Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi torta marcipán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi torta marcipán nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Falun lakunk és a helyi cukrászda nem vállalja marcipán nélkül a tortát. Össze is vitatkoztam a nővel, mert szerinte az csak úgy szép. Az nem számít, hogy én undorodom a marcipán ízétől, akkor is marcipánból kell készíteni, mert az úgy szép.

Én egy 30-40 szeletes csoki-vanilia ízekben gondolkozom. Amolyan csoki-vanília harmónia. Menyasszony fehérben, vőlegényen fekete öltöny, csoki és vanília kvázi jing és jang.

De ezt vajon meg lehet e valósítani, érdemes-e utánna járni?


2012. aug. 29. 08:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk se marcipános volt,mert nem szeretem se én se párom.

Eszterházi és erdőmester volt,rózsák mentek rá,és a figura.

3 emeletes volt (eltolva,nem értek egymáshoz),50 szelet,és rózsástól került 9ezerbe.

(marcipánból 20nál kezdődik)

2012. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Simán meg lehet csinálni, mondjuk fehér és barna csokival. Így akár az igazi jin-jang jelet is ábrázolni lehetne a bevonattal.

Kérj egy ilyen tortát, egy másik cukiban meg veszel hzzá nászpárt.

2012. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Csak azért sem megyek vissza hozzá. Bemegyek a városba, ami ugyan messzebb van, de inkább, mint hozzájuk.

A városba lehet kapni biztos emeletes tortát, és az egyik ilyen a másik olyan ízű lesz.

2012. aug. 29. 09:02
 14/24 A kérdező kommentje:

[link]

Ez is szép lenne, de én is inkább eltoltan szeretném.

Vagy ez is tetszik

[link] Bár ez lehet, hogy marcipán, de szerintem csokiból is tök jó lenne.

2012. aug. 29. 09:08
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Cukrászati habbal kérd :-)
2012. aug. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel. Vegyél a szomszéd faluban sima vanilia-csoki tortát, vidd haza, szedd le róla az esetleges diszeket és vondd be fondanttal:


[link]


Pillecukorból és porcukorból készül, a fenti linknél a Marshmallow fondantot keresd. Ételfestékkel szinezni is tudod.

Neten lehet kapni kerámia nászpárt, mindenfélét, valamint fondantból diszeket is lehet formázni. Sőt, ha már diszités és van lelkesedés+idő: csoki temperálása után dekorativ diszeket is lehet csinálni a tortára csokiból. Ha neked nincs időd, kérd meg vmelyik barátnődet vagy rokonodat, a helyi cukrász meg nagyivben sz.rd le. Csoki temperálás+diszek linkje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Sok boldogságot! :)

2012. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, ha habbal bevont tortát kérsz, mert a nagy melegben 5 perc alatt szétolvad. Voltam már olyan esküvőn, ahol kitolták a 6 emeletes habos-babos tortát és még a felvágás során csúszott szét az egész.


Valami tartósabb bevonat kell, ami összetartja a tortát. A fondant jó ötlet.


De szerintem is menj más cukrászhoz...nehogy már a nyúl vigye a puskát!

2012. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem volt marcipán a tortánkon. Egyszerűen megrendeltük, nem mondtuk, hogy esküvőre lesz. Menjetek másik cukrászdába, mert ez a hozzáállás felháborító. Egyébként egyre több helyen látok marcipánbevonat nélküli tortát esküvőn. Sokkal olcsóbb és finomabb is. Sokan nem szeretik a marcipánt.
2012. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig meglehet, hogy ismerősök által találsz olyan idős személyt is, aki otthon finomabb esküvői tortákat készít nyugdíjkiegészítésként, mint nagyon sok cukrász.

Persze ezt nem könnyű egyik napról a másikra felderíteni, meg ismeretségi kör kell hozzá. Ahol én lakom, az egyik idős hölgyhöz még a város másik végéből is jönnek, és csodákat tud sütni.

2012. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám, meg a cukrász megbeszélte, hogy marcipános sz.r legyen, marcipánvirágokkal, f.s ízekkel. Én tejszíneset akartam élővirágokkal. Szóval igen: ha másképpen nem, egy magánember készítse el úgy, ahogy te akarod, mert élted végéig bánni fogod, ha elcseszik a tortádat.
2012. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!