Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A polgari eskuvohoz is be...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A polgari eskuvohoz is be kell tolteni a 18 evet?

Figyelt kérdés
en 16/l(17 leszek nyaron)vagyok a parom pedig 23/f es szeretnenk osszehazasodni februarban,milyen papirok kellenek,irjatok le mindent ami kell egy polgari eskuvohoz(papirok...stb)szuloi engedely is kell?(romaniaban lakunk es itt szeretnenk tartani az eskuvot)
2010. jan. 16. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

szülői engedély nélkül sem az országból nem mehetsz ki sem házasságot nem köthetsz, tudtommal, én romániai vagyok...

de azt hiszem vannak különleges helyzetek amikor lehet szülői beleegyezés nelkül(mondjuk betegség?), de szerintem ez nem olyan helyzet...

szerintem is gondold át a házasság kicsit több mint az, hogy elérd azt, hogy a szüleid engedélye nélkül átlépd a határt...

2010. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom,de csak azért össze házasodni,mert ki akarsz hozzá menni...szerintem is csak szülői engedéllyel lehet házasságot kötni,de én biztos nem engedélyezném. Nem ám már azért házasodjunk,hogy szabadon közlekedhessünk egy országban.Utána meg a szüleid fizetik a válást? 20/L
2010. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen jol tudod Romaniabol csak szuloi engedellyel johet ki fiatalkoru kulfoldre.

A ferjem is erdelyi es nalunk Magyarorszagon volt az eskuvonk a legfiatalabb sogornom pedig csak igy tudott kijonni az eskuvonkre.

De ezt h ha hazassagot kottok hogy valtozik fogalmam sincs majd ha felebred a parom akkor megkerdezem h tudja-e esetleg.

Tudom h nem a velemenyunket kerdezted de sztem csak ezert ne hazasodjatok ossze.Meg nagyon fiatalok vagytok.

Es mi van ha par ev mulva elvaltok?Akkor semmi ertelme nem volt foleg ugy h a hazassagotokhoz igy is ugy is anyukad engedeje kell.

Udv:

6 honapos kisfiu anyukaja

2010. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha anyukád nem enged ki külföldre csak úgy ripsz ropsz, akkor azt se fogja megengedni, hogy férjhez menj. Márpedi ha ő nem egyezik bele, akkor nem mehetsz férjhez. A gyámügy csak akkor engedi szülői engedély nélkül, ha valami nagyon durva helyzet van otthon, aminél még az is jobb lenne, ha gyerek fejjel férjhez mennél.
2010. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

Már megint te?

Értsd már meg, hogy 18 éves kor alatt NEM lehet házasodni, csak szülői ÉS gyámhatósági engedéllyel. Nem lehetsz ennyire buta, hogy ne fogd fel... 18 éves kor alatt azt csinálsz, amit akarsz, de szerintem addigra már nem is lesztek együtt ezzel a fiúval...

2010. jan. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
9%
Magyarországi jogszabályok a 16.életév betöltéséhez kötik a házasságkötést. Előbb is lehet, de ahhoz kell szülői engedély.Romániában hogy szabályozzák, azt nem tudom...
2010. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon dehogy lehet 16 előtt. 18 éves kortól lehet házasodni, és szülői + gyámhatósági engedéllyel lehet 16 és 18 éves kor között. De azt nem adják csak úgy puszira. A gyámhatóságé mindenképp kell, és ha a szülőnek nincs valami nagyon durva defektje, akkor tőlük is kell. Szerintem a kérdező szülei teljesen épelméjűek és normálisak lehetnek a szociális körülmények is, szóval ezt bebukta. Amúgy is mekkora marhaság már 16 évesen házasodni... Csak úgy tapasztalatból mondom, mert 16 évesen én is hozzá akartam menni a pasimhoz. Két év múlva váltunk is volna el. Azt kéne felfogni, hogy a házasság nem egy ESZKÖZ (mint pl. a kérdező esetében arra, hogy a szüleit megkerülve utazgathasson), hanem ha úgy tetszik, egy párkapcsolat CÉLJA (bár ez így ebben a formában nem igaz teljesen, de közelebb áll hozzá). Azért ne menj férjhez, mert a házasság révén valami előnyöd származhat (mint itt az utazás), mert az a házasság már most halálra van ítélve, ahol az esküvő nem önmagáért tartatik.
2010. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ki írta, hogy Magyarországon lehet 16 előtt?
2010. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!