Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért érezted azt, hogy azzal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érezted azt, hogy azzal az emberrel szeretnéd összekötni az életed, akivel megtetted?

Figyelt kérdés
Itt a szerelmen kívüli dolgokra gondolok, pl.: "mindig is szerettem volna házasodni", "úgy képzelem, így sokkal inkább meg "kell" oldani a problémákat", stb. (Baráti társaságban merült fel a kérdés, és megdöbbentő érvek érkeztek a házasság mellett, érdekelne, mennyire elterjedtek.)
2022. szept. 21. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Őszintén? Beszélgettünk a csajjal neten rengeteget. Tudta hol lakok, egyik reggel 6kor hívott hogy itt van. Beengedtem, megdugtam. Utána napokig járt hozzám dugni, utána annyit találkoztunk, hogy nem tudtunk már létezni egymás nélkül. És őszintén, azóta csak egyre jobb a helyzet. Minket az hozott össze, ahogy vágyott a f*szra :D
2022. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy pont arra írtál példát, amikor nem az a lényeg, hogy AZ az ember legyen, akivel megtette, hanem maga a házasság, lényegtelen, hogy kivel. A kérdésed meg arról szól, hogy pont VELE.

Érdemben nem tudok válaszolni, mert nem vagyok férjnél, és nem is szeretnék. Ha Ő nagyon ragaszkodna hozzá egy 2 tanúsat el tudnék képzelni, de csak VELE. A házasságra amúgy semmi szükségem, mással kizártnak tartom, nekem olyan ok nincs.

2022. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő volt életemben az első olyan személy, akivel jobb volt, mint egyedül. Sose akartam házasodni, de a kedvéért csak aláírtam azt a papírt.
2022. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1, de miért házasodtatok össze az érzelmeken kívül (ha volt ilyen)?


#2, ezek szerint jó szarul fogalmaztam meg. Az lett volna a kérdés, hogy azon kívül, hogy szerelem megvolt (vagy annak ellenére, hogy nem), aki jelenleg is házasságban él, a szerelmen kívül milyen motivációi voltak a házasságkötésre? A baráti körben is az egyik legcukibb, legszerelmesebb csaj mondta, hogy ő azért szeretne házasodni (a szerelmen KÍVÜL), mert akkor sokkal inkább meg kell próbálni megoldani a problémákat (amit én nem értettem, én még nem szeretnék házasodni, de így sem dobnám ki a szerelmem csak azért, mert baj van, a megoldásra összpontosítanék), nem lehet egyik napról a másikra szakítani, és jobban egymáshoz vannak kötve. Nekem ez úgy hangzott, mintha a kapcsolatukban, a másik félben lenne bizonytalan, és ezt egy papírral szeretné orvosolni. Érdekelne, hogy másoknak mi erről a véleménye, hogy tényleg egy normális motiváció-e ez, tehát csak én nem értek valamit, amit mások igen.


#3, köszönöm :)

2022. szept. 21. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
#1 vagyok. Mert minden jó volt, minden klappolt, 20-as éveink végén vagyunk, és kezdjük el együtt az életet. A szex a kapcsolat legalább 50%-a (nálunk tuti vagy 80%), és az brutálisan jól működik. Ebből kifolyólag tényleg minden jó. Alpári vagy nem, a dugás összehozott, és összekötött minket. Aztán ha lesz eszedben írj vagy 3 év múlva, hogy változott-e a helyzet 😀
2022. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert megtudtunk nyílni egymás előtt, értsd minden apró, szégyellni való dolgomat úgy tudtam megosztani vele, hogy nem röhögött ki, nem nézett kevesebbnek miattuk. Itt gondolok pl arra, hogy középiskolában addig jártam az iskola mellé, amíg meg nem buktam egy tantárgyból, ami miatt évet kellett volna ismételnem, de inkább estire mentem és amellé is gyakran mellé jártam...kínkeservesen és hosszú évek alatt sikerült azt az egy tantárgyat érettségiig vinnem. Míg minden másból 4-es, 5-ös voltam.

De a párom elfogadott ezzel a léha múlttal együtt.


Illetve az érdeklődési köreink is megegyeznek, a hobbijainkat is tudjuk együtt is, meg külön is csinálni.


Sosem problémáztunk azon, ha a másiknak volt fontosabb dolga, mint egy randink. Pl amikor a párom vizsgázott az egyetemen, én mondtam neki, hogy arra figyeljen, ha elege van akkor keressen, de én nem zaklatom.


Ő ugyanígy viszonyult hozzám amikor nekem voltak vizsgáim, mert időközben megjött az eszem és megtáltosodtam.


Sosem problémáztunk, ha a másik ellenkező nemű baráttal találkozott, akkor sem ha csajos vagy pasis estét tartottunk, akkor sem ha összefutottunk egy exünkkel.


Tudtunk úgy távolt lenni egymástól, hogy nem féltékenykedtünk. A legrosszabb külön töltött idő 27 nap volt és 1300 km-nyi távolság.


A leggányabb, betegséggel cifrázott, hányós hasmenős napokat is együtt vészeltük át.


Képesek voltunk és vagyunk őszintén kommunikálni a "büdös a szád/lábad/akármid"-től egészen a "ne haragudj ez a haj/ruha/ing/akármi rosszul áll rajtad és előnytelen" típusú beszélgetésekig. Sosem sértődtünk meg ilyeneken.


Szeretjük egymás szüleit és ők is minket.

Jól érezzük magunkat egymás baráti társaságában.


Ezek és ezer más apróság 5 év alatt azt bizonyította számunkra, hogy valószínűleg hosszú távon, házasságban is tudnánk működni. Így hát egybekeltünk.

2022. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem főleg racionális. Jogilag így tiszta. Mi akartunk lenni egymás legközelebbi hozzáartozói, ha a másikkal történik valami, ne az csak anyja legyen aki tud intézkedni. Ha az egyikünk meghal, ne a szülei örököljék a közös megtakarítást. Ha születik gyerekünk, ne kelljen apasági nyilatkozat. Fel tudjuk venni a babavárót, meg közös hitelt ha kéne. Ilyesmi indokok miatt. Nem akartunk jogilag nagy senkik lenni egymásnak, úgy, hogy évek óta együtt éltünk, és gyerekre készültünk.

Meg amúgy jó is volt az esküvő, és kellemesebb így 25 felett a pasim helyett azt mondani, hogy a férjem.

2022. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pont mint a #7-nél. Tiszta racionális oka volt a házasságnak. És mi is, azt, hogy együtt akarjuk leélni az életünket, már jóval korábban tudtuk, és eldöntöttük. Talán mondhatom, hogy a közös lakásvásárlással ezt kinyilvánítottuk egymás iránt. És itt jött be a házasság. Évek múlva. Hogy ha bármelyikőnkkel történne valami tragikus, akkor ne a másik családja, szülője örökölje a fél lakást, a fél megtakarítást, a fél mindent.
2022. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2022. szept. 21. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!