Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom apja olasz, így a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom apja olasz, így a neve is az, ilyen esetben ti hogy vennétek fel a vezetéknevét?

Figyelt kérdés
2020. nov. 15. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm Bianchiné Rácz Ilona lett.
2020. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: nekem magyar nevem van. Né semmiképp nem leszek, a kérdés az, hogy kötőjeles formában vagy csak a vezetéknevét vegyem fel az enyém nélkül vagy egyáltalán ne vegyem fel és maradjon a lánykori nevem?
2020. nov. 15. 18:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az apja neve a lényeges, hanem a fia neve, mert az anyja nevét is felvehette idővel.

Vedd fel azt, ami kedvesebb, tehát vagy a férjed után, vagy megtartod a leánykorit. A feleségem ragaszkodott ahhoz, hogy az én vezetéknevem + az ő keresztneve legyen beírva (pl. így lett évtizedek óta Nagy Évából Kiss Éva).

2020. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem attól is függ hol éltek.


Ha Olaszországban éltek ott praktikusabb ha az övét veszed fel.

Ha itthon, akkor én nem venném fel, szimplán azért macerás lenne minden papírt lecseréltetni.


Nekem a kötőjeles nem tetszik, de ez csak én vagyok.


Úgy vedd ahogy neked tetszik és ahigy neked praktikus.

2020. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az apja vezetéknevével megegyezik a vezetékneve és a keresztneve sem magyar. Ez a verzió tetszik nekem is, amit írtál, csak attól tartok, akkor azt hinnék, hogy nem vagyok magyar.
2020. nov. 15. 18:44
 6/15 A kérdező kommentje:
Magyarországon élünk, ő is itt nőtt fel, anyanyelve a magyar, de olaszul is tud.
2020. nov. 15. 18:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az en ferjem török, csak a vezetéknevet vettem fel. Ilyen 'nem derül ki a nevembol, hogy magyar vagyok' kerdeskör szerintem tök másodrendű kérdés. Nekem pl cseh vezetéknevem és spanyol keresztnevem volt alapból. Na, most lett spanyol-török nevem. Ettől még magyar vagyok.
2020. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
43%

Sehogy sem venném fel. Te, te vagy, ő pedig ő. A közös életetek

nem a nevek használatán múlik. Hála Istennek már nem kell a nőknek egy né toldaléknak lenniük. Bár mostanában átesnek a ló túloldalára, felveszik még a nagyszülők nevét is🤣

2020. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben biztos nem szórakoznék a kötőjelezéssel (nekem mondjuk amúgy is ez a verzió tetszik legkevésbé).

Megmaradnék a saját nevemen.

2020. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt éltek, én inkább nem venném fel egyáltalán. Egyszerűbb.
2020. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!