Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fél év után férjhez menni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél év után férjhez menni Amerikában?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel még csak egy hónapja vagyunk együtt, de felmerült a házasság kérdése.

A lényeg, hogy én Amerikában tanulok, viszont Augusztusban megyek haza, nem is terveztem tovább itt maradni. Viszont így kicsit más a helyzet, hogy van barátom, akit szeretek! Napi szintem téma, hogy hogyan is lesz tovább Augusztustól?!

Már felmerült, hogy vissza jövök újra tanulni, viszont arra most nincs pénzem, ő mondta, hogy kifizetné, de nem hiszem, hogy megteheti.

Aztán mondta, hogy olvasta, hogy ha feleségül vesz akkor itt tudnék maradni. Mondtam neki, hogy akkor vegyen el feleségül, ha szeret és ő mondta, hogy ő bármit megtesz azért, hogy itt maradjak vele.


Szóval véleményekre lennék kíváncsi. Ti mit gondoltok, az egészből lehet valami komoly vagy elhamarkodott döntés lenne a házasság?

Tapasztalatok?


2015. febr. 23. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha a srác állampolgár,menj hozzá,már csak a zöldkártya miatt is és ne gyere haza (amúgy sem jöhetnél hosszabb távra mert akkor rátok száll a bevándorlás). ÍRJATOK HÁZASSÁGI SZERZŐDÉST!!!
2015. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
51%
Én ehhez hasonló szituációt egy filmben láttam. Őrülten hiányzol (Like crazy) a címe, lehet belőle tanulságot levonni.
2015. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves második! Nem kamu a kérdés! Ha bugyuta a kérdés akkor kérlek hanyagolj a bugyuta valaszoddal es tanulj meg szöveget értelmezni és azután irj!
2015. febr. 23. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát....ha igazán szeretitek egymást, ő az igazi és jó mindenben, akkor természetes, hogy támogatjátok egymást.
2015. febr. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha szeretitek egymást, akkor menjnférjhez nyugodtan. De mi lesz az iskoláddal, hogy tudod majd elvégezni?Hány évet kell még tanulnod?
2015. febr. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha már benned is Felmerült, hogy elhamarkodott lenne a döntés egy hónap után, és leírod a körülményeket is:

1. egy hónap, gondolom, nem laktok együtt, legjobb esetben is napi szinten találkoztok-itt feltételezek egy még elvakult, meseszép kapcsolatot, ahol még nem látod a realitásokat a kapcsolatban.

2. Felveti a házasságot már most, és képes lenne elvenni, meg te is hozzámenni. Fogalmam sincs, hogy mi a helyzet Amerikában, mennyire kell előre lefoglalni a dolgokat, de nem korai most ezen agyalni? Ha tényleg Ennyire szép minden, és szeretitek egymást, rendezzétek augusztusban egy nagyon szolid Esküvőt, minimális előkészületekkel, addig meg ismerjétek meg egymást közelebbről és mélyebben, hogy tényleg jó döntés lesz-e. Ha elég két hónap a hivatalos ügyek elintézésére, kezdjétek el májusban, addig meg nem releváns a kérdés.

3. Nézz magadba! Mi motivál ebben a házasságban? Nincs benne legalább egy picit az, hogy nem szeretnél hazajönni? Ha van, akkor gondold át azt, hogy bevállalod -e, hogy egy hónap ismeretség után összekoösd az életed egy másik emberével? Nem túl nagy " ár" érte?

4. Őt mi motiválja? Ennyire szeret téged? Vagy van valami kiderítetlen a csomagjában? Csak találgatni tudok.lelki sérülés, anyagi helyzet, bizonytalan családi helyzet, vágy a mihamarabbi saját családra, gyerekre, esetleg vallási nyomás? Mennyire van ebben a házasodni való szándékában más is, nemcsak a ti jó kapcsolatotok?


eredményes gondolkozást!

Aki meg kamut kiált, azzal kapcsolatban gondold át és értsd meg, ez így túl különös élethelyzet, ezért gyanús!

2015. febr. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Egy hónapja vagytok együtt, szerintem kicsit még ez korai...
2015. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Kanadában vagyok, nem tudom hogy az USAban milyenek a törvények, de itt nem kell összeházasodni ahhoz hogy itt tudjak maradni, hanem elég élettársi kapcsolatban lenni. Amit 1 év együttéléssel kell bizonyítani. Mert elég fiatalak vagyuunk és úgy döntöttünk hogy élettársak leszünk, így én is kapok papírt persze ez nem ilyen gyorsan működik hane hosszas folyamat. De legalább addig is dolgozhatok teljesen legálisan. De mire megkapom a papírt az több év....

Olvasgass az usa immigration oldalán és választ találsz! Mi így oldottuk meg. Így ha véletlenül nem maradunk együtt, ő is tud szponrozálni másik nőt, én pedig legális maradok, úgy gondoltuk hogy ez a legtisztább út, és a legegyszerűbb.

2015. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az első hét után házasságról beszéltünk. Össze is házasodtunk 10 éve, gyerekeink vannak, nem volt "elhamarkodott". Előfordul az ilyesmi, megérzi az ember, ha rokon lélekkel találkozik. Viszont ha ez számodra kérdés, hogy az-e, akkor inkább ne menj férjhez.
2015. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!