Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy hívják a koszorúslány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hívják a koszorúslány párját?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 21:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Köszi!

Ezeken nagyon jót nevettem!

2013. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
24%
vőfély
2013. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 kíváncsicska ***** válasza:
0%
vőfély.
2013. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%
A vőfély az, aki kikéri a menyasszonyt és terelgeti a násznépet, nem pedig egy kisfiú, aki a koszorúslányokkal vonulgat a menyasszony előtt...
2013. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Pageboy
2013. okt. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

tényleg.....koszorúslegény... koszorúsfiú

Ezt a megnevezést csak ritkán halljuk, mert ők csak "hozadékok".

Az igazi szerep itt a koszorúslányoké, akik mellé választanak kísérőt, fiú társat erre az alkalomra, vagy a már meglévő udvarlóját kérik meg partnerének, kiválasztani és felkérni a kísérő párokat a menyasszony tisztsége.

2013. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

A koszorúslányok (menyasszonyi kíséret)


A menyasszonyt számos koszorúslány kísérheti, de legalább egyiküknek a vőlegény családjából kell lennie. A feladatuk, hogy segítsék a menyasszonyt, és vigyék az uszályát vagy fátylát. Férjezett asszonyok is lehetnek koszorúslányok, ahogy nagyon fiatalok is. Az első koszorúslány általában a menyasszony legjobb barátnője, esetleg rokona, de lehet a legidősebb lány is az első koszorúslány, aki segít az öltözködésnél, és elkíséri a templomig. Felelős a többi kísérő viselkedéséért.



Vőfélyek


A nagy tempomi esküvőknél szükség lehett arra, hogy a vőfélyek segítsenek a miselap kiosztásánál, ellenőrizzék, van-e elég ülőhely a legközelebbi rokonok, és család számára, továbbá ők vezetik a helyükre a vendégeket. Fontos, hogy ismerjék a meghívottakat, ha mégsem, akkor kérdezze meg, hogy a menyasszonyhoz vagy a vőlegényhez tartozik, mivel a menyasszony vendégei a templom bal oldalán foglalnak helyet (ha szemben állunk az oltárral), a vőlegény vendégei pedig a jobb oldalon.

Az esküvő napja


A vőfélyek legalább félórával a szertartás előtt érkezzenek a templomba, hogy legyen idejük kiosztani a miselapokat, és ellenőrizzék hogy az első sorokat meghagyták-e a közvetlen család számára. A násznagy tíz percel a szertartás kezdete előtt legyen ott a vőlegénnyel, és a menyasszony érkezéséig jobb oldalon, az első padsorban üljenek. A menyasszony előtt jön az édesanya és a koszorúslányok, legutoljára a menyasszony, általában édesapja kíséretében.


Az anyakönyv aláírása után a menyasszony és kísérete igazítsa meg az uszályt és a fejdíszt. Elsőként az ifjú asszony férje bal oldalán jönnek ki a templomból. A násznagy és a vőfélyek segítenek, hogy ne maradjon ki senki a csoportképből. Ezután a házaspár rögtön elindul a bankett helyszínére, hogy az első vendég érkezéséig legyen idejük pihenni.



Akkor a vőfélyek kik?

2013. okt. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet is:


vőfély


a → házasságkötés szokáskörének sokoldalú tisztségviselője, a → lakodalom szervezője és gyakorlati munkáinak vezetője. Egyéb elnevezései: vőfény, vőfér, vőfi, dorozsba. A vőfély tisztség betöltése felkészültséget kíván: tapasztalatot a szervezésben és a → vőfélyversek ismeretét, ezért legtöbb paraszti közösségben néhány jó képességű férfi specializálódott e feladatra. Ritkábban a rokonságba tartozó fiatal férfit kérnek fel a vőfély tisztség betöltésére. Egy lakodalomban több vőfély is lehet, akik közül 1–2 tölt be vezető szerepet (amennyiben a lakodalom mindkét családnál nagyszabású, mindkét család hiv vőfélyt). A vőfély szolgálatáért természetbeni vagy pénzbeli ellenszolgáltatást kap, esetleg részben a → násznép tagjaitól. Tisztségének jelei a ruházatán viselt díszek, → vőfélybot, feldíszített → kulacs. A fiatal vőfélyek a → vőlegény és → menyasszony kísérői, testőrei, nevük helyenként: koszorúslegény, nyoszolyólegény, lovaslegény. A vőfély feladatkörének specializálódásával személyének fontossága növekvő tendenciát mutat, a → násznagyok rovására. (→ még: lakodalmi díszek és jelvények) – Irod. Szentesi Tóth Kálmán: Lakodalmi szokások a Nagykunságon (Karcag, 1929); Nagy Jenő: Lakodalom a kalotaszegi Magyarvalkón (Kolozsvár, 1943).

2013. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
2013. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én voltam olyan esküvőn,ahol ezeket a fiúkat sehogy nem hívták,hanem talicskán tolták,úgy beájultak.

Jó kis parasztlagzi volt:)

2013. okt. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!