Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan zajlik egy polgári esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik egy polgári esküvő?

Figyelt kérdés

Hamarosan összeházasodunk, de csak polgári esküvőnk lesz, mert babát várok, hatalmas pocakom lesz már az esküvő napján és az egészet csak a papír miatt szeretnénk most megtartani, hogy a gyerek érkezésére már házasok legyünk. Jövőre tervezzük az "igazi" esküvőt, tehát templomit sok vendéggel, szép ruhával, mulatsággal. Eredetileg úgy terveztük, hogy kettesben a párommal bemegyünk az önkormányzathoz itt (külföldön élünk), majd rábeszéltük magunkat, hogy tartsuk meg otthon szűk körben, csak szülők, testvérek lesznek és a tanúk.

Se koszorús lány, se vőfély, se felhajtás. Egy kis községben lesz, ahol ragaszkodni kell a hagyományokhoz (már így is az lesz a központi téma napokig, hogy hasa van a menyasszonynak), ezt azért hangsúlyozom ki, mert kihagyni így nem szeretnénk egy lényeges momentumot sem, legyen úgy minden, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan működik. Kivel megy be a menyasszony? Mehetek a vőlegényemmel, vagy rokonommal kell? Milyen fázisai vannak? Miből áll a szülőköszöntő? Mennyi virágra van szükség? És egyáltalán mit kell letisztáznunk esküvő előtt az anyakönyvvezetővel? (Az időpont már megvan, nagyon is közel, de legközelebbi beszélgetésünk már csak közvetlenül az esküvő előtti napokban lesz, mert csak akkor tudunk hazautazni munka miatt.)

Enyhén most bepánikoltam, azt hittem, hogy ez nagyon egyszerű lesz, de most az egész család e körül pörög és el-elejtenek megjegyzést ruháról, virágról, köszöntésről, pezsgőről és már azt is bánom, hogy egyáltalán össze akartunk házasodni. Ha nem tartanék attól, hogy a szülők megsértődnek, akkor lemondanám az egészet. Tényleg ennyire bonyolult?


2008. aug. 20. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerű az egész, a menyassszon ha úgy dönt hogy a vőlegényével vonul be a terembe, akkor megteheti. Ha úgy dönt, hogy esetleg az apukája kíséri be, és a vőlegény várja akkor ez is egy lehetőség. Minden az Önök elhatározásából és döntésétől függ. A szülőköszöntő abból áll, hogy vesznek a szüleiknek valami apróságot, virágot az anyukáknak esetleg egy-egy üveg bort az apukáknak, és az anyakönyvvezető a beszédét úgy szövi, hogy lehetőség nyílik a szülőket köszönteni az esküvő keretében. Ez sem kötelező jellegű. Az esküvőn, ha figyelnek az anyakönyvvezetőre, minden tennivalót előre mond, semmi meglepetés nem fogja Önöket érni.

Sok boldogságot!

Ne másoknak, hanem saját elvárásaiknak akarjanak megfelelni. Ne azért kössenek házasságot, mert így szokás, hanem azért mert így szeretnék, ÖNÖK így akarják, hiszen szeretik egymást?!

2008. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A rokonok már csak ilyenek: nálunk is jobban érdekli őket az én esküvőm, mint engem... :P :)

Az aranyszabály, hogy legyen olyan esküvőd, amilyet te szeretsz, nem kell mindenben megfelelni a rokonságnak, ők is megérthetik, hogy ez a ti nagy napotok lesz, nem az övék.

Ebből adódóan nyugodtan válassz olyan ruhát, virágokat, zenét, stb., ami nektek tetszik! :)


Maga a szertartás nem nagy cucc: azzal vonulsz be, akivel akarsz, a legpraktikusabb azonban mégis vagy a vőlegénnyel, vagy a tanúddal együtt bevonulni, mert ti ültök majd az első sorban, a rokonok pedig mögöttetek (logikusan).

Fázisok... Mármint az esküvő részeire gondolsz? :)

Bevonulás, anyakönyvvezető beszéde, igen, gyűrűhúzás, szülőköszöntő, aláírás, aztán a gratuláció, pezsgővel, vagy anélkül. A szülőköszöntő az anyakönyvvezető szövege, a nevetekben mond köszönetet a szüleiteknek, hogy felneveltek, stb. Ha akarjátok adhattok virágot, de nem kötelező, viszont szép gesztus. Szülőpáronként egy, tetszőleges összetételű csokorra lesz szükség.

Az anyakönyvvezetőnek az esküvő előtt oda kell adni a ti és a tanúitok személyi igazolványait, a jegygyűrűket, ezen kívül semmit nem kell tennetek. A házasságban viselni kívánt nevedről és a közös gyerekek vezetéknevéről a bejelentkezéskor már nyilatkoztatok.


A lényeg, ne stresszelj, próbálj lazítani, nem lesz semmi baj! :)

2008. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazán sokat segítettek nekem.

