Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi veszi rá a nőket, hogy úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi veszi rá a nőket, hogy úgy vegyék fel a férjük nevét, hogy pl. Kovács Józsefné?

Figyelt kérdés

Régen ez volt a szokás, nem is nagyon volt más opció. Na de régen a nő a férfi tulajdona volt kb. A férfi volt a fontos. Ma már egyenlőség van jogilag. Ha én Kovács Józsefné leszek, elveszítem a nevemet, olyan, mintha nem lenne személyiségem. Elnyomás érzete van nagyon. A 2000 után kötött házasságokban ez hogy lehet opció? Van annyi lehetőség, amivel megmarad a saját neved is, kötőjeles, csak a vezetéknevét veszed fel, megtartod a lánykorit, még a Kovácsné Tóth Anna is jó.


Mi a motiváció egy ilyen név felvételére a mai világban?


2022. aug. 5. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Ez szerintem csak mai mende monda.

A né képző szerintem nem jelenti egyúttal azt hogy a feleség személyisége megszűnne egy házassággal. Ezt vmi kisebbségi komolexusok kitalálták és terjed.

2022. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Jó kérdés, általában valamilyen szinten bele tudom élni magam mások gondolkodásmódjába hogy megértsem hogy mit miért csinálnak (még akkor is, ha a dolog amit tesznek távol áll tőlem) de ezt sosem értettem.
2022. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%

Tudod ki az aki elveszít bármit is ,a férfi válás után de mindent .


A te ideiglenes neved mellékes.

2022. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak akkor értem meg, ha az illetőnek olyan vezetékneve van amitől szabadulna (valós példák: bugyinka, punczi, b--i, bajusz (nőnek nagyon idétlen), hiszékeny, tolvaj, hazug, lehoroviczky)


Esetleg ha extrém mértékben gyűlöli a családját, ilyet is ismertem.


Minden más esetben értelmetlen és öreges eljárás, nagymamám korosztálya ugrik be róla, akik már 80 felett járnak, nagyon maximum a mostani hatvanas csoportnál van rendben, utána már "érdekes", 30 alatt pedig kínos.

2022. aug. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom a nevemet, ezért fogom felvenni a párom nevét.
2022. aug. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Hans Pötterman ***** válasza:
33%
Saját személyiség/önértékelés teljes hiánya
2022. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Hans Pötterman ***** válasza:
78%
Én meg se engedném az asszonynak... Max kötőjellel tegye az övé elé,de hagyja meg a sajátját úgy ahogy van. Ha full az enyémet venné fel onnantól úgy érezném mintha a gyerekem lenne,nem is a párom.
2022. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

Attól, hogy felveszi a férje nevét, még nem fog elveszni a saját anyakönyvezett neve b.sszátok meg!! És hivatalos iratokon általában oda is kell írni a nőknek "leánykori név" címen!


Ha meg válásra kerül a sor, egy papírt kell kitöltenie, amiben kérvényezi a férje nevének elhagyását, és újra a leánykori nevének használatát.


A saját anyámnál néztem ezt végig. Ő is így vette fel a nevet ahogy a kérdező említi, aztán mikor úgy döntött, akkor fogta magát és elvált, a nevet meg eldobta. Tehát soha nem volt apám tulajdona, és a személyisége is megvan neki a mai napig!


Megint az ostoba gyűlölködés, meg hergelés!

2022. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

8.


"Ha meg válásra kerül a sor, egy papírt kell kitöltenie, amiben kérvényezi a férje nevének elhagyását, és újra a leánykori nevének használatát."


Ha-ha-ha! A legtöbb cég még ezen papír kitöltését követő 10 évvel is képes a "-né" végződésű címzést kiküldeni. Én is az anyám esetében láttam ezt. Kilehet tölteni azt az egyet, amiről írsz, elvileg innentől kész is lenne az ember, csak közben mégsem, mert a cégek magasról bagóznak rá.


Bár ugyanezek a cégek képesek a 12 éve halott dédmamámnak is leveket küldözgetni.

2022. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

#3


Vagy a feleség. Megszólal a minimál béres, hogy kisemmizik :D

2022. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!