Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen tanácsot adnátok ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanácsot adnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Csak a lényeget kérdezném: Ha lassan 50+-osan pocsék lenne a házasságotok, ki merne új életet kezdeni és ki nem? Úgy hogy albérlet marad mint opció. Fizetés átlag, éppen kijönnétek belőle albérletezve.

A házasság már leginkább ellentétekből és mindennapos vitákból áll. Idegőrlő.

Köszönöm előre is a véleményeket.


2021. dec. 20. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem a jövőbeni pártalálás reményében, bár nyilván ez is benne lehet a pakliban, de csak amiatt, mert most mindennapos vitákból áll az élet, így én lépnék. Albérletbe, igen, úgy is, hogy a fizetésemből nem sok maradna meg. Idővel lehet ez jobb is.

Lehet, hogy még csak én vagyok túl fiatal és tele reménnyel meg energiával, nem vagyok még 50+-os, szóval ilyen szempontból nem biztos, hogy releváns a véleményem, ugyanakkor szerintem 50 felett sem kéne az embernek lehúznia a budin a boldogságát és a mindennapi, kiegyensúlyozott életét.

2021. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én minden sz.r kapcsolatból léptem, és fogok is mindig. Nem szeretem elcseszni az életemet. Nem, pénzért se.
2021. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 48 évesen hagytam csapot papot családi házat, és elköltöztem egy panel félszobába,ahol a másik szobában bérlőtárs lakott.Maga volt a menyország a nyugalommal,hogy senki nem ordítozott velem,nem basáskodott felettem,akkor jöttem mentem amikor akartam...Egy erősen elnyomó,kontrolláló,bántalmazó kapcsolat után olyan voltam,mint egy kalitkából kiszabadult madár.Ha beletörődtem volna,hogy az én koromban már jobb ha nem változtatok,talán már nem is élnék.
2021. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2021. dec. 20. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően nyugi lenne otthon, élnétek egymás mellett mint lakótársak, akkor azt mondanám, ennyi idősen már talán nincs értelme felrúgni mindent és nyomorogni. De a mindennapos üvöltésnél kb bármi jobb.
2021. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mindennapos vitáknál valóban szinte bármi jobb.

Viszont ennyi idősen ha ugrik a munkahelyed, nem biztos, hogy felvesznek valahova máshova. Akkor mi lesz? Mehetsz az utcára.

2021. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Közös vagyonnal mi lenne?
2021. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondold át most mi van, mi lesz ha válsz. És milyen kimenetek lehetnek még ha válsz. Csak úgy mint anyagi, mint érzelmi, lelki, mentális téren.

Most vannak viták, idegörlő mindennapok, de gondolom azért egy biztos lakhatás, megélhetés.

Ehhez képest lesz nyugalom, de szűkösködés, anyagi bizonytalanság, lakhatási bizonytalanság. Még ha lesz is egy fél ház árad, abból vagy nem tudsz venni másikat, vagy igen, de valahol egy világvégi kis faluban. Vagy lakáshitellel egy jobb helyen. De akárhogy is, ha ugrik a munkahelyed, amíg nem lesz másik, miből fizeted akár a lakáshitelt, akár az albérletet. Persze korántsem biztos, hogy bevétel nélkül maradsz.

Hát nagyjából ilyen kilátások közül választhatsz.

Mérlegelj, melyik a jobb, melyikben tudnál jobban élni.

2021. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök nem csak én vagyok hasonló cipőben. Igaz én 40-es vagyok. Pocsék házasság, 2 gyerek. Szerencsére nincs üvöltözés, csak ritkán emeljük fel a hangunkat. Akkor is ha nincsenek otthon a gyerekek. Amúgy teljesen külön vagyunk, mint lakótárs úgy élünk. Közös vagyon... Stb többnyire nyugi van, alig beszélünk. Egy albérletért nem rugnám fel, főleg ha ráadásul hétvégi apuka lennék. Ez a jobbik szar.
2021. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!