Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Koszorúslány kérdés. Ez hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koszorúslány kérdés. Ez hogy szokott lenni?

Figyelt kérdés

A húgommal fel lettünk kérve koszorúslánynak. Csakhogy a barátnőnk esküvője Görögországban (most ott él) vagy Cipruson lesz (még nem döntötte el). A vőlegény egy kőgazdag görög pasi.

Alapból feltételeztem (lehet, hogy helytelenül), hogy ő/ők fogják állni a repülőjegyet, mivel mégse BKV-val megyünk ki. Most derült ki, hogy rosszul hittem. Viszont a barátnőnk, akinek a vőlegénye fizet mindent, nem fogja fel, hogy nekünk igenis sok pénz a repjegy, fizethetnénk belőle a rezsit is.

Ezek után azt sem tudom, szállást biztosítanak-e, vagy hogy a ruhát nekünk kell-e fizetni.

Világosítsatok fel, hogy megy ez, légyszi.


2010. febr. 17. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megkérdezed tőle. Sok helyen, a menyasszony vőlegény fizeti a ruhájukat stb... én is voltam koszorúslány és ott mi fizettük. Ez nem szokás, hanem megállapodás kérdése. DE azért ebben az esetben érthető az indulatod, mert nem a szomszédba mentek. Mindenképpen tisztázd minél előbb, hogy ők állják e a költségeket, és meg kell értenie, hogy egy külföldi nyaralást nem mindenki tud vállalni.
2010. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
utazást nem tudom, de a ruhát a menyasszony szokta fizetni (legalábbis nálunk így szokás) én is megvarrattam a hugaim ruháit, a többi koszorúslányét meg kölcsönöztük, azt is én fizettem.
2010. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legtisztább, ha megkérdezed ezzel kapcsolatban a barátnődet. Pontosan tudd meg, mi az, amit nektek kell fizetni és mi az, amit az ifjú pár fog állni. Így biztosan nem lesz félreértés.
2010. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szállást illene biztosítani, mi legalábbis mindenkinek fizettük, aki kérte (nem akartuk, hogy szállás hiány miatt hamarabb hazamenjenek), de voltam olyan esküvőn is, ahol magunknak kellett fizetni a szállást.

A koszorúslány ruha kölcsönzését régebben a menyasszony fizette, szerintem manapság mindenki maga intézi. Abban az esetben, ha a menyasszonynak extra kívánságai vannak, mint pl mindenki legyen egyforma rózsaszínben, korrektnek tartanám, ha a ő is fizetné a ruhákat. Nálunk mindenki maga állta, csak annyi kérésem volt, h arany-barna árnyalata legyen a ruháknak. Nem ragaszkodtam habos-babos ruhákhoz, az összes "lányom" olyan ruhát vett, amit később is fel tudott venni.

Szóval, ezt érdemes mindenképpen velük tisztázni, h ők hogy gondolkodnak.

2010. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a szokás,hogy a menyasszony fizeti a koszorúslányok ruháját.Az esküvőmön a két barátnőmet kértem fel,hogy legyenek a koszorúslányaim.Mivel két teljesen különböző karakterű lányról van szó,az egyik kreol bőrű,barna hajú,barna szemű és magas a másik alacsony,szőke hajú,kék szemű és tejfehér bőrű,ezért el sem tudtam volna képzelni,hogy egyenruhát kényszerítsek rájuk még színekben sem.Mind a kettőnek más áll jól,más fazon és szín,ezért rájuk bíztam,de én fizettem.Mondjuk együtt mentünk el ruhát választani,hogy segítsünk egymásnak.Elértem,amit szerettem volna,hogy mindneki jól érezze magát abban a ruhában,ami jól áll neki és tetszik neki.Nem érdekelt,hogy tarka lesz a csoportkép.

Mivel az esküvőt egy Balaton parti helyen tartottuk ( nem voltunk sokan,15fő),ezért a vendégeknek mi álltuk a szállását,hisz egyik vendég sem lakott abban a városban.

Az utazási költséget nem álltuk,de a te esetedben ez azért nem két fillér,így szerintem a barátnődnek éreznie kellene,hogy súlyos dolgot kér azzal,hogy ti álljátok ezt is.

Egyetértek a többiekkel,kérdezd meg,hogy mely dolgok költségeit kell nektek állnotok.Ha ez anyagilag nem megy,akkor mondd el a barátnődnek,bár ő is magyar,tudhatná,hogy ezt az itthoni fizetések mellett nem könnyű kinyögni.Beszélj vele mindenképp!!!

2010. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá őszintén! Így nem kell találgatni. Ki tudja ott mi a szokás.
2010. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!