Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kell fizetni a szül. Anyakönyv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell fizetni a szül. Anyakönyvi kivonat kiadásáért polgári esküvőre?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem.


[link]

2009. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kell fizetni, ugyanis ez már másolatnak számít. gondolom az eredeti valahogyan elveszett.
2009. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Beszélgettem egy ismerősömmel,akinek mostanában volt az esküvője és azt mondta,nekik kellett fizetniük az anyakönyvi kivonatért.Én ezt úgy gondoltam,hogy bemegyek a hivatalba és kérem,hogy adják ki a papírt(mivel ugye szükséges polgárihoz).Szükséges az eredetit vinni,vagy elég a másolata is?El nem veszhetett,mivel az születésem óta ott van(amikor megcsinálták).

Csak ennyit akartam kérdezni.

2009. aug. 30. 15:02
 4/9 anonim ***** válasza:

hát a születésednél a kivonatot oda kellett, hogy adják a szüleidnek. ergo Te azt már egyszer megkaptad.

ha bemész és kérsz egyet, akkor az már másolatnak számít amiért fizetni kell, hiába hivatalos intézkedéshez szükséges. az én öcsémnek egy éve kértük ki 2000 ft-ba került.

2009. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

na az első válaszát most olvastam el! fel vagyok háborodva, ugyanis az öcsémnek az iskoláztatására kellett. és elkérték a 2000 ft-ot :(

hát ez van.

2009. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kel fizetni, minden helyen annyit amit az önkormányzat megállapitott, nekem 2500 ft volt
2009. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hozzá teszem mert másolat !!! elözö voltam
2009. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Apukám halálakor volt nekem is szerencsém megtapasztalni, hogy nem egyforma "szabálykönyv" alapján dolgoznak egyes anyakönyvvezetők. Annak a városnak linkjét nem véletlenül tettem oda, mert ott maximális segítséget kaptam. Még másutt ragaszkodtak ahhoz, hogy üljek autóba és szerezzek másolatot az anyakönyvi kivonatról. Ott azt mondta nekem a hölgy, hogy ugyan ő ezt leegyezteti telefonon. Ő mondta azt is, hogy ha egy anyakönyvezéshez hiányzik valamilyen adat akkor nem az ügyfelet kell bolyongtatni az országban, hanem az anyakönyvvezetőnek kell a hiányzó adatokat megszerezni.
2009. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már kétszer is kikértem az anyakönyvi kivonatot és nem kellett fizetnem semmit.

Budapest XX. kerületében lakom, nem tudom ez számít-e.

És felőlem lepontozhattok, nekem attól még ingyen volt, és nem hazudok.

2009. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!