Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehetséges így a név felvétel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges így a név felvétel?

Figyelt kérdés

Ha engem x valakinek hívnak, menyasszonyom pedig y valaki, lehetünk mindketten x-y valakik és a gyerekünk kaphatja majd az x-y vezetéknevet?


Vagy ez hogy működik?


2019. dec. 29. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Lehetséges, csak nagyon nevetséges tud lenni, amikor így "urizálnak" a prolik, azt gondolván, hogy így majd olyan "nemes" hatása lesz a "Kovács-Szabó Sándor" névnek.
2019. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te vagy Kis Pista a menyasszony meg Nagy Piroska, és mindketten Kis-Nagy vezetéknevet szeretnétek, meg a gyereknek is? Lehet ilyent, ismerek is olyant, akiket így hívnak.
2019. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
2019. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
#1: az nem jut eszedbe, hogy nem urizalnak akarnak, hanem kölcsönösen kifejezni az egybe tartozasukat?
2019. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2019. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#4


És ezt így kell? Tényleg ez lenne az egybetartozás legnagyobb jele, jelképe? Ugyan már.

2019. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

A volt osztálytársam mindkét szülő vezetéknevét megkapta, ráadásul két keresztneve is volt. Ő X-Y Pista Béla volt.

Az ő gyerekét majd gondolom X-Y-nak fogják hívni ez alapján. Kivéve ha a leendő feleség is a saját vezetéknevét akarja adni pluszba. Akkor X-Y-Z lesz. Már ha lehet ilyet.

2019. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Max. kettő tagból állhat a vezeteknev.
2019. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
Az a vicces, ha valaki Fekete-Fehér lesz. Hívhatnánk szürkének is, ha már keverjük a színeket...
2019. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Eszembe nem jutott itt, hogy milyen úri ez a vezetéknév váltás, kifejezetten hidegen hagy és nem is teljesen az egybe tartozás a fő szempont. Én (férfi) szimplán nem szeretem a vezetek nevem és magában nem hangzik olyan jól (sőt), mint a párom vezetéknevével együtt. Arról nem is beszéltem még, hogy a gyerkőc keresztneve így nem kellene függjön az én vezetéknevemtől, mert a párom nevének teljesen más a vége.


Kedves első, mielőtt itt fotoszintetizalsz

2019. dec. 29. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!