Most már legalább van egy elképzelésem róla.

Csak a félreértések elkerülése végett: szeretnénk összeházasodni, szeretjük egymást és úgy döntöttünk közösen az esküvőről, hogy korábban mindketten ezt éreztük életünk legkevésbé fontos részének (ha valaki másfél évvel ezelőtt azt mondja, hogy én férjhez megyek, akkor csak jót derültem volna és meghívtam volna egy korsó sörre, mert megnevettetett). De amióta ismerjük egymást és rájöttünk, hogy mi összetartozunk, azóta lényegesen megváltozott bennünk az esküvőről alkotott kép.

Most csak amiatt van bennem ellenkezés, mert mi valóban jövőre tervezzük az "igazi" esküvőt és zavar az, hogy bár tisztázva volt, hogy minden nagyon egyszerű lesz, nem lesz felhajtás, mégis engednünk "kellett" néhány dologban és óvatosan pakolgatja a család a vállunkra a terhet a megjegyzésekkel, tudatosítva, hogy most ez egy hatalmas nagy nap és rengeteg mindennek kell megfelelni. Ha nem lennénk elég kitartóak, akkor már legalább száz embert összecsődítettek volna. Nagyon szeretem a családot, de most úgy érzem, hogy óvatosan pakolgatják a súlyokat a vállunkra a megjegyzésekkel, hogy mit hogy kellene, pedig őszinte leszek: szülés előtt néhány héttel, amikor bennem tombolnak a hormonok, rengeteg elintéznivalóm van még, nagyon sok dologról döntenünk kell, amikor már attól is sírok idegességemben, ha otthon marad az ásványvizem, szóval most nekem semmi kedvem a felhajtáshoz.

Viszont megfogadom a tanácsokat, laza leszek, nem veszem fel a dolgokat, legfőképpen nem idegeskedem miatta.

2008. aug. 21. 05:34
 4/7 anonim válasza:
100%

Csak most látod ennyire nehéznek, de ha túl leszel rajta meglepően könnyűnek fogod találni, mindent mondani fog az anyakönyvvezető. Bevonultok(apukáddal, vagy a vőlegénnyel vagy ha neked férfi a tanúd akkor lehet vele is), anyakönyvv. elmondja a szöveget, megkérdezi tőletek akarjátok-e egymást férjnek-feleségnek, igen-igen, szülőköszöntő(megköszönöd a szüleidnek hogy felneveltek, és az apósnak, anyósnak is hogy a fiukat felnevelték), gyűrűk, csók, átadja a anyakönyvi kivonatot, pezsgő, gratuláció és kivonultok. Remélem jól emlékeztem és tudtam segíteni. Sok Sikert és Boldogságot!

Üdv: egy boldog feleség

2008. aug. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az aláírás kimaradt, bocsi.De azt is mondani fogja mikor kell. Csak nyugi!
2008. aug. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kis esküvő volt, Csak a szülők és a két tanú.Nem kértünk semmit, sem pezsgőt, sem beszédet. A szülőknek adtunk virágot, de azt mondta az anyakönyvvezető, h mikor. Annyi volt az egész, hogy a többiek bennt ültek a teremben, mi ketten a férjemmel utolsónak mentünk be. Az anyakönyvvezető elmondta miért vagyunk ott és minden papir rendben és már kérdezte is, hogy akarom-e, akarod-e, majd a gyűrűket felhúztuk, első hitvesi csók és aláirás. Előbb mi majd a két tanu. Végül a virágokat odaadtuk a szülőknek és kész. Kimentünk és vége. Nem volt bevonuló és kivonuló zene, senki nem szavalt verset és nem zenéltek és nem beszélt hosszan az anyakönyvvezető. Ezeket meg lehet vele beszélni és ha nem akartok nagy felhajtást, akkor nem is lesz. (Igaz, nekünk utánna volt még a templomi esküvőnk, ahol többen voltak és mi arra helyeztük a hangsúlyt, mert nekünk az volt a fontosabb.) Ha nektek jövőre lesz a templomi, akkor most fölösleges a nagy felhajtás, mert ez csak egy hivatalos eljárás, ami kötelező, ha házas akarsz lenni.
2008. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Még annyi kiegészités az előző hozzászólláshoz, hogy külön kértünk mindenkit, hogy ne jöjjön el a Plgármesteri hivatalba, mert nem akartuk. Inkább menjen a templomba, ha látni akar minket. Nem is mondtuk senkinek, mikor kezdődik a polgári szertartás. Olyanok is voltak, akik nem voltak hivva a vacsorára, de el akartak jönni megnézni. Őket is a templomba küldtük. Igy, amikor odaértünk, már mindenki szépen ült a templomban és ránk várt. Szertintem simán meg lehet mondani, hogy ez nektek nem olyan fontos, és most csak a papir miatt csináljátok. Jövőre lesz lagzi és arra tartalékoljanak. Nem fognak megsértődni.
2008. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!