Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házasságkötés Magyarországon külföldi állampolgárral. Van itt olyan, aki ezt végig csinálta?
Ami a volegenyednek biztosan kell:
- tanusitvany ( ez maximum 6 honapig ervenyes; ra van irva, hogy meddig lehet felhasznalni, orszagonkent valtozo)
- szuletesi anyakonyvi kivonat
Ezeket le kell fordittatni az OFFI-nal magyarra (hivatalos forditas), es valoszinuleg kelleni fog rajuk apostille pecset is.
Ami ezen kivul meg kellhet (szerintem ezzel nincsenek teljesen tisztaban az anyakonyvvezetok sem, mert mindenki mast mond, hogy kell-e, vagy sem..):
- kulon csaladi allapot igazolas
- kulon lakohely igazolas
A hazassagot a tanusitvany ervenyessegi idejen belul meg kell kotni.
1) El kell menni Magyarorszagra szemelyesen az Offi-hoz, es lefordittatni az iratokat. Lehet kerni elvileg gyorsitott forditast, ami 1-3 nap alatt kesz van.
2)Utana a papirjaitokkal szemelyesen elmentek az anyakonyvvezetohoz, aki felveszi az adatokat, es elkuldi a papirokat az illetekes szervekhez, akik elbiraljak, hogy megkotheto-e a hazassag. Ez maximum egy honapos eljarasi ido.
3)Ha visszaerkeztek a papirok, akkor ujra el kell menni az anyakonyvvezetohoz, es akkor lehet idopontot kerni a hazassagkotesre.
Minden alkalommal, amikor mentek az anyakonyvvezetohoz, kell tolmacsot vinnetek magatokkal, aki nem lehet egyenesagi rokon, es Te sem fordithatsz.
Köszönöm kedves utolsó. Tehát 3 alkalommal kötelező neki személyesen megjelennie? Nem viheti be más lefordítani a papírokat pl? Ez elég nagy szívás, lévén h külföldön élünk :(
A többieknek pedig: írtam h EU, és ha jól tudom abba sem 200 ország sem zimbabwe nem tartozik bele.
Erdemes e-mailben megkerdezni az Offi-t, hogy nektek kell-e vinni az iratokat a forditasra, vagy sem. De mivel vallalnak rovid hatarideju forditast is, ezt talan akkor is el tudjatok intezni, amikor Magyarorszagra utaztok az anyakonyvvezetohoz, ha maradtok par napot.
Ettol fuggetlenul is 3 alkalommal kell megjelenni (iratok leadasa, idopontkeres, hazassagkotes).
Attol fuggetlenul, hogy EU-s orszagrol van szo, mindenkeppen beszeljetek az anyakonyvvezetotokkel, hogy pontosan mik kellenek. Lehet, hogy nem kell pl apostille, mert kolcsonos megegyezes van a ket orszag kozott, de az is lehet, hogy kell apostille is, es diplomaciai felulhitelesites is. Vagy lehet, hogy nincs naluk tanusitvany, akkor egy masik papirra lesz szuksegetek. Amiket leirtam, azok altalaban Eu-n belul elegek szoktak lenni, de azert erdemes utanakerdezni, hogy ne utazzatok sokszor foloslegesen.
Aztan ne feledkezzetek meg majd arrol sem, hogy abban az orszagban, ahol eltek, ott ervenyesittetni kell majd a hazassagot.
NEm kellett "rengeteg papír", egyedül a születési anyakönyvi kivonatot kellett lefordíttatni. Ilyen "hajadonsági" papírt sem kellett kergetni, az országom nem ad ki ilyet. Az anyakönyvvezető tájékozott volt, írt egy papírt, hogy az országom nem ad ki ilyet, arra kellett megvennünk egy 2. vagy 5 ezer forintos illetékbélyeget.
A többi papír (személyi, lakcímkártya) meg úgyis kell mindenkitől, akármilyen állampolgár.
Bejelentkezni nem 1 hanem minimum 2 hónappal az esküvő dátuma előtt kellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!