Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van kiút vagy megoldás a nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van kiút vagy megoldás a nem jól működő házasságra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleg szívesen fogadok tanácsokat is, de nem egyből azt, h "válni kell".


Fél éve vagyunk házasok, fiatalok. Mindketten 28 évesek.


Tűz és víz párosnak jellemezném magunkat, akik különbözőek, de talán ezért is szeretjük egymást. Én, mint a nő, egy lazább személyiséget képviselek. Nem aggódom túl a dolgokat, mindenben a pozitívumot látom és nem keseredek el azonnal ha valami nem jól sikerül. Ellentétben a férjemet. Ő rettentő pesszimista, és ráadásul nem túl jó természettel rendelkezik. Ha valami nem sikerül, akkor a dühét képes akár rajtam is levezetni, verbálisan bánt. Van, hogy ezt ok nélkül is teszi, hacsak valami épp nem tetszik neki.

A házasság előtt is minimális mértékben jelen voltak ezek a tulajdonságai, de azt gondoltam, hogy idővel majd jobb irányba fog változni a dolog.


Úgy érzem, hogy már nem bírom. A lelkem teljesen lemerült és ezt abból is látom, hogy fogékonyabb lettem más férfiak bókjaira, jól esik, ha megdicsérnek, mivel a férjem sokszor nem vesz nőszámba, nem értékel. Ha pedig tudomást szerez róla, hogy férfi bókol, akkor teljesen féltékeny lesz és egyből a válással fenyegetőzik.

Talán butaságnak hangzik, de néha érthetőnek gondolom, ha valaki megcsalja a másikat, mert van az a szint, amikor már nem bírja tovább és egyszerűen kell a nőiesség érzet fenntartásához. Nyugalom, nem gondolkodom ilyenben, ez csak egy eszmefuttatás volt, hogy értsétek, hogy már ilyen megértő fázisba mentem át a megcsalás témában.


Annyira tanácstalan vagyok. Nem akarom felrúgni a házasságomat és nem azért, mert szégyellném, hogy elváltam vagy hasonló, hanem én az a "sose adom fel" típus vagyok.


Próbáltunk már erről beszélni a párommal, sokszor elmondtam neki, hogy mennyire nem tetszik, amikor össze-vissza beszél velem. Néha megérti, néha pedig nem. Mint aki csak akkor tiszteli a másikat, ha kedve úgy tartja.

Mit tudunk még tenni? Tudom, neki is kell változtatni és nem csak nekem akarni a változást.


Köszönöm előre is.


2020. márc. 16. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, párterápia, házassággal kapcsolatos coach-tanácsadó segítségét kérni.
2020. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Azért ez elég gáz, hogy rajtad vezeti le a dolgait.
2020. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá megoldás. Akivel beszéltél már erről többször és semmi változás azzal nem lehet mit kezdeni.

Jó lenne már megtanulni, hogy "tűz és víz", teljesen össze nem illő emberek között sosem fog működni párkapcsolat. És aki egy darab szar házasság előtt az nem fog megváltozni soha. Nem kell ilyen egyértelmű vörös zászlók mellett házasodni, nem is értem hogy gondoltad, hogy ez valaha működőképes lehet.

2020. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Arra ügyeljetek, hogy gyereketek ne szülessen. Tűz és víz vagytok - magad írtad.

Azt is írod, hogy házasság előtt ez csak kis mértékben volt meg. Megvolt az, csak naiv voltál, szerelmes és nem vetted észre mindazt, amit most látsz. Hidd el - nem kívánom, hogy igazam legyen, de sokáig aligha lesztek együtt (hacsak csoda nem történik, de a férjedet nem olyannak írtad le, aki ilyen irányba hajlandó lenne változni).

F.

2020. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legnagyobb tragedia ezek utan gyerek szuletese lenne. Addig szabad kiserletezni. Bar en itt azt neznem, meg csak ennyi ido ment el egy nagy tevedesre es nem tobb. Kilepnek.
2020. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy kísérletet megérne a párterápia, de ha az sem segít, akkor jobb továbblépni.
2020. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Tipikus (tisztelet a kivételnek, de hátha magatokra ismersz) felállás lenne, ha már csak mindketten kapni akartok, te szeretet, azaz udvarlást, kedvességet, sok beszélgetést, és végül szexet, hogy nőnek érezd magad, ő tiszteletet, elismerést (főleg a munkájáért) és szexet alanyi jogon, hogy férfinak érezze magát. És majd cserébe utána akartok adni a másiknak. Addig megy játszma, hogy megneveljétek egymást, meg hogy a másik "végre" észrevegye magát. Nála ez az úgy látszik, az alázás, mert akkor feljebb lehet, ha már nem tiszteled (hanem esetleg sokat kritizálod, amikor beszélgetni szeretnél), nálad meg hogy féltékennyé akarod tenni egy harmadik félt bevonva, hogy bebizonyítsd a piaci értéked, mert akkor legalább érzelmet fejez ki. Mindkettő elég zsákutca. Csak akkor működik egy kapcsolat, ha előbb a másik érdeke a sajátom. Persze nem lehet a végtelenségig mindig okosabbnak lenni, és cipelni a másik baját egyedül. De sajnos mindig csak a saját hozzáállásodon tudsz változtatni, ha változást akarsz. Ha tényleg nem akarod feladni, annyit tehetsz, hogy nagyon türelmes, kedves, támogató vagy vele, vagyis nem azt adod, amire te vágynál tőle, hanem amire ő. Ehhez legegyszerűbb néha megkérdezni - ráadásul, ha ő egy nehéz ember, lehet, nem fogja rögtön tudni kibogozni saját magát meg hogy milyen életet szeretne azon túl hogy hogyan nem jó.
2020. márc. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!