Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek hogyan kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogyan kellene hangoznia egy korszerű házassági eskünek?

Figyelt kérdés

Csak játszunk el a gondolattal. Lehet nem az eskü a legjobb szó erre, csak olyan illuzórikusnak tűnik ez a holtomiglan-holtodiglan és a statisztikák is azt mutatják, hogy sokan egyáltalán nem gondolják komolyan. Vagyis mik lehetnének a reális elvárások és ígéretek?

Én valami ilyesmire gondolok, hogy megpróbálunk egymásra jól figyelni, a másik szükségleteit felismerni és ha nehézség adódik akkor együtt keresünk kiutat a helyzetből, mert elfogadjuk, hogy mindketten változunk majd az idő múltával.



2021. febr. 18. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen jó az, amit használunk évszázadok óta.

Te nem házasságot akarsz akkor, hanem egy olyan szerződést, amit addig tartasz fenn, amíg neked kényelmes.

2021. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ebben a világban is kitartok életem végéig. Immár nem a törvény és a közvélemény kötelez, hanem a szeretet.

Ez még tisztább dolog, mikor bármikor lehet válni, de együtt maradnak a felek jóban rosszban.

2021. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Fix idore kotott szerzodes tulkep hazassagi szerzodes a ket fel kozott. Ha letellik az szerzodesben foglalt ido akkor lehet valasztani h meg alairok x evet vagy ennyi volt.

Az elejen a gyerekvalalasrol es mas hasonlo dolgokrol is nyilatkozni kell.

2021. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Melletted leszek amíg szeretlek, nem csallak meg soha, amíg szeretlek, ha pedig már nem szeretlek, elengedlek, de soha nem fogom megtagadni senki kedvéért az együtt töltött időt, ha a szeretet/szerelem elmúlik is, nem lehetetlenítelek el anyagilag egy válás során, nem vonom kétségbe, hogy ugyanannyi jogod van a gyerekeinkhez, mint nekem nőként és válásnál sem foglak hétvégi szülővé tenni, nem zárlak kalitkába és nem várom el, hogy életed végéig engem szeress, nem tartalak bűnösnek, ha egyszer még szeretnél szerelmes és boldog lenni mással és nem hibáztatlak, ha már nem szeretsz engem. Ha elválnak is útjaink, jót akarok neked és mindig az életem része maradsz a múltammal együtt.
2021. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Hat gondolom ha hanvasztasos temetest kersz nagyvarosbab az aso kapa nagyharang reszt skippelhetitek...
2021. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Polgárin alapból nincs eskü, csak mondani kell az igeneket a kérdésre, hogy össze akartok-e házasodni és ennyi. Ennél korszerűbb nincs is.
2021. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os: ez igaz, de a tartalom érdekes, hogy mire mondasz igent, amit elképzelsz
2021. febr. 18. 23:21
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
"Amint a nő és/vagy a férfi kilép a közös lakásuk ajtaján, mindenki arra katymatol, amerre akar, de este aztán legyetek ám ismét együtt a 'szent béke' kedvéért".
2021. febr. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, a polgárin nincs eskü, az egy szerződés. Ettől persze a felek mondhatnak fogadalmat, kinek mi az ízlése.

Nekem teljesen beleillik az egyházi házasságkötés esküje abba a képbe, amit a házasságról érzek és gondolok, ezen nem szeretnék változtatni.

2021. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!