Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megírhatom a papnak és az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megírhatom a papnak és az anyakönyvvezetőnek hogy mit mondjanak, vagy muszáj azt végighallgatni amit ők akarnak?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehetsz komolyan vallásos, ha úgy gondolod, hogy leírhatod a papnak, hogy esketés alatt miket mondjon :D Egy újabb kirakat-templom-esküvő lesz, látom.
2015. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

XDDD

amit "ők akarnak" az egy évszázados szöveg, amivel esketik a párokat.

szerintem a pap dolgába ne szólj bele, az anyakönyvvezetővel biztosan lehet valamit egyezkedni, hogy olyan dolgokat is mondjon amit te szeretnél . de a hivatalos részt biztosan el fogja mondani.

2015. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Tudják ők, hogy mit kell mondani. Ne legyél már okosabb náluk.
2015. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

2 # vagyok. meg tudlak érteni, nekem is kissé sok amit a templomi esküvőn mond a tiszteletes.

mivel mi nem vagyunk vallásosak a párommal, ezért nem lesz templomi esküvő.

szerintem inkább ez, mint hogy bent álljuk fél órát, és hallgassuk közbe meg azt gondoljuk hogy minek ez a sok egyházi katyvasz.

én ezt tiszteletlenségnek érezném a részünkről.

2015. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem vagyunk vallásosak, de lesz templomi esküvő :)
2015. ápr. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A papnak nem, esetleg kérheted, hogy ne legyen mise, vagy istentisztelet, csak a szertartás.

Az anyakönyvvezetővel meg lehet beszélni, hogy mennyire legyen nyálas, akarod-e, hogy verseket mondjon vagy csak a sima egyszerű szöveg legyen aztán annyi.


De valószínűleg egyik se fogja az általad odavitt szöveget felolvasni.

2015. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a pappal is meg lehet beszélni. Persze nem a "hivatalos" szöveget, azon nem változtathat, de amikor csak úgy beszél valamiről (talán ezt hívják prédikációnak? tudod, amikor úgy kezdi a mondókáját, hogy "a minap a teszkó parkolójában...") azt szerintem rugalmasan kezelik.

Anyakönyvvezetővel is ugyanígy van, a hivatalos szövegen nem lehet változtatni, minden más megegyezés kérdése.

2015. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%

A papnak nm hiszem, hogy nagyon bele tudsz szolni, de az anyakonyvvezetonek megmondhatod. Nalunk pl az egyik baratnom lesz az anyakonyvvezeto es teljesen szemelyre szabott szoveget ir nekunk. Csak a kotelezo mondatok fognak elhangozni (nev szerint xy akarod-e..), azon kivul minden szemelyes szoveg lesz.

Nem tudom, hogy ezen mi a kirakat eskuvo es mi az okoskodas. Azert, mert valakinek van szemelyisege es nem kedveli a sablonos dolgokat, miert lenne hulye? Az ilyet maskor ugy hivjak, hogy innovativ, formabonto, otletes. Itt meg lehurrogjatok...

2015. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Persze a kedvedert nem voros hanem feherbor esetleg pezsgo lesz

AZ ostya helyett lazacos szendvics

A bibliat is atirjak pop rock stilusra .....

Minek akarod a hazassag szentseget ha nem hiszel???

Nem hivoknek ott a polgari szertartas

2015. ápr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Czipó Éva ***** válasza:

A jegyesoktatás azt a célt szolgálja, hogy a pap/lelkész jobban megismerjen Titeket és a szertartás szövegét, a bibliai idézeteket hozzátok illően válassza ki. Ezen túl befolyásolni nem tudod őt, hiszen a szertartásoknak kötött menete, szövege van.


Ugyanígy az anyakönyvvezetőnek sem írhatod elő, hogy mit mondjon. Persze, ha rugalmas, megbeszélhetsz vele részleteket, verset, stb. de a hivatalos szövegtől nem tud eltérni.


Gondoltál már arra, hogy szertartásvezetőt hívj? Vele egyeztetheted a szöveget és csak azt mondja, amit hallani szeretnél! :)

2015. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!