Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Svédasztal vs. Felszolgálás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Svédasztal vs. Felszolgálás vs. Vegyesen?

Figyelt kérdés

Előnyök, hátrányok?


Több variáció is van ugye, lehet úgy, hogy mindent helybe hoznak, lehet úgy, hogy minden svédasztal, és a kinézett helyen van egy harmadik verzió is, még pedig az, hogy a levest felszolgálják, de a pörkölt, sültek ki téve büféasztalra és ízlés szerint vesz mindenki belőle. Melyik nek milyen előnye, hátránya van?


2012. nov. 26. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem felesleges svéd asztallal mozgatni az embereket, ahhoz akkor jóval nagyobb hely kell, különben csak kényelmetlen tolongás a vége. Inkább minden asztalra tegyetek mindenféle tálból, és onnan szedjen magának mindenki a tányérjára. Esküvőkön így szokták, én még soha nem voltam olyan helyen, ahol tányérokra lett volna adagolva a kaja.
2012. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk svédasztal volt, senkinek nem volt belőle gondja, legalábbis nem mondták. Nem volt tolongás, kulturált ember módjára oldották meg, ha egy asztaltársaság látta, hogy már egy másik ott áll a svédasztal előtt, akkor nem tolongott oda cammogva, hogy mikor megy már onnan a másik. Szerintem ez természetes egyébként, hogy nem csődül oda 100-200 ember egyszerre... Amúgy a levest nálunk is a pincérek vitték ki, de kiadagolva, mert 3 féle volt. Előtte felvették a "rendelést".
2012. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A svédasztallal az a baj, hogy el kell menni a kajáért, sorbaállni, a teli tányérral visszamanőverezni... szerintem felesleges. Sokkal kényelmesebb, ha az ember elé teszik mondjuk 4személyes tálakon, ott van minden egy karnyújtásnyira. Mondjuk a 70éves nagymama nem biztos, hogy olyan könnyen megoldja, aztán akinek gyereke van, az 2-3 tányérral menyjen...

Én sosem preferáltam ezt a futkosást.


Nálunk úgy volt, hogy a rendes vacsi (leves, sültek, köret stb) ki lettek téve 4es tálakra, az éjfélivacsinál a töltöttkáposzta szintén 4személyes tálakban került minden asztalra, a maradék húsok, majonézessali meg ment a svédasztalra, az asztal másik végére meg a sütik.

2012. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Voltam mindegyik fajta esküvőn már, a svédasztalos mindig jobban bejött, többféle ételből lehetett választani és nem volt az, hogy valaki megevett 1 fajtát a tálakról mikor asztalokra vitték. Levest tényleg jó, ha kihozzák, mert azzal nehezebb mászkálni. Tányér-szervíznél meg az a gond, hogy valaki keveset eszik és otthagyja, valakinek meg nem elég, ezek a különbségek jól kioltják egymást svédasztalnál. Olyat még nem láttam, hogy tolongás lett volna esküvőn, felnőtt, kulturált emberek megoldják, a gyerekeknek meg visznek a szülők.
2012. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!