Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 2 tanús esküvő hogyan zajlik?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 tanús esküvő hogyan zajlik? Mi az a minimum körítés, ami ebben az esetben is illendő? Nem kértünk semmi plusz szolgáltatást.

Figyelt kérdés

A rendezvényszervező azt mondta, ebben az esetben ingyenes az esküvő (bár mi nem anyagi okok miatt akarjuk így), és 70 évesnél régebbi zene lesz. Ezt sem értettük igazán, hogy ez pontosan mit takar. Recsegni fog a hang vagy mi?:)

Virágcsokrom legyen, vagy ne? És a vőlegénynek muszáj virágot tűznie? Gyűrűpárnát kölcsönözni kell, vagy venni valahol? Ennyi lenne a kérdésem? :))


2009. okt. 1. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendezvényszervezö? Minek az? Elmentek a polgàrmesteri hivatalba, összeadnak azt kész! Ha akarsz csokrot legyen, ha nem nem! Völegénynek se kell kitüzö! Az összeadàs amugyis ingyenes! Visztek egy pezsgöt és kész! Pàrnàt is adtak a hivatalban! Zenét is mi vittük! Nem értem ezt a szervezöt!!!
2009. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért 70 évesnél régebbi zene, mert akkor nem kell a szerzői jogdijat fizetni. Klasszikus zene egyébként nagyon szép lehet, van bőveb választék. Én Vivaldit választanék (pl. Négy évszak). Valami csokor azért legyen a kezedben, nem kell hercegnőnek öltözni, akár egy szép kosztüm is megteszi (de nem nadrággal), fátyol nem fontos. Gyűrűpárna van a polgármesteri hivatalban is, pezsgőt vegyetek.

Én jó régen hasonlóan mentem férjhez, de nálunk pénz nem volt, lakodalom se, csak négyen elmentünk egy olcsó kisvendéglőbe. A házasság nem a nagy csicsán múlik, mi most is szeretjük egymást.

2009. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor már értem a zenét :) A pezsgő elengedhetetlen része az összeadásnak?
2009. okt. 1. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a lagzin kültéri volt a polgári, ezért elötte nap a hivatalban a hivatalos esküt két tanuval rendeztük le. Semmit nem kértünk. Se zene semmi! De illetéket kellett fizetni! Már nem emlékszem talan 2500-5000 körüli összeg volt.
2009. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 évvel ezelőtt házasodtam: két tanú+az anyakönyvvezető, voltunk tehát a párommal együtt öten. Semmi faxni-nem a pénz miatt, hanem mert utálom a cirkuszt, a sustyorgást. Volt virágcsokrom, mert a párom adott. Nem fehérben esküdtem, anyukámék meg vártak egy fincsi ebéddel, ahol így heten ültük körbe az asztalt. Sokan furcsának tartották, de anyukámék örültek, mert nem azok a menős népség vagyunk. Beírtak bennünket a nagykönyvbe, s 10 perc alatt lezajlott a valóban formaság. Nem bántam meg, hogy nem kerítettünk nagy feneket, mindkét gyerekünk szintén szerény keretek között esküdött, de ők már fehér ruhásan-mert így akarták. A házasságunk egyébként 35 éve jól működik, tehát nem a hetedhétországra való csinnadrattán és a padlóra tevő flancon múlik-csak mindketten így kell gondolni, s akarni.
2009. okt. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen volt. Virágcsokrom nem volt, én is vaciláltam rajta, de a barátnőm meggyőzött: minek?? kinek dobnád el! így nem volt csokor. Gyűrűpárna sem volt, a rendezvényszervező biztosította az aranyszínű tálcát. A koccintás sem kötelező, bár mi azért azt kértük. Mi fizettünk a rendezvényszervezőnek.... pár ezres volt csak :)
2009. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
21.12-es válaszoló! Akkor végül is mit kellett kifizetnetek??? :)
2009. okt. 1. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Csokor régen is volt, igaz az utcai kis pavilonban vettünk esküvő előtt egy mezei csokrot. Ez az egész fakszni a "rizst szórni, a csokrot eldobni, az autó hátuljára kötött üres sörösdobozok" stb. nem a magyar, hanem angolszász (angol, amerikai) hagyomány része, ottani szokások, hollywoodi filmekből vették át. Valódi magyar esküvőn nincs rá szükség.
2009. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak a pezsgőért kellett fizetni... (21.12 es voltam)
2009. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mi is ilyen esküvőt tervezünk... február közepére. Csak két tanú, anyakönyvvezető és mi:) Már várom...Én sem szeretem a nagy felhajtásokat, nem szeretek a középpontban lenni:)

Szerintem ilyen kis esküvőhöz felesleges rendezvényszervező. Az inkább a sok sok fős lagzikat kordinálja. És semmi nem muszáj, én sem szeretnék se virágot, se ruhát, de még pezsgőt sem... nem ezen múlik, szerintem.

2009. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!