Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha felveszem a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha felveszem a vőlegényem nevét az esküvő előtt, vagy után, azonnal le kell cserélni a személyes irataimat?

Figyelt kérdés
2007. aug. 24. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen utána!

Hiszen a szertartáson, az anyakönyvezetőtől kapod meg a házassági anyakönyvi kivonatot, ami alapján majd lecserélheted az irataidat.

Persze ezt nem árt minnél előbb megtenni, mert, azt hiszem 3 hónap után már új anyakönyvi kivonat másolatot kell kérned. (Bár szerintem ez tök hülyeség, de ők tudják!)

Először a személyit és a lakcímkártyát cseréld le, mert a többinél ezt fogják elkérni. A lakcímkártyát csak a lakóhely szerinti okmányirodában intézheted, a többit bárhol.

Utána jöhet a jogosítvány, útlevél szintén okámyiroda.

Az adóigazolványt a helyi APEH kirednletségen kell intézned, a TB kártyát meg megyei OEP központnál (ha Pesti vagy, akkor Teve utca).

Ne feledkezz meg a bankkártyákról, esetleges diákhitelről, munkahelyen bejelenteni, háziorvosnál stb.

Jó szórakozás lesz, nekem tavaly 2 hónapomba tellt, mire mindent elintéztem.

2007. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,30 napon belüle a házassági anyakönyvi kivonattal kérvényezned kell az uj iratokat.
2007. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű minél előbb elintézni.
2007. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ki kell cserélni minél előbb!
2008. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakcímkártyát nem csak a lakóhelyeden csináltathatsz! Én a személyimet csináltattam és egyből megkaptam a lcímkártyát (tavaly augusztusban). Előtte időpontot foglaltam a neten-megnéztem kerületenként az okmányirodákat, hol van szabad időpont.
2009. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Naná hogy utána 30 napon belül le kell cserélni.
2009. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!