánítottak,


b) a házassági vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy,


c) a házassági életközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy,


d) a házastársat mint az egyes szellemi alkotások, teljesítmények létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat,


e) a személyét ért sérelemért kapott kártérítés, sérelemdíj, elvont vagyoni előny és egyéb személyhez kapcsolódó juttatás,


f) a személyes használatára szolgáló és szokásos mértékű, illetve mennyiségű vagyontárgy, valamint


g) a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő értéktérítés.



A g pont is rád vonatkozik, azaz ha ebből a pénzből te veszel autót, házat, bármit, az csak a tied lesz, hisz a különvagyonod értékén szerezted, azaz váláskor sem feleződik.


2) A különvagyonnak az a haszna, amely a házassági életközösség fennállása alatt, a kezelési, fenntartási költségek, valamint a terhek levonása után fennmarad, közös vagyon.


Vagyis a lekötött pénzed haszna a kamat. Csak a kamat közös.

2013. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!