Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi az esély arra, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esély arra, hogy egy házasságban a különélést követően a felek újra összejönnek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a feleségem elzavart otthonról április elején... Átköltöztem a másik lakásunkba, hátrahagyva emiatt a gyerekeimet is, ami nagyon fáj. Fél éve cseszegetett a feleségem, de tűrtem, a gyerekek miatt. Szexelni sem akart, a végén már került is, ha beszélt velem akkor is csak veszekedett és a sérelmeit sorolta, vagyis azokat hogy neki fájt hogy én munka után megnéztem 1-1 epizódot a sorozatomból, illetve hogy már nem úgy ugrok ahogy ő szeretné... Meguntam az akaratosságát, amin sehogy sem tudott változtatni, ezt bevallom. Ezt próbáltam vele is megbeszélni, ami sosem vezetett jóra, ami miatt gyakran idegeskedtem és ezt is a szememre hányta. Emellett szerintem - őszintén - nem voltam rossz férj sosem, rossz apa meg semmiképpen sem.

Ő már nem szeret, és nem is bír elviselni. Mióta elmentem csak a gyerekekkel találkoztam, vele pedig nem mert folyton összevesztünk mindenen.

Időt akartunk adni ennek, hogy lenyugodjunk, de nem megy, nem tudunk megbeszélni semmit. Belebolondulok, úgy hiányoznak a gyerekeim, de ha visszamegyek akkor csak a veszekedés van. Én nem akarok elválni, ő már korábban is mondogatta hogy elakar. Ne reménykedjek abban, hogy lenyugszik? Kiszeretett belőlem, ez egyértelmű, az egyik közös ismerősünk lefotózta hogy valakivel randizik egy kávézóban..... Erre mit mondjak? Szörnyű érzés és önzőség emiatt a gyerekeimtől elszakítani engem.

Mit tegyek? Van esély arra, hogy ez rendbejön, vagy ő már tényleg nem akarja folytatni...? Magamnak is nehéz bevallani...


2020. máj. 25. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden lehetséges, de a ti esetetekben már annyira el van durvulva a helyzet, hogy jobb lenne pihentetni a dolgot ha állandóan csak veszekedtek

Próbálj meg kompromisszumot kötni vele, adj néha neki is igazat hátha javul a dolog valamicskét

2020. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ramos ökle ***** válasza:

Lehet, h tényleg nem vagy jó férj és apa szerinte, de a leírtakból inkább azt veszem észre, h megunt. Kell neki valami új, benned már a hibákat keresi, és ez szerintem így is marad. A gyerekek is fárasztóak, ilyenkor néhányan (sokan) megbolondulnak és kell nekik valami, ami nem a férjük vagy a gyerekük. Szóval szerintem már veszett ügy, már megvan az utódod is valószínűleg, legalábbis "pasiként", nem apaként.

A gyerekek hiánya megmarad, de nem sokat tudsz tenni, megpróbálhatod megbeszélni a dolgot, de ha valakit már "dobtak", akkor nem nagyon van visszaút.

2020. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján kívülállóként nekem úgy tűnik, hogy te még mindig szereted őt, de ő már egyáltalán nem szeret téged. Ezek az állandósult piszkálódások, minden összeveszés egyértelmű jele annak, hogy teljesen elmúlt a szerelem, a szeretet, de még a tisztelet is. Esély az mindig lehet, de csak akkor, ha ezt valamilyen szinten mindkét fél akarja. De úgy tűnik, hogy párod ezt egyáltalán nem akarja.


Egyszer próbáljatok meg leülni kettesben (gyerekek nélkül) és higgadtan megbeszélni a jövőtöket. Az elején le kell szögezni, hogy ez nem arról szól, hogy a sérelmeiteket egymás fejéhez vágjátok, hibást keressetek, stb. A cél, hogy mindenki elmondja, hogy mit érez, hogyan képzeli el a jövőt. Akárki akármit is mondd, ezt tiszteletben kell tartani, nem szabad elkezdeni veszekedni. Tudom nem egyszerű dolog ez, de valahol el kell kezdeni. Ha ez kettesben nem megy, akkor nyugodtan lehet szakember segítségét kérni, nem szégyen az. Az se gond, ha nem tud segíteni a kapcsolat megmentésében, de segíthet a békés elválásban, hogy megtanuljatok normálisan kommunikálni egymással.


Az a legfontosabb, hogy a gyerekek érdekét tartsátok szem előtt elsősorban, és olyan helyzetet teremtsetek, ami nekik jó és persze nektek is elfogadható (inkább jó, de ne legyen rossz senkinek sem). A gyerekeidtől meg ne hagyd magad elszakítani, ez senkinek sem jó. Legyél velük napi kapcsolatban, vegyél részt a nevelésükben, vidd őket óvodába, iskolába, aludjanak nálad is rendszeresen, hétvégéken töltsetek sok időt együtt.


Én is nagyon hasonló helyzetben voltam, annyi különbséggel, hogy nálunk már titkos szeretője volt az asszonynak, amikor elkezdődtek a veszekedések, piszkálódások. Én is küzdöttem sokáig az árral, de feladtam. Az asszonyról lemondtam, nem is nagyon volt más választásom, de a gyerekemről soha. Szerencsére nem is akarta sose elszakítani tőlem, így ebből nem volt vita.

2020. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tehát te azt várod tőle, hogy éljen minimum 10-20 évet egy olyan férfival, akit nem szeret? Elárulom, ez is önzőség. Gondolom, hűséget is várnál, meg, hogy veled azért bújjon ágyba.(Egy nőnek ez nem olyan szuper, ha nincsenek érzelmek.) Nem értem a férfiakat. Ez neked,miért lenne jó? A nőnek biztos nem, a gyerekeknek se(az, hogy ott vagy, az jó, de az ezzel járó feszültség nagyon nem.) Azt értem, hogy hiányoznak a gyerekeid, de két intelligens felnőtt meg tudja ezt beszélni, lehetsz jó apa, attól, mert a házasságnak vége.
2020. máj. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ hány évesek vagytok. Ismerősöm elköltözött a férjétől. Mindig színvonalasabb volt, az eltelt évek alatt pedig még mélyebb lett a szakadék.

Mivel női közegben dolgozik, az életben sem voltak szingli barátnői akikkel esetleg szórakozni el tudott volna menni maradt a társkeresés. No, ettől kijózanodott. Bár rengetegen ráírtak - annyi idősek is mint a fia meg nős pasik tucatjával - egyedülálló kevés,..... szóval nem jött neki össze. Megunta visszament a férjéhez. Tárt karokkal fogadta, mivel a nő klasszisokkal jobb. Azóta barátnőm boldogabb ember. Megtapasztalta milyen egyedül meg rájött nem is olyan rossz az az ember aki őt szereti.

2020. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!