Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki tartotta a polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki tartotta a polgári esküvőjét nem házasságkötő terembe hanem szabad téren? Mennyit fizettél érte kimentek simán vagy hadakozni kellett?

Figyelt kérdés
Juliusban lessz az esküvőnk,és háznál szeretnénk tartani a polgári esküvőt,és hát azt mondják hogy itt nem divat az ilyen,és törvényt kell behozni,és nekünk kell kifizetni 30ezer ft-ot hogy törvényt hozzanak hogy otthon tarthassuk.Mit gondoltok ez nevetéges ugye?Ja és még a pogári diját is ki kell fizetnünk.
2010. jan. 22. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A polgári esküvőt ami törvényileg kötelező az anyakönyvvezető elött kell letenni ez egy hivatalos állami ceremónia mindenképpen illetékköteles. Az anyakönyvvezetőnek van hivatalos helyisége. Azt anyakönyvvezetőtől kell megkérdezni hogy házhoz megy e minden más csak találgatás.
2010. jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a 30 000 Ft sok, az viszont részemről teljesen fair, hogy az útiköltséget a pár állja. Hiszen adott az olcsóbb lehetőség, ha tényleg extrát kér a pár, akkor azt ne az önkormányzat állja, úgyis elég ramatyul állnak az önkormányzatok. Én inkább kifizetném az útiköltséget, max. +5000 Ft, mint valamilyen egyéb költség, és remélem, hogy a pénzemből ültet néhány fát az önkormányzatunk, vagy abból a sok 5000 Ft-ból kap az egyik környékbéli ovi egy új játékot.


Az meg mindegy legyen, hogy mi a divat. A ti napotokról van szó, ahol az a divat, amit szeretnétek. Rólatok szól, tanácsot lehet adni, de nem kell mindent megfogadni.

2010. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekünk a lagzi helyszínén volt a polgári esküvőnk, egy kérvényt kellett írnunk a jegyzőhöz, 2ezer Ft-os illetékbélyeg kíséretében!

engedélyezték, nem volt semmi gáz vele!

meg kellett indokolnunk, hogy miért szeretnénk ott tartani, mi a nagy létszámra hivatkoztunk, ugyanis nálunk a hivatalnál kb 30an férnek el, mi meg kicsit többen voltunk! :-)

2010. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9:44es vagyok, most jutott eszembe, hogy az illetékbélyeg mellett az anyakönyvvezető kiszállási díját is fizetni kellett, de ez max 5ezer ft volt azt hiszem!
2010. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát Budapesten 70ezer+áfáért jönnek házhoz. Pont idén lesz a barátnőm esküvője és most kérdezte meg. Mi is csak hüledeztünk.
2010. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia! nekünk annak a kastélynak a parkjában volt, ahol a lagzi is. ez csak kb 3 km-re van a polgi hivatalától, ő adott össze, és nem kért pénzt, mondván, hogy "3 km-re mit kérjek? 300 Ft-ot?" szóval rendes volt. a versmondó is kijött ő sem kért pénzt, sütiből vittünk mindkettőjüknek, és nagyon megköszönték. szóval 30 rugót sokallom, de igazából ha ez a tarifa, nem tudsz vele mit csinálni. (egyébként nem törvényt hoz a képv. testület, max. önkörm. rendeletet).
2010. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia én voltam olyan esküvőn ami egy szállodának a hátsó kertjében egy külön kis szigeten volt a polgári esküvő. nagyon jól nézett ki a szigeten csak a pár, az anyakönyv vezető és az öröm szülők na meg a tanúk voltak a vendégek meg körülötte széksorokon ültek.
2010. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a város közepén, szabadtéren, egy zöld területen (templomdombon) lesz az esküvőnk augusztusban! Nálunk egy helyi esküvői szalon szervezi, minden dekorációt, hangosítást (zenéket mi választjuk) ők rendeznek. Így cakumpakk 45.000Ft , de az anyakönyvezetői díj külön van, de az pár ezer forint. Annyi még, hogy be kell adnunk egy kérelmet 2200Ft-os illetékbélyeggel, hogy a templomdombon tarthassuk meg. De ez már csak formaság.

Linkelem a szórólapot, ilyen és itt lesz az esküvőnk!


[link]


[link]


Szerintem nagyon megéri, felejthetetlen lesz és össze sem hasonlítható a termivel! Nem kell hozzá semmilyen törvény, ez tök hülyeség!!!Szerintem az anyakönyvezetővel beszéld meg!

Sok sikert!

2010. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!