Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a házasság igazi jelentősége?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a házasság igazi jelentősége?

Figyelt kérdés
Mondják, hogy az csak egy papír. Mások élettársi kapcsolatban élnek.
2021. febr. 3. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Vagyoni közösség. Együtt együttes erővel előre jogilag alátámasztva.
2021. febr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
*mondjuk a nő beleadja a munkáját életét a fiatalságát a pasi a pènzt de mindez ezért közös. Monden energia "összedodik" és a felek "védelmét" törveny szabályozza. Azaz nem lehet csak ugy "lelakni"egy nőt aztán kitenni 30 év mulva az utcára meg hasonlok.
2021. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
A nők ezzel védik be magukat anyagilag. Ezért kell esküvő előtt a pasinak mindent az anyja nevére íratnia!
2021. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem olyan, mint a mondat végén a pont: egy alapjáraton jó és harmonikus kapcsolat "megkoronázása, körbezárása", ettől lesz teljesen kerek. Nem maga a lakodalom, inkább a tudat, hogy jogilag is összetartozunk. (Ez egy szubjektív vélemény és csak a saját házasságomról tudok nyilatkozni. Nem jobb vagy rosszabb, mint egy élettársi kapcsolat és nem egyenértékű egy "szaladjunk a hivatalba összeházasodni, hogy hátha az majd megmenti a kapcsolatunk" házassággal. )
2021. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Vagyoni közösség, azaz még a fizetés is közös, a hitel is közös, örököltök egymástól... (De van, ami magánvagyon szerződés nélkül is, olvass utána, pl. szülőktől örökölt ház.) Aztán a férj lesz automatikusan a házasság ideje alatt született gyerekek apja (hacsak nem támadja ezt ő vagy más), és egymásnak legközelebbi hozzátartozói lesznek (mondjuk ő dönthet arról, kihúzzák-e lélegeztetőt és hasonló helyzetek).
2021. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak "jó". Mit kell ezt túlmagyarázni?

Kb mintha megkérdznéd, hogy miért ünneplik az emberek azt, hogy az anyjuk szülőcsatornáján kijöttek X éve?

Nem vagyonközösség. Az már előtte is megvolt, mert a komoly kapcsoaltban ez az általános. Nem biztosíték a megcsalás ellen, mert ez nem valami gagyi erényöv. Nem egy autó, amivel lehet villogni.

Ez csak egy dolog, amit ha két ember akar, akkor ezzel "ünneplik" meg egymást. Nem lesz ettől erősebb a kapcsolat, sem jobb, ez tényleg csk egy papír. De egy szép dolog. Kár túlmagyatrázni.


Mi ugyan olyanok voltunk házasság előtt is, és most is, nem emiatt nem megyünk félre, nem emiatt lettek közös céljaink.

Akartunk egy szép napot magunknak, a családunk körében, és mi mmindig így emlegettük a másikat, ha nem volt ott, hogy a férjem, vagy feleségem. Innentől kezdve ez már nem félremondás. Egyszerűbb.


Sose akartam a nagy ruhás menyasszony lenni, akit egy nap 500-an néznek és irigykednek. Sőt, a feleség szerep se vonzott. De igazából, rájöttem, nincs feleség szerep. Attól még én leszek, van személyiségem, önálló életem, és vana közös. Ahogy a házasság előtt is.


Szeretek házas lenni, jó azt mondani hogy a férjem, jó a gyűrűm viselni, szeretek a férjem felesége lenni, jó hogy mint legközelebbi hozzátartozó, csomó hivatalos hülyeség helyett elküldhetem :D.

De szerettem a barátnője is lenni, szerettem mindent abban is, ez csak egy más megnevezés, de nem változtat semmit. Aki túlspirázza, az vagy a nem megfelelő személlyel van együtt, vagy simán ő tényleg 100%-ig fölösnek érzi, ami amúgy érthető, nekünk csak volt erre lóvénk, kedvünk, affinitásunk, és jó buli volt, és jó "buli" a házasság. Deccóll.

2021. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Tradicionálisan a társadalmi pozíció megerősítése, szövetségek megkötése, valamint a vérvonal megőrzése a vagyon és hatalom megtartása esetleg tovább halmozása. Ez a szerelmes házasság viszonylag modern dolog.
2021. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is valami hasonló mint #6-nak.

Házasság előtt is megvolt a vagyoni közösség, hisz már akkor közösen vettünk lakást, mert tudtuk, hogy együtt tervezzük az életünket. Házasság előtt is férjemként, feleségemként emlegettük a másikat. Házasság óta sem szeretjük jobban a másikat. Tulajdonképpen a törvényi, jogi dolgokon, tehát a papírformán kívül semmi nem változott. Én nem is akartam soha házasodni, hisz nem láttam értelmét, csak a közös lakás miatt akartam hivatalos formát a kapcsolatunknak, hisz bármikor bármelyikőnkkel bármi történhet. Nem is gondoltam, hogy bármi változni fog. De valahogy mélyen mégis van egy érzés, egy szívmelengető, nagyon jó érzés mikor ránézek a páromra, és mint férjemre nézek, mikor mint már hivatalosan is férjemet említem...Valami megmagyarázhatatlan, nem érezhető, de mégis ott lévő érzelmi plusz.

2021. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek más. Én ezzek is kifejezem azt, hogy a családomba fogadom a párom és abszolút társamnak tekintem, teljes mértékben kizárólagosságot fogadva neki akad a hátralévő életemre is, amit már a kapcsolat előtt is bizonyíttotam és amiben vagyok annyira biztos ismerve őt és a kapcsolatunkat, hogy fel is merjek rá esküdni.


Nem gondolom, hogy ez csak egy papír, de számomra nincs olyan értelemben jelentősége, hogy változtat a kapcsolaton. Nem azért van rá szükségem, mert anélkül szar lenne a kapcsolat, sokkal inkább úgy gondolom, hogy ha valóban olyan jó a kapcsolat, akkor miért nem lehetne ezt a gesztust megengedni magunknak? Szóval igen, nélküle csalódott lennék, mert számomra ez a természetes, hogy ha elég jók vagyunk, idővel eljutunk ide is.


Anyagilag számomra semmi jelentősége nincs, nem akarok a hátralévő életem összes vagyonáról egy szerződésben nyilatkozni, ezért csak vagyonszerződéssel vagyok hajlandó házasodni és majd a házasság alatt adok annyit, amennyit épp jónak érzek. Szerintem sokkal szebb gesztus úgy adni, hogy nincs megkötve egy papír, ami erre utasít a hátralévő életedben, hanem akkor és ott tudsz erre vonatkozóan döntést hozni és akár többet is adni.

2021. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A legközelebbi hozzátartozód, olyan jogai vannak, mint másnak nem.

Ha nem élnek szüleid, testvéreid, gyereked, akkor hasznos, ha van ilyen ember. Pl. kórházba kerülsz, intézkedhet helyetted egészségileg, vagyonilag, stb. Ha nem a házastársad, akkor magadra, segítség nélkül maradhatsz bizonyos helyzetekben, mert jogilag le van tiltva akkor neki sok tevékenység.

2021. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!