Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mire kell költeni egy esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire kell költeni egy esküvő előtt? Mire kalkuláljak?

Figyelt kérdés

Ruha, virág, fényképek, étel, pap, személyes papírok átiratása a névváltoztatás után...stb. Szóval minden.


Össze tudnátok nekem szedni minden részletet, amire gondolni kell és pénzbe kerül?


Csak egy kis szerény esküvőt tervezünk, a legszűkebb családi körben, szülők, testvérek és azok családja. Összesen kb. max. 30-an leszünk.


Arra gondoltunk, hogy párom falujában az egyik kis étteremben lenne a vacsora.


Írnátok kb. árakat? Vajon mennyi lesz a végösszeg?


Köszönöm szépen!


2010. júl. 2. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Mi 10en voltunk,cakkpakk igy került mindennel együtt kb.400ezerbe.Ebbe minden benne volt,ruhák, csokor,anyakönyvvezető, gyűrű,kaja,pia,terembérlet,zenekar,vőfély.Szerintem nagyon olcsón kihoztuk.Ésszel kell kalkulálni,ugy minden olcsóbb.
2010. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

30 emberre épp annyit kell költeni, mint 120-ra, tapasztalatból mondom. Épp csak a kaján spórolsz, de 30 vendégre is ugyanolyan rihát veszel fel, ugyanaz a poap ad össze stb, mint ha a fél falut meghívnád.


A mi tényleg szerény esküvőnk 1,2 millióba került úgy, hogy amit lehet, magunk oldottunk meg (pl meghívók, dekoráció), a vőfély ingyen jött, a zenész csak dj volt és nagyon olcsó, a ruhát béreltem, koszorúslány nem volt, videót csak a szertartásról kértünk stb, csak a fotós volt nagyon profi, ő elvitt több, mint százezret. A vacsora 70 főre 350 ezer volt másfél éve, akciósan, mert szezonon kívül esküdtünk, februárban. Azaz 30 főre kb ennek a felével számolhatsz, minden más költséged ugyanannyi lesz, akárhány vendéget hívsz meg.


Szintén tapasztalat: hiába kalkulálsz ki mindent pontosan, a végösszeg ennek kb 120-150%-a lesz. Ha mégse, akkor ti lesztek az elsők. :-)


Sok boldogságot! :-)

2010. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

ruhák

cipők

bugyi, melltartó

fátyol, vagy fejdísz

vacsi

(zenekar)

(bérelt kocsi)

virágdíszek: menyasszonyi csokor, tanúknak, vőlegénynek, asztalokra, templomba, kocsira, anyukáknak, (apukáknak, vagy bor)

gyűrűk

polgári esküvő díja (ha van)

egyházi esküvő díja (ha kérnek)

sminkes

fodrász

fotós

videós

(gyűrűpárna)

torta

torta dísz

ültetőkártyák

meghívók

személyes iratok: csak a személyi kerül pénzbe, meg jogsi, ha van


nászút :)


összességében, ha szerény számolhattok 7000-9000 Ft/főre.(talán 5000/fő kijön a vacsi és a többi vinné föl 7000-9000-re) nekünk tavaly 10 000/fő volt, de Budapesten, szintén szerény körülmények között.

2010. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
[link] Esküvői beszámolók. Itt tájékozódhatsz, hogy mi minden merülhet fel egy esküvő alkalmával költségként. Az én beszámolóm is fent van, oiduft neve alatt.
2010. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mi 35-en voltunk.100-120ezer volt kb az egész.DE mi csináltuk a kaját,sütit,csak az alapanyagokat kellett megvenni.ha étterembe szeretnétek ugy 2-2500-nál kezdődik 1 főre a menü kb(de ez az alap),legalább is igy hallottam ismerőstől.szóval arról nem tudok nyilatkozni h azt mikor kell fizetni,de a többit valamennyire tudom.a ruhám(15ezer volt)mikor elhoztuk akkor kellett fizetni.a papnak utána akartak adni a tanuk,de nem fogadta el,az anyakönyvvezető szintúgy nem fogadott el pénzt(ált a tanuk szoktak a papnak,avezetönek pénzt adni)mind2nek 1-1 étel-süti csomagot is csináltunk.virágot mikor elhoztuk akkor fizettük.fényképet szerintem utána kell,de nem tudom 100%-ra,mert nálunk nem volt fényképész,család fényképezett.a papírokat utána kell,mikor mész intézni a névváltozást.

sok boldogságot.

2010. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg a leírtaknak még vannak apróbb "alkatrészei" is.Pl. a ruhánál:

avőlegénynek öv,nyakkendő.

a menyasszonynak nyakék,esetleg csat a hajba fogatni a virágot.

2010. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok és részletes választ. Köszönöm a gratulációt is.

Volt aki írt olyan apró részletet, ami eddig eszembe sem jutott, szóval köszönöm a segítséget.

2010. júl. 5. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!