Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megoldani, hogy senki ne tudja, ki mennyi pénzt ad az ifjú párnak?

Figyelt kérdés
Nem szeretnénk, hogy bárki kínosan érezze magát, mert esetleg nem áll úgy anyagilag, mint egy másik rokon.Menyasszonytáncnál és az esetleges pénzbeli nászajándéknál kellene valahogy megoldani.
2008. júl. 29. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetitek, hogy 20 kávéfőző helyett inkább pénzt adjanak, ezt finoman pletyka szinten lehet terjeszte(t)ni is. :)

Szerintem egy megfelelően becsomagolt, feldíszített doboz jó a gyűjtésre. Aki tudatni akarja veletek, hogy őőőő mennyit adott, az úgyis előkészített borítékkal érkezik. :)

2008. júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán értem ezt. Általában mindenki borítékban adja a nászajándékot, ha pénzt ad, így pedig nem látszik mennyi van benne. Ha Te nem akarod, hogy az ifjú pár megtudtja, hogy Te mennyit adtál, akkor ne írj bele üdvözlőkártyát, és akkor add mikor sokan adják, és később úgy sem fognak emlékezni melyiket kitől kapták.

Mi amúgy úgy oldottuk meg, hogy a meghívó mellé csináltattunk egy kis kártyát, melyen versben megfogalmaztuk olyan finoman, hogy pénzt kérünk. Mindneki be is tartotta.

2008. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már ez így van mindenki aki pénzt ad borítékba teszi. Az ifjú pár mikor megszámolja nem köteles megmondani kitől mennyit kapott és azt sem,hogy összesen mennyit kaptak. Mi pl az esküvő utáni nap számoltuk meg. Akkor a menyasszonytánc után csak szép illedelmesen megköszöntük.
2008. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

itt nem az a gond ki mennyit ad hanem az ha valaki értékes ajándékot ad.


szóval mi úgy csináltuk hogy nagyrészt pénzt kértünk de jött ajándék is. vagy jópofa vicces dolgok vagy értékes porcelán, kristály. volt egy asztal ahova letettük az ajándékokat, és a menyecsketánc után kibontottuk az ajándékokat, és hangosan megköszöntük a pénzt és külön az ajándékokat. ez jól eset azoknak akik esetleg csak ajándékot hoztak vagy valami jópofát készítettek.

a menyecsketáncnál nagyrészt boritékban jött a pénz.

hmmm azért érdekes volt hogy a férjem közvetlen családjátol egyikben sem volt kártya. de egy barátunktol meg meglepöen nagy összeget kaptunk. foggalmunk sincs a családja mennyit adott (igaz nagyobb összegeknél volt kártya)


most voltam egy német esküvön és ott nincs menyasszony /menyecske tánc így jopofa ötleteket csinálnak ajándék gyanánt, pl hajtogatnak madarat, hajót pénzböl, perselymalacba teszik, meg ezer millió féle képpen.

2008. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A régi szokás szerint a menyasszonytánckor a násznagyok őrzik az edényt, (felénk egy nagy vájling) ami egy terítővel le van takarva. A terítő alatt rakják be a pénzt összehajtva, boriték nélkül, így nem látszik ki mennyit adott!

Felénk az a szokás, hogy ha a pár pénzt kér ajándék helyett, akkor azt is a menyasszonytáncnál teszik be!

A tánc végén a násznagyok elviszik az edényt, és közösen megszámolják, majd átadják az ifjú párnak! Közben ők átöltöznek újasszony tánchoz!

Aki nem akar ebben részt venni, az külön is átadhatja a boritékot. (általában felénk is ők a jobb módúak!)

2008. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például nem menyasszonytánc volt, hanem mindenki odajött és odaadta az ajándékot vagy a pénzt, de semelyiket nem bontottuk ki a vendégek előtt. Másnap otthon megnéztük és megköszöntük mindenkinek az ajándékokat. A borítékokba egyébként nálunk is sokan nem írták bele a nevüket.
2008. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tenyleg jo otlet lenne.Voltam egy lagziban ahol voltak gazdagok is es szegenyek is.A gazdagok majdnem 500ezer forintot tettek azt hittem lemegyek hidba.Hogy erezhette magat ilyenkor egy szegeny..:S
2008. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok meg előre mindenkinek, hogy az esetleges pénzajándékot lezárt borítékban kéritek, és a mennyasszonytáncnál is lehetőleg borítékot adjanak, ha akarják, írják rá, kitől van a boríték. Mi ezt tettük, nem is háborodott fel senki.
2008. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!